• bugün doğum günü olan; karakterlerine, anlatımına ve kendisine hayran olduğum yazar. seviyorum arkadaş! bir sorun mu var? *
  • tracy hickman ile beraber gençliğimizin bir dönemine hükmetmiş yazar. son yıllarda yazdığı kitaplar daha diyonizyak bir tarzdadır. bütün lise hayatımı bu kadının elinin değdiği işlerde geçiren bir insan olarak ilk başlarda bunu garipsediysem de, yazarın yaşamında gelişen olayları (oğlunu kaybetmesi ve akabinde boşanması) düşününce garipseme eylemini tamamiyle durdurup yazarı, bu yeni tarzıyla yeniden keşfetmeye koyuldum. iyiki de bunu yapmışım. bu sayede yazar ile yeniden yeni yüksekliklere ulaşma imkanı buldum.
  • hickman ile dragonlance'i güzel bir şekilde kurgulayıp sonrada bokunu çıkaran yazar.
  • dragonlance serilerinde bazen bu kadinin elinden cikmi$ bolumler cok belli ederler kendilerini.. laurana'nin hafif transparan fu$ya elbisesinin uzerinde altin naki$lar ve uzerine aldigi $al gibi ancak ve ancak bir kadinin ilgisini cekebilecek detaylardan girer, romantik sohbetlerden cikar.. bir onceki bolumde gelene gidene posta koyan rutbeli bir askerin, margaret weis'in elinde richard gere tadinda guclu, karizmatik ancak hic de gercekci olmayan bir erkege burundugunu goruruz.. weis kadinlarin hayalindeki guclu erkek figurunu yansitir kitaba, oysa gercek hayatta i$ler oyle yurumez ve kitabin bu bolumleri acikca saman tadinda olurlar.
  • bugün facebook iletisinde şunu gördüm:

"i'm now getting facebook ads in turkish. i love it!"

33 kişi de beğenmiş bu yorumu. tahmin edilebildiği gibi beğenenlerin neredeyse hepsi türk. hatta birkaç kişi türkiye'ye tatile çağırıyor kendisini şu anda. doldurmuşuz facebook listesini resmen. enteresan tabi.

ayrıca ablamızın bir de torunu var ki, bir bakan bir daha bakıyor. "aman!" diyeyim. öyle bir şey. allah sahibine bağışlasın tabi.
  • kitaplarında her zaman için iyi ve kötü arasındaki "denge"nin önemini ön plana çıkaran hanım yazar. ayrıca herşeyi düzelten "dalga" kavramının dibine vurmuştur kendileri ki her eserinde defalarca vurgular,vurgulatır.süphesiz bizlere en büyük kıyağı;kendisi için küçük ama dünyası için büyük adımlar atan minik kenderken tasslehoff burrfoot'tur.
  • 20 kere üstüste asrın adamı seçmekten son anda kadın olduğu için vazgeçtiğim süfer fantezi yazarı
  • dragonlance serisinin huşu ve saygi ile izledigimiz yaraticisi (tracy hickman ile beraber)..
  • raistlin majere gibi efsanevi bir karakteri yaratan amerikalı fantazi yazarı. kankası tracy hickman ile beraber ejderha mızrağı dünyasını yaratmışlar ve özellikler efsaneler üçlemesi ile hem serinin zirvesini görmüşler hem de fantazi dünyasına müthiş bir eser kazandırmışlardır.
  • don perrin ile evli... ayrica (bkz: tracy hickman)
hesabın var mı? giriş yap