• bu kadar kabiliyetsiz olup, bu kadar şanslı bir insan daha olamaz kanımca. 7 sene basketbol oynadım, sonrasında profesyonel olacağım yıl, acaba olamam mı? deyip saçma bir karar verip, üniversiteye gitmeyi tercih ettim vs.

kendimi geçtim, şu kadarını söyleyeyim, 2000-2001 sezonunda şu adamdan kat be kat yetenekli, kocaelispor'daki takım arkadaşlarım şu an mali müşavir, elektrik mühendisi falan .. ve bu çapsız euroleauge de kupa kaldırdı. allah herkese şu herifin şansından versin amin.
  • basketbolun volkan demirel'i.

kendisi de biliyor seviye olarak fenerbahce'de oynayabilecek kapasitesi yok bu yuzden taraftara yaranabilmek icin gereksiz islere basvuruyor.

ne diyelim, bu adama milyon dolarlar kazandiranlar utansin.

edit: olaylari baslatan kisi olmasina ragmen adam hala ben ne yaptim diyor ya.

edit 2: tamam olay cozuldu, megerse maci ali koc'da izliyormus. hadi kaptin yine yeni kontrati seni hinzir.
  • bugünkü ispanya polonya macinda 6 üçlük atan gasol' u spiker 2.15' lik navarro diye nitelemisti. bu arkadas da benim gözümde 1.90' lık asım pars' tır.

debe editi: (bkz: von recklinghausen hastasi ismail icin elele) destekleyelim.
  • volkan ve emre abisi gibi işte, fenerbahçe kaptanlığı için tüm özellikleri var.
  • sırbistana 3lük atmak kolay sıkıyorsa jordan'lı chicago bulls'a atsın len aq
  • önce küfür edip, topu atıyor. sonra singleton üstüne yürüyünce diğerlerinin arkasına geçip saldırmaya çalışıyor. ulan singleton vursa allahına kavuşacaksın. bi de ben ne yaptım diyor.
  • cahillerin üzerinden obradovic'e laf söyleyecek kadar akılsız olduğunu gösteren oyuncu. hiç anlamıyorsunuz değil mi basketboldan?
    kenan sipahi, bogdanovic yüzünden kesilmiş falan. bogdanovic yokken, kenan, değil bebek bogdanovic, o dönem avrupa'da oynayan en iyi amerikalı olan bo mccalebb'in önünde ilk 5 olarak oynuyordu. maç ne zaman sıkışsa oyuna giriyordu. neden? çünkü kenan drive eden, oyun görüşü olan, perimeterde savunma yapan ve daha önemlisi şut attığı zaman sokabilen bir oyuncuydu. kenan, 18 yaşında bu takımın ilk 5 oyuncusu idi.
    sonra ne oldu? kenan'ın bileği kırıldı. o sezonun geri kalanında olmayan kenan ertesi sene gene 1. guard olarak şans buldu. fakat şutu zayıflamış, artık drive edemez olmuştu. nitekim o sene önce yerini hickman'a kaptırdı sonra sloukas gelince takımdan gönderildi. o çok beğenilen ufuk sarıca'nın bile tercihi olmadı. zira basketbolu biraz bilen kişi, sadece savunması var diye bir oyun kurucu oynatmaz. oyun kurucu bir takım en önemli parçasıdır, doğru karar vermesi gerekendir, lazım olduğu zaman skoru tek başına üstlenmesi gereken oyuncudur. zaten adı "point guard" olan birinden bahsediyoruz. görevi sayı üretmek veya sayı üretilmesini sağlamak olan bir oyuncu sadece savunma yapıyor diye kimse tarafından tercih edilmez. ve edilmiyor da. ne doğuş, ne kenan. en ufak hedefi olan hiçbir takımda ana oyuncu olamaz. çünkü bir oyun kurucunun yapması gereken hiçbir şeyi şu an yapamıyorlar.
    ufuk sarıca da o dar beşiktaş kadrosunda oynatmadı. ortalama süresi 10 dakika olan bir oyuncu kenan. playoff'ta önündeki guard sakatken 17 dakika oynamış bir oyuncu. beşiktaş gibi, 3. sınıf oyunculardan kurulu takımda 10 dakika oynayan oyuncu mu, fenerbahçe'de oynayacak?

http://basketbol.tblstat.net/pd.asp?p=1948

kimse gerizekalı değil. kenan 18 yaşında vaad ettiklerini şu an vaad edecek olsa, beşiktaş gibi 3. sınıf takımda 10 dakika oynayan oyuncu olmaz, avrupa şampiyonu fenerbahçe'nin ana oyuncusu olurdu. sloukas'a ihtiyaç olmazdı. ha bir gün o seviyeye gelirse, gene 3. sınıf takım olan beşiktaş'ta kalmaz, fenerbahçe'ye gelir. rolünü alır, takımı sürükler. kenan'ın oyun vizyonu en az sloukas kadar var, ve dixon'dan oldukça fazla. fakat geri kalan noktalarda çok eksik.

melih de fenerbahçe'de ihtiyaç anında oynayan bir oyuncu. sorun şu ki, siz yeteneksiz türkiye kadrosuyla, avrupa şampiyonu fenerbahçe kadrosunu karşılaştıracak kadar akılsızsınız.
    avrupa şampiyonu fenerbahçe takımı, o kadroyla şu turnuvada oynasa, ispanya dışında her takımı rahat rahat yenip finalde ispanya ile oynar.
    melih türkiye kadrosu için en iyi sutorlerden biri olabilir, ana opsiyon olabilir. fakat fenerbahçe'de melih'in yaptığı işi yapacak tonla oyuncu var.
    fenerbahçe her pozisyonda sağlam sutorlerin oynadığı bir takım. antic, datome, bogdanovic, sloukas, dixon ve james dahi melih kadar şut atıyor bu takımda. kalinic dahi atıyor. üstelik bu isimlerin tamamı melih'ten daha farklı işleri de yapıyor.
    melih de buna uygun olarak gerektiğinde süre alıyor. takımın geri kalanı şut sokamadığı zaman oyuna giriyor ve 2 şut ile maçı açıyor.
    gerektiğinde süre alıp, beklenen katkıyı verdiği için de obradovic ondan vazgeçmiyor.
    basketbolu bilmeden aptal aptal yorum yapmak yasaklansın.
  • üçlük atamayan üç sayı kralı. sadece all star da atabiliyor. basketbolun sabri si adam resmen. adam 7 de 0 'la oynadı. ama fenerbahçe kaptanı.
    geçen maç yaptığı sportmenlik dışı fauller yetmedi. bu hareketi ile takımda kalmayı garantiledi.
  • ali koç ve fenerbahçe'ye yakışan kaptan.

keşke kimse araya girmeseydi de singleton haddini bildirseydi.
  • emre belözoğlu ekolünün basketbol temsilcisi.serinin başından beri sahada kazanamayacaklarının farkında olduğu için gerilim yaratma derdindeydi karaktersiz.3:27 kalmış zaten neden insanların seyir keyfine ediyorsun ki.yaptığı faul aşırı sert bir de üstüne adama topu fırlatıyor.
hesabın var mı? giriş yap