225 entry daha
  • saka gibi dandiklikleri olan isletim sistemi. bir kere finder tam bir cop. hakikaten bir boka yaramaz, mecburen gidip parali alternatif kullanilacak.

ne bileyim kitalar arasi ucacam, dedim netflix hbo filan kurayim da dizileri indirir indirir izlerim. saka gibi ama macos'da netflix app'i yok. saka degil macos kullanan biri cihazindan offline dizi izleyemiyor. 2024 senesinde bu sacmalik. dusuk cozunurluk vs'yi zaten geciyorum.

multitasking icin tamamen cop. mesela chrome ekrani yariyariya paylasmiyor. ulan dalyarak ben bir chrome bir excel istiyorum belki. rectangle filan var ama chrome gibi belli uygulamalar buna izin vermiyor. sana niye soruyorum olum sen ne ayaksin os niye uygulamaya boyle izin vermis bir kere?

windows klavyelerle de derdim buyuk. bir turlu adam gibi macos'a adapte olamiyorlar. bunca senelik mis gibi klavyeleri de macos begenmiyor diye degistiremem. her klavye - laptop klavyesi degisiminde kas hafizasindan deli oluyorum sonra...

yani 2024 senesinde alinacak en iyi ultrabook hardware'i ile en dandik isletim sistemini bulusturmak buyuk basari. apple'a helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap