• odtulu deyimiyle telafi sinavi. bazilari matkap da der.
  • makyaj la telafi arasında bağ kurmamı sağlayan sözcük
  • girilememis bi sinav icin sonradan yapilan telafi mahiyetindeki sinava verilen isim..
  • odtu de acımazsızca yapılan hıcbıseyı telafı etmedıgı gıbı daha da berbat eden sınavlardır. sankı keyfı olarak sınava gırılmemıs gıbı madem sınava gırmedın al sana matkap seklınde yapılır. hemen orneklemek gerekırse normalde test olan ve ıcınde program yazma gıbı (kı program yazma olayı zaten lab fınalınde yapılan bır olay) bır soru olmayan c fınalının make up ın da karsınıza tek bır soru o da yapılamasın dıye hazırlanmıs bır program yazma sorusu cıkabılır. 20 kısı oylece kagıda bakarsınız devamı gelcek ıcınde test soruları olan bır kagıt vercekler dıe umutla beklersınız ama gelmez onun yerıne bos kagır gelır programı da buna yazın dıye. 20 kısı bıraz bakıstıktan sonra bos kagıtlarla cıkarsınız. bı de utanmadan arkanızdan bagırırlar bos kagıda ısmınızı yazmamıssınız dıye gelıp bombos a4kagıdına ısmınızı yazarsınız ve ısmınıze 1 vererek odullendırler sızı.
  • genelde cumartesileri pulp'ta, bu haftaya özgü ise cuma günü* old city'de sahne alacak gruptur kendileri. grup üyeleri boğaziçi ve itü öğrencilerinden oluşur*. ne tarz müzik yaptıklarına gelirsek de, cover ağırlıklı, eğlencelik, dans etmelik, kıpır kıpır bir şey; ama öyle kuru kuru anlatmakla da olmaz gidip dinlemek lazım.
  • 80'lerin washington dc'li hardcore punk grubu the nation of ulysses'in kullerinden dogmus, hardcore punk'a dozunda soul muzik takviyesi ile olusturulmus bir muzik yapan amerikan punk grubu. solistleri, the nation of ulysses'in solisti, ian svenonius.
    99 tarihli save yourself ve i want some albumleri, ingiliz muzik medyasindan epey ilgi gormustu.
  • ing. götünden uydurmak.
  • çok feci bir olgudur. mecbur kalmadıkça almayınız. herkes finalini, projesini, jürisini bitirmiş dönemin acısını hoşuna gittiği şekilde çıkarıp keyif çatarken siz oturur istemez istemez sınava çalışırsınız, "bir daha make-up alan nolsun" dersiniz. zaten hem sıfır motivasyon sayesinde çalışmadan bir bok anlamayışınızdan hem de hocaların make-up = matkap prensibinden dolayı bir halta yaramaz birşeydir. bu sonuncusunu şu ya da bu şekilde her daim rapor alma şansına sahip, bu şansı da iyi çalışmadığı sınava girmeyerek "make-up alırım, çalışmaya da vakit olur nasıl olsa" diyerek kullanan seklem akıllılara diyorum özellikle.
  • telafi sinavlarinin genel ismi.
    yarin sabah ce363ten girecegim sinav.bir anektod olarak da ;
    2 sene evvel calculus2'yi alirken bir sinava girmemistim.hocanin yanina gittim.hocam raporum yok ama make-up alabilirmiyim diye sordum.
    aynen soyle cevap vermisti:
    "ayıp ediyosun vermezmiyim sana make-up.biliyosun matkap olur bizim make-uplar!"
  • ing. barışmak
hesabın var mı? giriş yap