• rivayete gore bir gun dustin hoffman sete kan ter icinde, bitmis bi halde gelir. herkes sasirir, "ne yaptin" diye sorar. dustin hoffman o gun maratonun final sahnesinin cekilecegini hatirlatir ve "inandirici olsun diye 30 kilometre kostum geldim" der.
    laurence olivierin yanitiysa tam kendinden beklendigi gibidir: "oynamayi denesene"
  • çekimleriyle ilgili şu efsaneyi barındıran film

birgün dustin hoffman sete berbat halde gelir, ve sir laurance olivier derki :

- dusty, you look absolutely wretched

dustin hoffman o günkü sahne için böyle görünmek zorundadır ve bu nedenle 24 saattir hiç uyumadığını söyler bunun üzerine sir laurance olivier çayından bir yudum alarak ingiliz beyefendisi edasıyla o unutulmaz lafını söyler:

- oh, dusty, why don't you just try acting?

steve martin saturday night live'de olayı karikatürize etmek adına şöyle bir son eklemiştir:

bunun üzerine dustin hoffman :

- act on this, you british fag

diyerek sert çıkar ama ustanın yanıtı gecikmez:

- i asked for a meal, not a snack!

hikayenin başındaki gerçek konuşmalar amerika metod oyunculuk tarzıyla ingiliz ekolünün bir anlamda karşılaştırması gibidir. bir açıdan bakıldığında perişan görünmek için 24 saat uyumamak o rolü oynamanızı kolaylaştırır ama perişan görünmek için rol yapmak daha zor gibi düşünülmesine neden olabilir. o halde bu işin sonu robert de niro'nun da sanıldığı kadar büyük bir oyuncu olmayabileceği gibi bir sonuca gider.

iş bu entry tehlikeli sularda gezmekten korkar ve biter.
  • ilginçtir ki dustin hoffman bu filmde oynarken 39 yaşındadır. ufak tefek olduğundan herhalde, üniversiteli genci başarıyla canlandırmıştır. filmin başındaki manyak çarpışma bölümü de seyretmeye değer.
  • dişçiden zorlanarak aldığım her randevuyu, kolaylıkla sonsuza ertelememi sağlayan filmdir.
  • dustin hoffman'in oynadigi ajanli film.. i$kence sahnesiyle me$hurdur..
  • söz konusu işkence sahnesindeki "hiç bir şey yeni açılmış bir sinir ucu kadar acı vermez" sözü de meşhurdur.filmde hoffman a roy scheider ve laurence oliver eşlik etmektedir.
  • 1976 yapımı başarılı bi amerikan filmi. laurence olivier'nin kendini looplamış gibi "is it safe?" demesi ziyadesiyle sinir bozucudur. ayrıca aynı kişinin setlerde dustin hoffman'a 'dear boy' die hitap etmesi ayrı bi sevimlilik göstergesidir. izleyiniz efendim.
  • nazi eskisi bir dis hekimi, doktora ogrencisi bir maraton kosucusu ve derin devlet kesisince olaylar gelisir. dustin hoffman'in tifil donemlerinden kacmaca kovalamaca filmi.
  • bir zamanlar trt'de pazar sabahı yayınlanmış bir filmdir. meşhur sahneleri sansürlenmemiş olarak...
  • laurence oliver'ın canlandırdığı dr. christian szell karakterinin yaptığı işkencenin görüntüleriyle hafızlara kazınmış, dustin hoffman'ın başrolü üstlendiği 1976 yapımı kült film.
hesabın var mı? giriş yap