• bütün anneler bundan nefret ediyor. ne alıp veremedikleri var anlamadım. ne zaman mayonez sorsam anama, soyuna sopuna küfretmişim gibi cevap veriyor.

-anne, mayonez yok mu yæ?
    -yoğurt var!!!!11
  • kuzenimin şöyle tanımladığı sos;
    "mayonez başlı başına bir lezzettir.mayonez yiyeceklere yakışmaz ancak mayoneze yakışıp yakışmayan yiyecekler var olabilir."
    evet ufak çaplı bir aşk söz konusu.
  • zeytinyağı - yararlı
    yumurta - yararlı
    bu ikisinden yapılan mayonez - zararlı

işte ben bunu anlayamıyorum dostum. bir terslik yok mu bu işte ?
  • kavanozdaki ile sıkılabilir kutuda olanlar arasında olağanüstü bir tat farkı vardır.
  • tavuk ve patatesin yanında vazgeçilmeyen sos. sağlıksız olduğundan şüphe yok ama tadı ile bağımlılık yapar. bulan kişi nasıl bir ruh hali ile bulmuştur düşünülmesi gerek. yağ, yumurta akı, sirke gibi birbirinden alakasız maddeleri karıştırıp, bu harika ürünü yapan kişinin ruhu şad olsun.
  • bütün güzel şeyler gibi sağlıksız. brokoliyle aralarında anlaşsınlar, tat değiştirsinler.
  • soylentiye gore ilk kez 1756 yilinda mare$al (ayni zamanda kardinal richelieu'nun karde$inin torunu) louis françois armand du plessis, duc de richelieu tarafindan fransiz askerinin mahón limaninda ingilizlere kar$i kazandigi zaferi kutlamak icin yapilmi$tir.

ismi ise fransizca'da "sauce from mahón" yani "mahón'da ingilizleri ho$af ettik" manasina gelen "sauce mahónnaise"den gelmektedir. zaman icerisinde mayonnaise* halini almi$, dilimizde ise mayonez biciminde yer etmi$tir.

tamamlayici urun olarak son derece lezzetli olan ve rus/amerikan salatasinin harci olarak kabul edilen mayonez, her guzel $ey gibi oldukca zararlidir.
  • 100 gramında 80 gram yağ ihtiva eden tehlikeli besin.
    fakat nasıl olsa hepimiz olucez.
  • selülitin en iyi dostu
  • hazır mayonezlerin en iyisi tartışmasız açık ara heinz marka olanıdır.*
hesabın var mı? giriş yap