• - seni ekşi'ye yazarım.
    + yazmazsan orospu çocuğusun.

hâlâ meseleyi "bir bağyan hakkını arıyor" diye çarpıtan cihangir entellerini ortaya çıkarmış. gerizekalı gibi konuşmuş, hak ettiği cevabı almış. kusura bakmayın, "seni ekşiye yazarım" diye tehdit eden kişi kadın da olsa erkek de böyle cevap verilir ve eşitlik de bunu gerektirir. amınızdan başka sermayeniz yok mu da her türlü dangalaklığı amınızla aklamaya çalışıyorsunuz.

tanım: attention whore
  • benden mesaj ile adres isteyip "amima koyacagini" , "ahmet'ten alamadigi hirsini benden alacagini" ,"gelmeyen anan gibi olsun" yazan,acik adres vermemin ardindan "oraya kadar zahmet edemeyecegini" soyleyen ve hizla entry'lerini silmeye devam eden,geri vitesine hasta oldugum yazarimsi.

ozel mesajlari ifsa etmek yasakmis,ozel mesajlarinda bana,aileme hesapta "kufurden rahatsiz olan" bir bayana hic yakismayacak agir hakaret ve kufurler mevcut,simdi siz bunlari hayal ederek o aksam ahmet kural'in yasadigi sinir harbini bi dusunun,baskasi olsa hic muhattap olmaz koydururdu kapinin onune,ahmet'i tebrik etmek lazim sabrindan oturu.

bana yazdigi kufur ve hakaretlere gelince,tek diyecegim dunya kucuk,istanbul daha kucuk bunu aklinin bi kosesine yazsin,hic unutmasin.
  • "kadir inanır fıkrası" gibi bir olayın kahramanı yazar.

işte o fıkra:

bir gün haydar isimli bir adam kız arkadaşıyla buluşmak için restorana gitmiş oturup kızı beklemeye başlamış bi bakmış ki iki üç masa ileride kadir inanır oturuyor. gitmiş yanına
    - kadir ağabey bir imza alabilir miyim? demiş
    kadir inanır:
    - tabi, demiş. vermiş imzayı adam gitmiş oturmuş yerine bi kaç dakika geçmiş haydar kalkmış yerinden
    - kadir ağabey birazdan kız arkadaşım gelecek geçerken bir selam verir misin ya karizma olur. demiş
    kadir inanır:
    - tamam olur, demiş
    ardından adam dayanamamış kalkmış yerinden yine
    - kadir ağabey be yanımızdan geçerken selam verip iki muhabbet eder misin ya çok sağlam karizma yaparım, demiş
    kadir inanır:
    - iyi tamam hadi geç otur yerine ben giderken uğrarım sizin masaya demiş. adamın kız arkadaşı gelmiş oturmuşlar muhabbet ederken kadir inanır gelmiş:
    - haydar naber abicim? demiş

haydar:

- yaa kadir bi siktir git ya....
  • merve boluğura onu demiş başkasına bunu demiş zerre umrumda olmayan ama bir yerlerden ünlü çıkmış kişi.

açıkçası kim olduğunu zerre bilmem. adını ilk defa duydum ve googleda arattım. sonra scarlett ablaya güzel diyen bana demesin dediği entrysini gördüm. bazı entryler troll olur dalgasına olur ve belli eder. bu öyle gelmedi. sonra googleda acaba doğru mu okudum diye scarlett johanson diye arattım. iki fotoğrafı yan yana getirip bir daha kıyasladım. sözlük buna hazırsa diyorum. sana güzel diyenin zevk anlayışına sokayım.
  • '''sarhoştur dedik alttan aldık, sevdiğimiz bir arkadaşın arkadaşıdır dedik sustuk. annem gördüğünde "itici bu" diyip kanalı değiştirmekte ne kadar da haklıymış diye içimizden konuştuk. sarhoşluktan geberiyor olmasa direk bahattin gibi göte pıçağı takılası tavırlar içindeydi. bu yüzden kendisinden bilmemkaç yaş küçük olmama rağmen ömründe görmediği alttan alma ve olgunluk tarafımdan gösterilmiştir.

daha sonra gelip "neden bana uyuz oldun neden beni sevmedin -lan-?" diye bir soru yöneltti, kendisinin hiç mütevazi olmadığını, göründüğü gibi olmadığını söyledim tanışma şeklini garip bulduğumu belirttim. "eee neaaapcan??" dedi. ben de şakayla karışık "ekşiye yazcam" dedim.'''

şimdi sen gayet soğuk ve eleştiri mahiyetli bi konuşma yapıyosun. sonra da şakayla karışık ekşiye yazıcam diyosun. sen gayet soğuk davranıp, yüzüne eleştirilerini yönelttiğin adama karışık da olsa şaka yapıyosun. bu ne çelişki? hangi insan soğuk davranıp eleştirdiği adama şaka mahiyetli bi şey söyler? şaka yapar?

belki doğru belki yanlış anlattıkların, bunu bilemeyiz. ama asla samimiyeti olmayan bi insansın. olayı olduğu gibi anlattığını kesinlikle düşünmüyorum. olaydan kesintiler yapıp kendince aktardın buraya.

şu entryde arkadaşın belirttiği gibi durmadan entry siliyor. bugün öğle saatlerinde 1315 olan entry sayısı an itibariyle 1273'e düşmüştür. ünlülere giydirdiği entryleri bir bir siliyor, durduramıyoruz.
  • haklı olup olmadığı bir yana bir çok meslektaşının arkasından şurası şöyle burası böyle diye dedikodu yapması midemi kaldırmıştır..
  • sözlükteki yazım üslubu bir erkekten hallice olan yazar. ahmet kural' la kendisi arasında üslup anlamında pek fark göremedim. lezbiyen falansa bilemem tabi.
  • değişik bir insan. yıllar önce bir oyuncunun başlığına yazdığım "yakışıklı, yetenekli oyuncu. alır yürür" minvalindeki yazımı silmemi istemiş, kendisinin o oyuncunun kız arkadaşı olduğunu söylemişti. başkasının lafı ile entry silmeyeceğimi söyleyip, gülüp geçmiştim. öncesinde de zaten hemcinsi oyuncular için yazdığı entrylerden dolayı kendisine bir antipatim vardı.

edit: etnik kökeni ve siyasi görüşleri ile ilgili hiçbir şekilde saldırılmayı hak etmeyen kişi. ahmet kural ile ilgili olayın da aslı astarı nedir ben bilemem. sadece kendisi ile yaşadığım olaydan yola çıkarak, tahammülsüz ve fevri bir insan olduğunu düşünüyorum o kadar.
  • demiş ki şurada; ""güçlü görününenin, erkeğin, ünlünün, şanlının şöhretlinin, şunun bunun önünde domalmamayı tercih etmeyecek kadar ziyadesiyle yaşıyorum hayatı. siz aksini tercih edebilirsiniz sevgili fanları.""..

"güçlü görününenin, erkeğin, ünlünün, şanlının şöhretlinin, şunun bunun önünde domalmamayı tercih etmeyecek kadar"..

"domalmamayı tercih etmeyecek kadar"

"olumsuzun olumsuzlanması sadece hiçlik değil, bildiğimiz manada olumluluktur" der hegel diyalektiği.. freud sürçmesi diye de birşey vardı sanki..

bu kişinin mağdur tanımını da sorgulamak lazım aslında.. ama eleştirileri saldırı olarak algılayan bir yapısı var.

tanım: bir yazar.
hesabın var mı? giriş yap