• kendisi aynı zaman kanal 7 int genel müdürüdür. ha belki kanal 7 ve kanal 7 int arasında bir ilişki yoktur, sadece isim benzerliğidir. aynı şeyleri yayınlamaları falan birer tesadüftür hepsi bunların orasını bilemiyoruz tabi.

aynı zamanda rtenin tanımadığı kişilerle de fotoğraf çektirebildiğinin ispatıdır.

http://img61.imageshack.us/…e=deniz770302971gx7.jpg

tüm bunların üstüne tatlı niyetine bir de hüküm giymiştir. e daha ne olsun ?
  • bağış yapanlardan özür dilemiş efendi adam. çıksın gelsin, yeni kuracağı derneğe ilk sms benden.

ayakta ütüp, üstüne özür dileyen kaç kişi çıktı ki bugüne kadar?

ben, "yedimse ben yedim" gibilerden bir açıklama bekliyordum şahsen. çok mütehassis oldum.
  • turkiye'de dogmanin talihsizligini en agir bicimde yasayan olaganustu bir oyuncu, cok sanssiz bir insan, tapilasi bir adam. sanki rol yapmiyor, rol mehmet gurhan'i oynuyor. dogustan bir yetenek, sarsilmak bilmeyen bir karizma ve basi dimdik yurumesini saglayacak bir kariyer. bakiyorum bugun sanata adanmis bir hayata karsin; caz ustadlarinin, buyuk ressamlarin, rus yazarlarin hayranlarinin cirit attigi sozlukte hakkinda sadece uc entry var. sanatin ve sanatcinin her zaman her yerde baki oldugu bir evrende demek ki neymis; turk dedigine bir isi yaptirmanin tek yolu, onu o ise ozendirmekmis. bu kadariz iste.
  • tüm lise hayatımda, darülbedayide her oyuna giderdim. sinemadan daha fazla tiyatrodan zevk alıyordum. tek başıma da gidebiliyordum tiyatroya. sinemada öyle olmuyor. yalnız hissediyorsunuz kendinizi. ama tiyatroda karşınızda oyuncular sizi yalnız bırakmıyor.
    neyse,
    işte uzun yıllar boyunca hangi oyuna gitsem, belki bir ikisinde hariç hepsinde mehmet bey'i görürdüm karşımda. nice oyununu seyrettim. hatta hatırlarım, bir ara, aylık programı aldığımda mehmet gürhan'ın oyunlarına bakıyordum. o kadar iyiydi ki, kendimi gerçekten bir tiyatroda olduğumu hissediyordum. kafkas tebeşir dairesi'ni ve tabi ki de brecht'i bu oyun sayesinde sevdiğim için bu sevgimi mehmet bey'e borçluyum. ama ikinci ses oyununda daha ön plandaydı. yanlış hatırlamıyorsam 2-3 kişilik bir oyundu. orada siması aklımda hala.

bugün bir dizide oynuyormuş. inanır mısınız umurumda değil. dizi oyuncusu olmadığını biliyorum. tiyatroyu kutsayıp sinemayı ve/veya dizi sektörünü kötümsemiyorum asla. ama tiyatrocu tiyatroda, dizide dizici, sinemacı sinemada kalsın istiyorum. o kadar.
  • kanal d'nin yeni dizisi öyle bir geçer zaman ki'de kemal karakterini canlandırıyor.
  • şehir tiyatrosunun görüp görebileceği en aşmış oyunculardan biri. ses hakimiyeti büyüleyicidir bu adamın.
    suç ve ceza'da raskolnikov'un çelişkili ruh halini ve çevresindekilerden tiksinmesini, hamlet'te kralın o içten pazarlıklı kaypaklığını öyle yansıtmıştı ki bir seyircinin kendini kaybetmemesi mümkün değildi. bazen tükürerek ve bağırarak konuşurdu, bazen onu duyabilmek için salonda kimsenin çıt çıkarmayacağı kadar kısık bir sesle. herkes pür dikkat onu izlerdi.
    aldığı ödüller bir kenara, değerini anlamak için sahnede bu adamı bir kez izlemek her kaliteden seyirci için yeterlidir bence.
  • sohbetine doyum olmayan, derslerinde asla sıkılmayacağınız tiyatro sanatçısı.

kızarcasına ders anlatır ama asla kızmaz ve size de bunu hissettirir. ilk tepkisiyle sert bir uslübü varmış gibi görünse de daha ilk dersin çıkışında samimiyetini ve ders anlatışını arar hale gelirsiniz.
  • - “ben, mehmet gürhan olarak, kişisel bir çıkar, bir ikbal peşinde olsaydım kişisel hayatımda da bu durumun yansımaları olurdu.”

al, olmuş işte. daha ne olsun?

"... 1992 yılında 2000 mark karşılığı taksi şoförlüğü yapan gürhan’ın 1.5 milyon euro değerindeki filosuna nasıl sahip olduğunu, bir villa ve 4 daireden oluşan 4.5 milyon euro'nun mülkiyeti nasıl ve hangi parayla aldığını gürhan’dan sorduk. gürhan gibi avukatları da çelişkili açıklamalarda bulundular." dedi."
    (http://www.irtica.org/…&task=view&id=1459&itemid=57)
  • bu akşam maskeliler adlı oyunda izlediğim ve oyun boyunca nereden hatırladığımı çözmeye çalıştığım, az önce sözlük sayesinde yıllar yıllar önce gaziosmanpaşa sahnesinde* suç ve ceza'da izlediğimi hatırlayıp rahatladığım ve aklıma bu derece kazınacak muhteşemlikte bir yeteneği olduğu için takdir ettiğim oyuncu.
  • su anda sehir tiyatrolari'nda ceza kanunu oyununda amber karakterini oynamaktadir. cok iyi bir oyuncu olmanin yaninda, cok iyi bir de hocadir. hossohbetligi, enerjisi ve gozlerinden fiskiran piril piril zekasi ile dialog'taki dersleri kacirilmaz ve unutulmaz yapan kisidir.
hesabın var mı? giriş yap