• youtube'dan kpss calisirken denk geldiğim,ön yargıyla ilk dersini dinlediğim sonra müptelası olduğum,ders videolarını film izler gibi izlediğim,üslubu ve anlatım tarzı ile yüz kaslarımın sıkça çalışmasını sağlamış,yakışıklı,karizmatik tarih hocası. kendini gerçekten tarihe adamış,arapça,farsça,rusça ve ingilizce bilen çok kaliteli bir insan aynı zamanda. kol saati bile buram buram tarih kokuyor. kendisi sayesinde 27 soruda 27 doğru yaptım. konuyu anlatırken soru tiplerini vermesi zaten olayın kilit noktası. kpss denen illetle boğuşmak ve mesleğinize kavuşmak istiyorsanız,kesinlikle kendisini izleyin derim. ayrıca hakettiği değeri göremeyen bir hoca. izlenme sayısı diğer sözüm ona kendini tarih profesoru zanneden tarih hocalarının yaninda düsük kalıyor. umarım sayemde bir kac kisi okur, tanınmasını ve daha çok hayır duası almasını sağlarım :)
  • izlerken o kadar gülüyorum ki konuya odaklanamıyorum. ama umarım halledeceğim bunları da. :')
    sevgili abiciğim, gerçekten iyi bir hocasınız ama şu esprileriniz beni bitiriyor. afsgshwdndbfh
  • mesaj atsam yüz elli bin küsür kişinin içinden eminim ki görmeyecek o yüzden burdan yazmak istiyorum. belki okur bir gün. kpss ye hazırlanırken hızlı anlamlı ve detaylarda boğmayacak birini arıyordum. diğer hocalarla karşılaştırmak istemiyorum çünkü herkes kendi anladığı şekilde bir hoca buluyor. ben de iyi ki celal hocayı bulmuşum. osmanlıya başlarken karşılaştım. şeyh edebalinin istiharesi, kanuninin avusturya kralını, kendi sadrazamina denk sayıp kafasına ısırık elma fırlatması, kazaskerde yanilmayalim diye kaz maz ama asker diye anlatması, anlatmazsa çatlaması, osmanlı güçlü dönemindeyken ses tonu ile dağılma dönemindeki ses tonunu dahi farklılaşıyor olması (gel len osman)... adeta tek kişilik bir gösteri gibi nakış nakış işlemiş. inşallah kendisini de onun gibi güzellikler bulur :)
  • 2020 kpss'ye hazırlanıyorum ve hiçbir tarih dersinde bu kadar çok gülmemiştim. örnekleri, anlatımıyla müthiş bir hoca. ramazan yetgin gibi detaylarla insanı sıkmıyor aksine en özet ve en nokta atışı yerlere vurgu yapıyor.

eğer kpss'ye hazırlanıyorsanız bir dinleyin derim. çünkü bu kadar kaliteli anlatımı zor bulursunuz.
  • ne kpss ne başka bir sınıva gireceğim. o defterleri kapatalı çok oldu ama adam o kadar güzel anlatıyor ki keyfine dinliyorum. buraları okuyorsa tebrik ederim. gençlere faydanız çok büyük.
  • benim kpss çalıştığım dönemde mehmet celal hocamın ders videoları toplamda sanırım bir 70-80 saatlik vardı. onca saatlik videoya nasıl başladım, o videoları nasıl bitirdim asla hatırlamıyorum. dizi gibi aktı gitti resmen. bir öğrenci "tarih" dersi dinlerken kahkaha molası vermek zorunda kalır mı? mehmet celal hocadan dinliyorsa kalırmış.

ayrıca kendisi ösym'nin soru stilini cidden çözmüş biri, örnekleri ve kurguları da çok başarılı. anlattığı ders akılda kalıyor gerçekten. allah razı olsun 27'de 23 yaptırdı ve sınav anında bile kulaklarımda çınlıyordu sesi. ne dediyse de çıktı harbiden.

t: youtube yoluyla ders anlatan, bağımlılık yapıcı etkiye sahip hemşehrim bir tarih öğretmenidir. değerli ve donanımlı biridir.
  • yakışıklı, karizmatik ve balkanların ve küçük orta doğu'nun mükemmel tarih hocası.
    kendisiyle birlikte yavuz sultan selim hayranlığım arttı da arttı, adamın ilmine yetişemiyorum. anlattıklarının bin katı kadar anlatmadığı da var. o kadar komik ki bazen esprilerine gülmekten derse odaklanamadığım bile olmuştur.

nasıl güzel bir insansın ya, hakkaten aldığın parayı gani gani hak ediyorsun. daha çok kazanman ve daha çok hak ettiğin değeri görmen dileğiyle.

"bi-lin-ceeeek"
    "şimdi ben çeviriyorum what's the fuckin'going on? demişler; yani lanet olsun."

türklerin taharet anlayışını, haremi, yavuz sultan selim'i ve özellikle ilk türk devletlerini harika anlatır. önemli notlar ay yıldızlıdır.

"bi-liiiin-ceeeeek."
  • tarihi sevdiren hoca, her videosu ayrı bir tek kişilik performans, hem gülüyorsun hem öğreniyorsun, yanlış zamanda doğmuşuz eskiden böyle hocalarım olmadığı için pişmanım şuan. ama yine de tanıdığım için oldukça memnunum.
  • bana tarihi sevdiren kişi. sınavla alakam yok ama anlatım tarzı sebebiyle arada açıp dinliyorum.
    iyi bir insan, hissediliyor.
  • youtube'da çok güzel tarih anlatan hocalar var. hangisinden dinleyeceğimi şaşırmıştım "bari ders çalışırken yüzüm gülsün" diye mehmet celal hocadan dinlemeye başladım.

tarihi detaylara boğmadan gayet eğlenceli ve yaşayarak anlatıyor. kendisini dinlerken 47. kromozomum aktifleşti sürekli "kur kur kur" deyip duruyor. neyse ki 46'sı "hadi len tereyağı" demek ile meşgul.
hesabın var mı? giriş yap