• turkcede "boga gurescisi" anlaminda kullanilan fakat ispanyolca karsiligi, matar (oldurmek) fiilinden gelen ve katil veya olduren anlamina gelen kelime. boga gurescisi'nin ispanyolca karsiligi "torero"dur bilgilerinize...
  • bazen hayvanseverlerin ahını alıp boğa tarafından taşakları patlatılan ibne kıyafetli insansılar.
  • öldürmek anlamına gelen matar fiilinden türemiş bir isimdir. hem katil anlamına gelir hem de boğa güreşçisi.
  • elinde kirmizi bi kuma$ bogayla dalga gecen adamlara verilen isim (bkz: anlamsiz isler)
    bazen kiclarindan yiyolar boynuzu
  • (bkz: carlos sainz)
  • ispanyol futbolculara verilen genel isim. (bkz: sambacı)
  • almodavar'in maco erkekleri davar yerine koydugu bu filmin son sahnesinde (baba matador ile orgazmanindaerkeginiolduren ornek avukat'in sevisecekleri ve olecekleri plan) calan sarkiyi alpay da soylerdi ben kucukken, saniyorum hala soyluyordur. cennete giden ilk sen olursan beni bekle sozleri ispanyolca sarkininkilerle tipatip aynidir. alpay zaten bir matadordur turk pop muziginde. iyi tanitilsa ve sol profili iyi olsa julio iglesias kacacak delik bulamazdi derdi anneannem.
  • ispanyolca'da; şerefsiz, cani, kişiliksiz yaratık.
  • sol invictus'tan faith no more usulü black metal balladı. süper şarkı.
  • minimal tarz da muzik yapan en iyi isimlerdendir. richie hawtin in ayak izlerini takip eder.
    tek tek sarkilarini yazmaya gerek yok kotu sarkisini, setini dinlemedim henuz.
hesabın var mı? giriş yap