• sürekli "ulan akşam hanım eve küçük yoğurt mu istediydi büyük yoğurt mu?" der gibi kafasını ovuşturup düşünüyor.
  • sarıgül'ün cenazesinde en önde saf tutacağı rahmetli teknik direktör.
  • bir aşure günü'nde kapımı çalsa şaşırmam, zira kendisi teknik direktörden ziyade sıfat itibariyle bir komşu teyzeyi çağrıştırmakta.
  • necmettin erbakan'dan bile uzun yaşayacak gibi duran adam. akranları sadece doktorla görüşürken o sevilla'yla görüşüyor.
  • hakkında bir şeyler söyleyeyim, eleştireyim diyorum. ama sonra aklıma adamın orta sahada kullanabileceği alternatiflerden birinin maldonado diğerinin selçuk olduğu geliyor.
    küfür gibi lan. yeremiyorum kendisini.
  • hababam sınıfındaki paşa nuri lan bu adam.galip gelinen maçlardan sonra omuzlara alıp yedek kulubesine götürler kesin.akdeniz akdeniz gelen düşman değil bizizzz (bakmayınız: )
  • kısa süre içerisinde ülkemizden ayrılacağını düşündüğüm teknik direktör. kendisi hakkında ürettiğim komplo teorisine göre transferi öncesi karar verme sürecinde del bosque etkili olmuştur;
    illa ki transferin görüşüldüğü günlerde ispanyada türkiye'yi tanıyan futbol adamlarından bilgi almak istemiştir. eski bir arkadaşı olan vicente del bosque'yi arayıp telefonda geyiğin dibine vurmuşlardır.

del bosque: hola
    luis aragones: hola
    del boaque: hola da kimsiniz? tanıyamadım?
    la: kasap benim lan, aragones. tanımadın mı?
    db: vaay naber lan? alamadım sesini pardon. iyisin de mi?
    la: iyi hafız ne olsun. bak ne sorucam sana. türkiyeden iş teklifi var da, sen gittin geldin bilirsin, de bakalım nedir ne değildir.
    db: oo şansın açılmış senin. önce avrupa kupası şimdi türkiye. valla kanka türkiye candır. benim yaptıklarımı yaparsan kısa bir sürede cebini doldurur gelirsin buraya. şimdi ilk etapta hazırlık maçlarında tat vermemen lazım. sonra lig başladığında içeride zar zor kazanıp dışarıda kati suretle kazanmamalısın. sonra ne yap ne et memleketten sırf hemşehrin olan yaşça da sana yakın birisini bul al. ben juan'ı* almıştım sen de bul işte birilerini. hem güz...
    la: josico* olur mu len?
    db: olur olmasına da dur şimdi kesme lafımı. bak biz juanfran'la çok eğlendik türkiyede. turistik gezi modunda olunca çok güzel zaman geçiyor. kah güldük kah eğlendik. haa bir de unutuyordum bak, forvet alman lazım. tercihen avrupada isim yapmış olan birisi olsun. ama olmazsa da sansasyonel işler peşinde koş. türkiyede çok seviyorlar bunu. medya köpeğin olur 6 ay seni konuşurlar. ben ispanyol bulamamıştım carew'e söyledim. "hocam ben gelmem türkiye'ye" dedi. gel lan oynamazsın bir şey sırf paranı alırsın dedim de anca öyle kabul etti.
    la: tamam not aldım. sonra napıcaz?
    db: sonra işte sen kaybetmeye başladıkça medya, "hocam kötü gidişe dur diyebilecek misiniz?" türevi sorular sormaya başlıycak. ısrarla "takımımdan memnunum. ayrıca bu takımın çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. yeni bir ekibiz zamana ihtiyacımız var" gibi yuvarlak cümleler söyle ve en önemlisi "takımımın başındayım"ı söylememezlik etme. senden tek kurtuluşun seni kovmak olduğuna karar veren yönetim maliyetinden ötürü ilk başlarda bundan kaçınmak istiycek, "hocam sen istersen kaç bak biz devam ederiz"e getirip senin gitmeni bekliycektir. sakın gitme. bir süre sonra medya ve taraftar baskısıyla gönderilmen gerekecek ve söylenilen paranın tümünü tık diye cebine indirirsin. zaten vermem etmem derlersen bizim mahkemeler çözer işi. benim avukatın kartını da veririm kafanı hiç yorma. ayrıca sakın adım lekelenir diye korkma. sen gittikten sonra bok atamazlar. "ulen adam real'le kupa bırakmadı piyasada kötü hoca olsa yapabilir mi bunları" der dururlar. bu geyikler beni baya kurtarmıştı. sırf son avrupa kupan sana 10 sene yeter. kovulunca da gel buraya 5 10 senebakarsın keyfime. beni de görmezsen papaz oluruz bak.
    la: valla birader ağzım açık kaldı. ne kıyakmış lan bu memleket. madem öyle gidip geleyim bir 6 ay.
    db: tabi tabi bu fırsat kaçmaz. soracağın bir şey olursa ara yine çekinme.
    la: sağolasın kanka. hadi eyvallah

edit: bir şekilde sezon sonunu çıkarttı adam. merakla izliyoruz.
  • bana basketbol'u sevdiren adam.
  • fenerbahceye geleli neredeyse 1 sene olacak ama hala suratındaki "neresi lan burası? fena da uykum geldi ha!" ifadesi kaybolmamı$ adam. bu akşam itibariyle nerede oldugunu anlayamadan kendisini vatanında bulacak umarım. bu adamı buraya getirenlerin o esnada ne düşündüklerini de çok merak etmekteyim ayrıca. daum nerdesin lan?
hesabın var mı? giriş yap