• oyunu 10dk once bitirdim ve taze taze kisaca yorumumu belirtip gidicegim.

oncelikle oyunun hikayesi cok guzel, cizgi film izler gibi hissediyorsunuz. kontroller basit ve alismasi rahat.

oyunun en iyi noktasi sundugu tema. otelin her katinda farkli bir tema ve farkli bir boss fight ile karsilasiyorsunuz. her boss birbirinden farkli, kolaya kacmamislar.

dedigim gibi otelin her katinda farkli bir tema olmasi cok iyi dusunulmus. her zaman diger kati merak ediyorsunuz.

oyunu her elinize aldiginizda kolay kolay birakamiyorsunuz. bazi yerlerde cok ugrastirip sıksada, cok iyi oyundur.

her nintendo sahibinin alip oynamasini tavsiye ederim.
  • oyun bitince güncelleyeceğim fakat şimdilik birkaç bir şey yazmak istiyorum.

bu kadar tatlı grafikler bu kadar güzel nintendo karakterlerinin toplandığı oyun zor bulunur. ilk dakikadan itibaren hikaye ve grafiklerle oyun sizi içine çekiyor. ortalama 20 saat oyun süresi olduğu söyleniyor fakat ben şu an 3 kat gezmeme rağmen 7 saate yakın oynadım. (toplamda 16 kat var) nintendo oyunlarını bilenler zaten hemen bölüm içerisinde bir şeyler aramaya koyulur ki ben de öyle yapıyorum :) her katta toplayabileceğiniz elmas vb şeyler var. oyunu %100 yapmaya oynar her yeri kurcalarsanız oyun süresi tahminim 40 saat civarı sürecektir. multiplayer kısmı güzel fakat switch'in wifi yetersiz olduğu için çok fazla lag yaşıyorsunuz.

sözün özü 9/10 diyorum harika oyun. switch'i olmayanları kıskandıralım :)
  • nintendo switch'in en güzel oyunlarından biri.

metacritic'den 85 puanı yapıştırmış.
  • bi hevesle alıp bir hafta köşede beklettiğim 3-4 gündür oynamama rağmen sürekli oynamak istediğim bir oyun kendisi, ilk başta beğenmemiştin yalan yok oyun türüne dr aşina değilim ondan galiba ama kat tarasımları çok iyi ya, karşıma ne çıkacak diye merak ediyorum.

hasta yataktan kalkamazken bile aklımdaki oyundur kendisi, öyle sevdim.
  • bugün itibariyle başladığım, tabii ki çoğu nintendo exclusive'i gibi bu da tatlılıktan ölmek üzere olan oyun. 2'deki save sisteminden ve 3dste uzun süre oynamanın yorucu olmasından dolayı sinirlenip bitirmeden bırakmıştım. şimdi 3'le geri döndüm. ilk izlenimlerim çok olumlu. her odadan giriş ve çıkışta save oluyor. switchin büyük ve güzel ekranından nefis grafiklerle oynamaksa her zamanki gibi harimka. ilerleyen günlerde yine eklemeler yaparım.
  • yeni bitirdim taze taze yorum yapayım. oyun harika olmuş. her bölümün farklı tasarımı olması. oynanışın güzelliği. baya baya diğer katta ne var acaba diye merak edip oynadım. kutulu olarak o kadar para verilmez de kardeşlik ile alınabilir
  • zelda breath of the wild dan sonra bitirdiğim tatlı switch oyunu. hikaye den çok bir şey beklemeyin çünkü nerdeyse çoğu nintendo oyunlarında çok kompleks hikayelerle karşılaşmazsınız. açıkçası bu beni rahatsız eden bir şey değil nintendo tarafında. beni en çok şaşırtan şey tüm nintendo oyunlarında olduğu gibi oynanış mekaniklerinin bu kadar basit olmasına rağmen oynanış çeşitliliği inanılmaz derecede fazla olması. hiç bir boss fight kendini tekrar etmedi. bulmacalar genel olarak çok keyifliydi arada zorlu bulmacalarda vardı hatta kapatıp günlerce bakmadığım zamanlarda oldu ama her seferinde geri dönüp devam ettirdi oyun. grafikler ve animasyonlar inanılmaz güzel ve tatlıydı hatta switch'deki en iyi animasyonlu oyun olabilir bence. oynaması çok eğlenceli akıcı güzel bir oyun. kesinlikle switch de oynanması gereken oyunlar arasında. tavsiye ediyorum.
  • çiçeği burnunda bir nintendo switch sahibi olarak hollow knight ile beraber başından kalkamadığım harika oyun.

uzun zamandır bu kadar iyi bir şey oynadığımı hatırlamıyorum.

edit: yazım
  • yuzu emulator ile 60 fps ile oynanabilen oyun. arada 10 kareye falan düşüyor ama gelişme çok iyi. switch'de sabit 30 kare iken, burada çoğunlukla 55-60 kare oynanıyor.
  • yuzu* vasıtasıyla oynamakta olduğum enfes oyun. çok tatlı grafikler ve oynanış sunuyor. eğlence için 4k 60fps gerekmediğinin kanıtı niteliğinde.
hesabın var mı? giriş yap