• ince, söylediği şarkıya ruh katan, zerafet veren bir ses. çok aşığın var diyorlarda bile kızgından çok kırılmış aşık edasını verebilmeyi başarmış kişi*
  • incesaz grubunun ikinci albümü eylül şarkılarında solistlik yapmıştır ve de bu fakiri diyardan diyara gezdirip kendisine aşık etmiştir. sesi ve yorumu; dinleyeni içine çeken harika bir coğrafyada dolaşır.
  • melihat gülses, biricik kadindir.
    sesi zariftir, duyguludur, derinliklidir... yüzü isiklidir, aydinliktir.
    hayatimda iki kere uzaktan gördügüm, hiç karsi karsiya gelmedigim bu kadin benim mutluluklarimi, hüzünlerimi, özlemlerimi paylasir, benim yanimda yürür, elimden tutar. bana, sanki yalniz degilmisim gibi hissettirir. bu sekildedir ki, bir sanatçinin, dahasi müzisyenin islevinin ne oldugu hakkinda saglam fikirler edinmemi saglamistir.
  • ses tellerinde iki küçük akide şekeri olan tsm sanatçısı. aslında bu tanımlamayı bülent ersoy , trt'de başka bir tsm sanatçısı olan ayşe taş için söylemişti ama bana kalırsa melihat gülses te bu yorumu hak ediyor.
  • bu hanfendinin ben aşkı ilk defa sende tanıdım adında nihavent makamında bir şarkısı vardık ki; kadife sesi ile insanı bir sonbahar rüzgarının önüne düşmüş yaprak gibi alır, ayasofyanın minareleri arasından geçirerek sarayburnundan bir martının kanadına ekler ve üsküdarda kız kulesine yavaşca bırakır. sonrada küçük bir kız çocuğun elinden boğazın soğuk sularına karıştırır.
  • zarafettir melihat hanım, yani bende karşılığı tam anlamıyla budur.
  • maalesef gün geçtikçe tavrını ve yorumunu bozmakta olan sanatçı. kendisinde aynen zeki müren gibi bir dönüşüm izlemekteyim (cinsiyet açısından değil, eserleri yorumlayışı açısından!). o klasik, zarif, etkileyici yorum yerini gitgide arabesk bir yoruma bırakıyor. böyle yerli yersiz ritm deformasyonları, arabesk nağmeler falan, hiç hoş değil. sayın melihat gülses, lütfen sizi dinleme zevkini bizim elimizden almayın. etrafta arabeskçi çok, ama sizin gibi bir yorumcu az. o billur sesinize bu şekilde ihanet etmeye devam ederseniz, sizi ben affetsem tarih affetmez, tarih affetse allah affetmez bilesiniz!
  • araplar için ümmü gülsüm neyse türkler için de melihat gülses'in o olması gerekirken, adlarını anmaktan bile imtina ettiğim birçok popüler, magazin malzemesi şarkıcıdan maalesef daha az tanınan, kendisine duyduğum hayranlığı ifade etmekte zorlandığım ses sanatkarı.
  • ses olayını aşmış bir ablamızdır kendisi. çok aşığı vardır o ayrı.
  • tanrının lütfu sesiyle beni benden alan müthiş insan. onun sesini , onun yorumunu duymak insana ayrı bir huzur vermektedir.
hesabın var mı? giriş yap