• korkunç jenerik müziği aklıma kazınmış olan dizi;

marrrimaaar aaaov!!
    kostarikalııı [burası benim nacizane uydurmam]
  • gece gece aklima geldi. bu diziyi kücükken acayip bir tutkuyla izlerdim. marimarin üvey annesi camurun icinde marimara agziyla altin mi ne öle bir sey aratmisti. o sahneyi unutamiyorum hic. kötülük deyince aklima ilk marimarin üvey annesi gelir.
  • nükleer bir patlama olur da gelecek nesillere sadece sözlüğün backup'ı kalırsa diye sözlerini de yazalım, tam olsun:

marimar, costenita soy
    con mis abuelos crecí yo
    en un lindo y cálido mar
    que todito me dió
    cuando al amor me llevó

marimar, costenita soy
    cuanto lo quise yo
    por revancha me enamoró
    y el mar que todito me dió
    como ola, se lo llevó

marimar, marimar
    cuando manda el corazón
    siempre, siempre manda el amor

marimar, costenita soy
    con mis abuelos crecí yo
    en un lindo y cálido mar
    que todito, todito me dió
    cuando al amor me llevó

marimar, costenita soy
    el amor me llevo trás él
    un sueño todito fue
    cuanto mi vida cambió
    cuando el me reconoció

no que no
  • marimarın panço dedesi ve adini hatirlamadigim ninesiyle yasadigi ev gerçek bir rüyaydi, muhtesemdi, san martin de la costa sahillerinin incisiydi. sazlardan yapilmis bir kulübe, disinda hamak filan vardi. marimar fiçida yikaniyordu. çiçekli kolyeler takip cibil cibil dansediyordu denize giriyordu. ayakkabi da giymiyordu ayrica.
  • isin ilginc yani thalia'nin oynadigi baska 2 dizi, isimleri cok alakasiz olmasina ve hatta thalia'nin adi bu dizilerde marimar olmamasina ragmen turkiye'de "marimar 2" ve "marimar 3" isimleriyle yayinlanmistir.
  • atv yayinlanan pembe dizi thalia basrolde. ha bide eduardo capetillo
  • bi arkada$imin universite sinavlarinda* cuvallamasina sebebiyet vermi$ dizi. garip..
  • toplam 3 günde çekilmiş olduğunu düşündüğüm dizi. zaten pek bi aksiyon yoktu , sürekli aynı sahneleri değişik açılardan verirlerdi.. dizi boyunca thalia 3 ayrı saç şekli kullandı yalnızca ki 3 günde çekilmiş olmasını bunun üzerinden varsayıyorum. ilk kısımda (çekimin ilk günü) marimarı açık dağınık saçlarla, ikinci kısımda (çekimin 2. günü) kocaman bi topuzla, üçüncu kısımda ise (çekimin son günü) saçını at kuyruğu şeklinde toplanmış izledik. dizinin uydurukluğuna dair ayrı bir konu da marimarın doğurcağı gün bile karnının tahta gibi dümdüz olmasıydı. stüdyoda yastık felan da mı yoktu be kardeşim... bu uyduruk diziyi neden mi izledik aylarca? (bkz: eduardo capetillo) o da alcanzar hatrına..
  • izlediğim dönemlerde bu dizinin bir gün bir meksikalıyla tanışıp sohbeti koyulaştırmama yardımcı olabileceği aklıma gelmezdi. meksikayla ilgili bildiğim tek konunun marimar olması gecenin sonunda beni derin düşüncelere sürüklese de hem kız çok eğlendi bunu konuşurken hem de ben. eminim onunda aklına böyle bişey yaşayacağı gelmemiştir. türkiye'de bi manyak thalia hayranı çıksın, telefonunda hem marimarın şarkısı hem de amor a la mexicana adlı şarkı kayıtlı olsun ve o kişiyle tüm gece bunu konuşsun. o zamannn söylenebilecek tek şey ma ri maaarr ooowwwwwwwwww costenitasoyyyy
  • bundan 6-7 yıl önce de (sanırım) starda yayınlanmış pembe dizi.fakir ve saf genç kızımızın* kendisini terkeden zengin ve yakışıklı gençten* intikam almak için hain planlar kurması ve aynen i will survive adlı şarkıda betimlendiği gibi eski sevgilisini köpek gibi pişman vaziyette ayaklarına kapanırken göreceği günün hayaliyle yaşaması;bir yandan da onu hala sevdiği için internal conflict'lerle boğuşması falan gibi bir konusu vardır.tek iyi yanı,meslektaşları** gibi dallanıp budaklanarak 20 yıl falan sürmemesidir.
hesabın var mı? giriş yap