• maserati markasının, global satış patlamasının ilk ayağını oluşturan model..

bu patlamayı mümkün olduğu kadar engellemeye çalışan premium marka üreticileri***** tarafından finanse edildiği pis bir şekilde sırıtan avrupalı otomotiv basını tarafından devamlı olarak b.klanan tomofil..

en büyük dayanakları, "abi bu ekran ne yeeaa? freemont'ta da aynısı var.."

ya ne olacağıdı? far açma düğmesi için lazer silahı bir tasarım mı sunacaktı? 8 küsür inçlik ekran, grand cherokee'deki ile aynı olmasın diye içinden hızlı tren mi geçirecekti?

lamborghini modellerinin torpidosundaki elemanların neredeyse yarısı, belki de fazlası audi'lerden aşırma ama bir allah'ın kulundan tek satır eleştiri görmedim.. ama söz konusu bir italyan otomobili olunca anında tukaka.

gerçi, başka da bir eleştiri bulamıyorlar. 100 yıldır kullanılan "ortak parça" muhabbetine ilk kez ghibli'de rastlamış gibi yapanlar da biliyor söyledikleri kelamların pek inandırıcı olmadıklarını da, işte el mahkum. para babaları musluğu kısar yoksa.

bir bitemediniz ey alaman yalakası otomotiv basını ve kuruluşları..
    (bkz: adac yılın otomobili skandalı)
  • isim olarak volkswagen scirocco'nun italyan kardeşidir... çünkü sirokko rüzgarlarına libya'lılar ghibli der (kıble'den geliyor), tabi italya'yı da etkilemiştir bu durum.
  • ve dün ilk kez türkiye sınırlarında, fulya'daki özel bir hastanenin önünde beyaz rengini gördüğüm araç.

çok güzeldi lan, anlayamazsınız.
  • fakir maseratisi dedikleri araba yeni arabam olur.

410 beygir olan araba gerçekten fakirler için yapılmış olmalı
  • yeni kasasını ilk bakışta hafiften infiniti q50'ye benzettim.
  • şahin'e benzeten kadınlar da mevcuttur bu otomobili.

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
  • ghiblide iki tür motor seçeneği bulunmaktadir. 306 hp güç üreten 2000 cc v6 motor ve genellikle ingiltere piyasasına sunulan ve türkiyedeki 97 model otomatik şanzımanlı modellerde kullanılan 284 hp güç üreten 2800 cc v6 motor. 2000 cc olan 306hp 2800 cc olan 284hp hata yok :) bu güçlerin hangi devirlerde alındığı da önemli. 2000 cc motor modifite edilerek 330hp güç elde edilmiş ve ghibli cup serisinde bu motor kullanılmış.

v8 3200 motora sahip olan ghibli'ye benzeyen model shamal olarak anılmaktadır. http://www.maseratighibli.co.uk/ adresinde autoitalia dergisindeki ghibli ile ilgili bir makale bulunuyor. merak edenler için iyi bir referans.
  • köşeli tasarıma sahip,türkiye sınırları içerisinde sayı olarak tahminen en çok kullanılan maserati modelidir.sevmesi zor bi otomobil olmasına rağmen sevenide çoktur.bunda muhteşem motor sesi,2 litre motordan elde edilebilen yüksek güç,kaslı görünüm fazlasıyla etkilidir.
  • 3. nesli dört kapı olarak boy göstermiş bir maserati modeli, halbu ki bu isim granturismo'nun küçüğü için kullanılabilirmiş. tasarımı nedeniyle bana prese girmiş quattroporte gibi geliyor ayrıca ön tasarımın vurucu detayları arkada yok, arka tasarım çok daha sıradan olmuş.

http://www.maserati.com/…/models/ghibli/ghibli.html
hesabın var mı? giriş yap