• çocukluğumda çok güzel çizgi filmler çıkardı. galaksi koleji çok hoşuma giderdi.
  • sürekli çocukların tüketemeyeceği sağlık ürünlerinin telesatışını yapan çizgifilm kanalı.
    ben anlamadım bu işten birşey...
  • bu gece itibariyle supersportun yerine turksatta yeniden yayına başlamıştır.
  • az önce yeğenlerimin izlemesi için açtığım ve aynı anda değiştirdiğim çocuk kanalı. arkadaş çocuk kanalında gandalf kıvamında ak sakallı dede ve üzerini tam okuyamadığım kupalarla oturan eleman ile prostat, iktidarsızlık, cinsel isteksizlik, vb. ilaçları raklamı yapmak ne demek?
  • ingilizce dublaj + türkçe altyazılı animeler yayınlıyorlar geceleri. haftaiçi her gün ya da her gün olabilir. geçen hafta her gün rastladım. 13+ diyorlar animeler için ve anime aralarında 5 dk lık ilginç extreme videoları giriyor onu anlayamadım. hatta anime başladı yazdığında bile o videolardan bir tanesi giriyor. yani onları görünce bitmiş sanmayın başlıyor 5 dk sonra.
  • bir ara ne güzel animeler gösteriyordu bu kanal. gerçi hala gösteriyor mu bilmem ama içinde ecchi öğeler bulunduran tenjou tengeyi yayınladıklarını gördükten sonra göstermeyi bırakırlar demiştim. ne de olsa kızların kilotları falan görünüyor o animede. çocuklar izlerlerse nolur, psikolojileri bozulur büyüyüp anarşist sapık falan olurlar.
  • pek bilinmez ama türkiye'nin ilk çizgi film ve çocuk kanalıdır. 1997 yılında supersport isimli spor kanalıyla birlikte yayına başlamış; yayın hayatı boyunca casper , temel reis, tom ve jerry gibi çizgi dizileri yayınlamış ardından 2002'de kapatılarak dönüşümlü yayın yaptığı supersport kanalı tam gün yayına başlamıştır.

o sırada supersport, kardeş kanalı cine5 ile birlikte tasarruf mevduatı sigorta fonu'nun elinde bulunuyordu. çocuk kanallarının mantar gibi arttığı dönemde sanırım daha çok kar getirir diye düşünülerek 2009'de eski maçları yayınlayan supersport kapatılmış ve yerine eskiden dönüşümlü yayın yaptığı maxi tv, 24 saat olarak yayına başlamıştır.

kanal onca yıl geçmesine rağmen 1997 yılındaki logosu, sloganı, jenerikleri hatta tanıtım videosundaki maskotlarıyla geri dönmüştür. bad dog, dennis the menace, diabolik, heathcliff, inspector gadget, gadget & the gadgetinis, rainbow brite, roboroach ve tutenstein gibi herkesin evinde bulunmayan fox kids-jetix kanallarının içeriklerini yayınlayarak bugün bu kanalların yerine yayın yapan disney xd'den bile daha fazla jetix'in eski izleyicilerine hitap etmiştir. bunlarla birlikte anthony ant, care bears, sonic the hedgehog, sonic underground da yayınlanmıştır. sadece eski çizgi dizilerle sınırlı kalmamış cedric, code lyoko, fantastic four world's greatest heroes gibi sağlam serilerin yanı sıra carl2, funky cops, gloria, wilma et moi, les minijusticiers, titeuf gibi çerezlik sayılabilecek birkaç izlenesi çizgi dizi de yayınlamıştır. iki program arasında kısa çizgi dizi olarak yayınladığı fly tales ile de zaman zaman bizleri gülümsetmiştir.

bunların dışında s'nek kanalında yayınlanmış ergo proxy, gungrave, samurai champloo ve tenjo tenge animelerini şifresiz olarak akşamları ekrana getirmiş, gençlik dizisi olarak ise flight 29 down'u yayınlanmıştır. sihirbazlık taktiklerini gösteren spellz programıyla da hem eğlendirmiş hem bir şeyler öğretmiştir. ayrıca cine5'in kardeş kanalı olduğundan yayınlanan çoğu içerik cine5'in çocuk kuşağında da olurdu.

bu kadar sağlam ve renkli bir içeriğe sahip bu kanalın şu anki durumu ise oldukça trajiktir. çünkü kanal yeniden açıldıktan 1 yıl sonra el değiştirmiş, 2010'dan itibaren içerikleri zayıflamaya başlamış; 2012'den itibaren ise kafasına göre türk filmleri, komik videolar falan yayınlayıp saatlerce ilaç, ürün reklamları veren bir kanala dönüşerek türksat'ta yayın yapan korsan kanallardan farksız hale gelmiştir. bir marka değeri ve izleyici kitlesine sahip bir çocuk kanalı; cartoon network, nickelodeon gibi kanallara rakip yapılmayacaksa neden satın alınır, orası da muamma. bir dönem milletin para vererek izlemek istediği, televizyonculuk tarihinde birçok ilke imza atmış cine5 grubu içerisinde yaşayan en eski kanalın hali bu şekildedir. oysa geri dönüşü oldukça heyecan vericiydi, yazık olmuştur.
  • gece gece anime yayınlayarak takdirimi toplamış kanal. kocaeli kablo tv s39 da...

şu ana kadar rast geldiğim animeler:
    22.30 henüz bilmediğim bir anime
    23.00 samurai champloo
    23.30 tenjou tenge
    00.00 ergo proxy
  • hulku bazen sifresiz yayinlayarak, aferim lam dedigim cizgi film kanali
  • tlc nin eski frekansının yerine gelmiş kanal.
hesabın var mı? giriş yap