• bir asker arkadaşım vardı; ne zaman çarşı iznine çıksak bundan içerdi. zorla efes ya da tuborg içirmeye çalışırdık ama bir türlü ikna edemezdik. o da bize zorla kendi birasını içirmeye çalışırdı ve 'bi kere tadına baksanız, bırakamazsınız' derdi. biz de 'kız birası lan o' diyerek reddederdik. o günlerden bu zamana iki yıl geçti ve ilk defa şu an deniyorum. şu an şişenin sonundayım ve beğendim. içimi kolay ve gayet güzel bira. efesi, tuborgu bırakıp da sıklıkla içer miyim bilemem ama her türlü gideri var. meksikalılar bu işi harbiden iyi biliyor. benim gibi bu zamana kadar denemeyenlere tavsiye ederim. bu şişe bittikten sonra sıra mariachi blackte.

bu geceyi evde mariachi deneyerek ve bu şekilde evde tek başıma öğretmenler günümü kutlayarak geçireceğim.
  • gündüz birasıdır.
  • deniz kenarı birasıdır. güneş batarken sahilde oturulup içilir. hafiftir, hoş bir serinlik verir. meksikalı esmer sevgilidir.
  • dünyanın en eski ve en bilinen uluslararası kalite enstitüsü'nün bu yıl 47.sini düzenlediği "monde selection 2008" dünya bira yarışmasında "aromalı bira" kategorisinde altın madalyaya layık görülen bira markasıdır.

tad, üretim ve kalite standartlarında tüm rakiplerini geride bırakan mariachi'nin, henüz 1. yaşındayken dünya çapında düzenlenen bir yarışmada altın madalya kazanması ne derecede güzel ve kaliteli bir bira olduğunun resmi göstergesidir.
  • miller'a rakip olabilicek kadar içilmesi zevkli aperatif bir bira, bir de içine limon atıldımı pek bir hoş oluyor içmesi.
  • bira tadı gelmediği için sevdiğim, içimi kolay bira. ağırlık da yapmıyor, tam ortam içeceği.
  • biradan daha fazla bişey var
    truvada gibi hissediyorum kendimi
    zamanlar arasında kayboluyorum
    mevsimler değişiyor güzellik içinde boğuluyorum
  • güzel tatlı bişeydir bu bira. ilk defa çok sevilen arkadaşla hadi bide şunu deneyelim diye içilmiş ve sonra canın efes içmek istemediğinde, ''bişeyler iç ama yaa öyle boş boş oturacak mısın'' nidaları yükseldiğinde 'o zaman ben bi mariachi içeyim' diye düşündüren,
    sonradan sonraya ''yok öyle mariachi filan, adam gibi bira içeceksin'' diye zorlayan arkadaşlara ''mariachi yoksa bende yokum'' dedirtendir.
  • bira sevmeyen bünyeler için gazoz güzelliğindeki biradır.
    bir de hakkında "kız birası" demeyeni dövüyorlarmış ben de söyleyeyim ne olur ne olmaz.
  • alkole aşırı hassas bünyelerin bile bayıla bayıla ve sorunsuz içebildiği biralardandır ve tam da bu sebepten ve hafifliğinden olsa gerek 'kız birası' diye etiketlendiği olur ki kendi tecrübemin sabitliğiyle tamamıyla katılırım buna.
    cuba libre ve mojito ile birlikte, minicik bir 'tüketebildiğim alkollü içecekler' listem varsa sayesindedir.

bir de meksika halk müzisyenleri vardır adına mariachis denilen, arka bahçenin özgürlük ve mücadele kokan sokaklarına arzu duyan bir hayale sürükleyebilir. mariachi'nin her hali güzeldir.
hesabın var mı? giriş yap