• erdal keser'in jubilesinde kısa süre içinde olsa galatasaray forması giymişliği vardır.
  • beşiktaş'ın yeni hocası olabilir mi acaba diye meraklandıran.
  • dynamo dresden 'de babası klaus muller teknik direktörken bu arkadaş da o takımın formasını giyerdi. bayer uerdingen 'i kupa maçında evlerinde 2-0 yenmiş, rövanşta ilk yarıyı 3-1 önde kapamışlardı. ikinci yarı 6 gol yiyip sahadan 7-3 mağlup ayrıldılar. bayer uerdingen'i çalıştıran karl heinz feldkamp 'tı.
  • avrupada yılın futbolcusu seçilmişliği vardır..
  • dortmund'u şampiyon yaptığında sadece 34 yaşında olan efsane.
  • yanlış hatırlamıyorsam almanya birleştikten hemen sonra kupayı (italya '90) alan milli takımın doğu alman kökenli tek futbolcusuydu.

edit: archbold thomas doll'un da o takımda olması lazım deyince bir araştırdım ve ikimizinde yanıldığını gördüm. italya '90 almanya kadrosunda doğu alman futbolcu yokmuş.

o zaman olsaydı bu sammer olurdu diyeyim bari. zaten kendisi doğu alman takımından çok birleşik almanya takımında forma giymiştir.
  • bir dortmund efsanesi olarak, bayern münih sportif direktörü olmasina şaşırıyorum. lan nasil olur ya.*
  • bu dönemde aktif futbolcu olsa, büyük takımlar savaş verirdi almak için. ilerde ve geride büyük işler yapıyordu.
  • 54 yaşına girmiş efsanemiz,büyük oyuncu.

kulübün efsanelerinden. alman futboluna ve yaratıcılığın tavan yaptığı 90'lar futboluna fizik gücü ve devamlılığı ile damga vurmuş oyuncudur.

alles gute zum geburtstag, matthias sammer!
  • türkiye'deki muadili ogün temizkanoğlu'ydu.
hesabın var mı? giriş yap