• justin bieber kardeşimizin heykeli, bu hafta itibarıyla bir köşede yerini almıştır. ne hayatlar yaşanıyor amk.
  • new yorktaki şubesini gezerken britney spears'in yanında abidik gubidik hareketler yapan, öpüşürmüş gibi fotoğraf çektiren bir velet grubu vardı. çok geçmeden görevliler gelince "hasan ben sana yapmayalım demedim mi mk" diyen çocuk sayesinde türk olduklarını anladım.
  • istanbul şubesinde tarkan, kıvanç tatlıtuğ, demet akbağ, hülya avşar, beren saat ve mfö gibi kimselerin heykellerinin bulunacağını öğrenince "gelmese de olurmuş" dediğim müze.

hani bir ayhan ışık, sadri alışık, kemal sunal, hamiyet yüceses, yaşar kemal...
  • ben mumyasını, trenini falan geçtim. sonda korku bölümü diye bir bölüm var. aklımı kaçırıyodum aq. abi bir topluluk öbek öbek bekliyor, içeriden çığlıklar yükseliyor falan, duvarda tansiyonunuz varsa girmeyin yazıyor. manyak bir adam var kapıda, grupları ayarlıyor, içeride sizi oyacaz minvalinde bir şey söylüyor. ben iice bi tırstım, eşim böyle şeylere bayılır, o kahkahalar atıyor. neyse abi sıra bizim gruba geldi, böyle 10 -12 kişilik bir grup karanlık bir yere girdik, içeride böyle zombiler falan var ama kimisi mumya, kimisi gerçek insan. adamlara sakın dokunmayın vurmayın onlar sadece aktör falan demişlerdi ama mümkün değil. ben bir iki tanesine patlatıyodum valla. köşede sırtı dönük bir şey bekliyor, yanında geçerken böö yapacak biliyorum, önünde bir araba insan geçiyor, ben geçerken böö yapıyor o. çocuğu, valla benim gibi tırsık bir bünyeye sahipseniz o bölüme girmeyin. artık hayat benim için aynı değil..
  • londradakinde gerçeğiyle alakası olmayan bir elvis presley bulunmaktadır. zaten heykellerin ancak birkaçı gerçeğine tıpatıp benzemektedir. kızların genelde en sevdiği kısım ise evlenme teklifi odasıdır. bu oda penceresinden eiffel kulesi gözüken romantik bir restaurant olarak düzenlenmiş. masada george clooney oturmakta ve de bir elinde kırmızı gül tutmakta , diğer elini ise kendi elinizi koymanız için masanın üzerinde ileriye doğru uzatmış baygın baygın bakmaktadır.
  • 30 saat sira beklenip mal mal gezilen, türkiye'ye dönünce arada sirada es dostla ingiltere londra geyigi acildiinda madam tusoya gittinmi? atatürk nasil benzememish deilmi denilen... gayet gereksiz bir para tuzagi... dokunamiyorsun, koklayamiyorsun nedir ki bunun olayi anlamis deilim, iste internetten jpg lerini yükliyim sana her kimi gormek istiyorsan...
  • ataturkun olum yildonumune yetistirilen balmumu heykeliyle yepyeni ve oldukca gercekci bir esere kavusan muze. atv'de goruntuleri yayinlanan heykel o derece gercekciydi ki gozyaslarimi tutamadim.
  • koç holding'in katkılarıyla alakasız atatürk mumyası yenilenip düzeltilmiş olan house of wax.
  • içinde sergilenen heykellere sanat diyen olursa ağzını kıracağım turist tuzakları zinciri. sokakta 5 dakikada portrenizi çizen adamdır madame tussauds, bu işin leonardo da vinci 'si içinse (bkz: ron mueck)
    (bkz:http://www.metacafe.com/…ian_hyperrealist_sculptor/)
  • amsterdam'da bulunan şubesine barack obama'nın balmumu heykeli getirilmiş. popüler olduğu için ise onu girişte tek sergileyip kendi fotoğraf makineniz ile çekmenizi yasaklamışlar. oradaki fotoğrafçı isterseniz obama ile yanyana fotoğrafınızı çekiyor ve ücretini de bir güzel alıyor. müzeye girerken para aldıkları yetmemiş amcalara obama'nın heykelinden bile ekstra para kazanıyorlar.

david beckham da bütün o artistliğini takınmış spor salonunda mekik çekiyordu içeride.
hesabın var mı? giriş yap