• aynı zamanda bir breaking bad bölümü.
  • ataşehir'de konumlandığını iddia eden bir akvaryum tasarım şirketi(!).

ayın 5'inde özelliklerini sorarak internetten sipariş ettiğim (stokta yok demediler) ve havale ile ödemesini yaptığım dandik akvaryum sehpasını 6'sında paketlediklerini 7'sinde de yağmur yüzünden* kargoya veremediklerini iddia ettiler. ayın 8'inde gönderdiğim "iptal ediyorum, paramı iade edin" mesajıma verdikleri "tamam paranız en kısa zamanda iade olacaktır" cevabından beri de yaklaşık 7 gün geçti.

bunun yanında da telefonlarına her ulaştığımda kullandıkları "yağmur yüzünden trafikteyiz 40 dakika sonra dükkanda olacağız paranız yatacak", "büyük projelerle uğraşıyoruz o yüzden dükkana uğrayamıyoruz bu aralar", "dün akşam eft yapmıştık herhalde hesabınızı yanlış yazdık", "yarım saat sonra dükkanda olacağım, gidince size döneceğim" gibisinden baştan savmaları da baydı. 3 adet telefon hattına da en fazla günde 1 kez cevap verdiler, ve sanırım artık numaramı tanıdılar ve açmıyorlar.

başka komik olan aynı ürünü satan diğer dükkanlara sorduğumda da bana "firmayla görüştük ellerinde yokmuş" demeleri. yani ürün ellerinde yokken aradığımda her özelliğini sayarlarken stokta yok diye uyarmamaları bir yana, internet sitelerinde de "internetten satışta şok kampanya" tarzında abuk şeyler yazmaları.

neyseki gönderdiğim mebla ufaktı da üstüne yatarlarsa üzülmeyeceğim. büyük mebla gönderen olmamıştır umarım.

edit: güç bela paramı geri alabildim...
  • sümer dilinde keçi.
  • emmek.
  • maket bıçağı, makas, ataç, kalem, çop kovası, zımba, raptiye gibi birçok kırtasiye malzemesi ureten firma.

(bkz: http://www.masburo.com/)
  • (bkz: museum aan de stroom)

antwerp limanına nazır şık bir modern mimariye sahip müze. on katlı ve her katında ayrı konseptte sergiler bulunmakta. sergilerin büyük bir çoğunluğu kalıcı. life and death isimli şamanik paganik objelerle dolu bir sergisi de var ki tüm müzenin en tırsınç ama aynı zamanda ilgi çekici sergisi bence. müzenin en üst katında 360 derecelik panoramik bir seyir terası da var ve beleş. ancak hava durumuna bağlı olarak ziyaretçi kabul ediyorlar. yani rüzgar varsa, yağmur yağıyorsa benim gibi oradan manzarayı seyredemeden dönebilirsiniz. ama müzenin her katında şahane antwerp manzaralarını seyredebileceğiniz kocaman camekanlar var. giriş ücretleri de amsterdamın astronomik fiyatlı müzeleriyle karşılaştırılınca çok makul. antwerpe gidiliyorsa mas gezilmeli.
  • bol görselli kitapların bir numaralı matbaasıdır. tam adı mas matbaacılık'tır, temiz işler çıkarır. albüm, resim kitapları, görsel sanatlara ilişkin kitaplar, sergi katalogları vesaire işlerde mas'a koşarız.
  • zimba ve tel zimba markasidir ayrica.
  • - isp. "artı" ve "daha" anlamlarında.
    - kiliselerde ayinlerden sonra inananlara verilen yufkamsı kutsal bişey. parça pinçik verilir böyle bi tutam. yersin bi harekette.
hesabın var mı? giriş yap