• cm 03 04'de bir inter maceramda bu adam muhteşem bir kariyerin ardından futbolu inter'de bıraktı. sonra bunu "director of football" yaptılar, benim patronum oldu. işte ondan sonra bana kan kusturmaya başladı. ikide bir soyunma odasına geliyor, "hocam ne bu takımın hali lan!" diyor, o kadar topçunun önünde beni rencide ediyor falan. bi şey de diyemiyorum. adeta "sen miydin bana bir sezonda 55 maç yaptırıp, anamı ağlatan?" diye intikam alıyordu.
    cm 03 04'ün açık ara en iyi defans oyuncusudur. alanı pişman ettiği görülmemiştir.
  • fenerbahçe ile adı anılan savunma oyuncusu. gelirse ya yabo dayının bonservisi alınmayacak demektir yada lass transferi suya düşmüştür. yoksa hiçbir oyun düzeninde alex-sow-stoch-kuyt-yobo-lucio'yu birlikte oynatamazsın. sol bek olarak caner'i kullanırsan, önlerinde selçuk-mehmet topuz ikilisini oynatırsan, o savunma hallaç pamuğu gibi atar rakip forvetler. hadi bu ikili sağlam durdu defansta diyelim. oyunu kim kuracak? tamam lucio bu görevi üstlenebilir, topu orta sahada ki mehmet topuz-selçuk şahin ikilisine kazandırabilir ama ondan sonra bu ikilinin pas dağıtımlarında yapacakları top kayıpları, fenerbahçe kalesinde büyük tehlikeler yaratır. bekir veya serdar ikilisinden birisi ile oynar, sol bek olarak hasan ali veya iyi bir sol bek gelir, orta sahanın ortasına da lass gibi bir adam alırsan faydalı olur kuyt-lucio transferleri. keza selçuk-mehmet-caner ile çıkacağın maçlarda kuyt yerine messi'yi bile getirsen, zar zor kazanır takım. neden? maçlar sürekli 5-4 falan gibi skorlarla biter. doğru hamleler şart. saygılar.
  • leverkusen'le şampiyonlar ligi finali oynadıktan sonra bayern'in şampiyonlar ligi finali hedef parçalarından biri olarak münih'e geldi. lucio'lu bayern bir türlü finali göremedi ama o gittikten birkaç sezon sonra bayern şampiyonlar ligi finaline adını yazdırdı. rakibi de lucio'nun bayern'den sonraki tercihi. bir parça her iki tarafa bu kadar oturur. puzzle'da bin saat arayıp bulunamayan parçalar gibi eleman..
  • formasinin altina "jesus loves you" gibi misyoner kokulu atletler giyen bir garip adam. ancak oynadigi futbol ve defans anlayisi ile su an dunyanin en iyi 3-5 defans oyuncusundan biri. jesus u bilmem ama tanrinin onu sevdigi kesin.
  • defansta mükemmel yer tutan adam, sanki ceza sahası içinde topun nereye atılacağını önceden seziyor. kanatlardan yapılan ortalarla bu adamın olduğu defansa yüklenmek boşuna çabalamaktır. tam hatırlayamıyorum, bir lig maçında en az 20 kere kanatlardan ortalanan topların çoğunu lucio karşılamıştı. bugün de gördük ki (bkz: 28 nisan 2010 fc barcelona fc internazionale maçı) yapılan atakları boşa çıkarmada bu adamın rolü büyük. bir diğer kale gibi defans için (bkz: walter samuel)
  • dribling atıp defansı yaran nadir(?!?) savunma oyuncularından..defans olmasa muhtemelen ofansif ortasaha olurdu.
  • 1-2 yıl da türkiye'de izlesek gayet hoş olabilecek futbolcu.
  • geçen sene hariç, yaklaşık 5 senedir fenerbahçe'ye geleceği her sezon başındaki transfer döneminde konuşuluyor bu adamın. hatta bizim medya tarafından uçağa bile bindiriliriyor ama ne hikmetse bir türlü gelemiyor. eğer medyaya inanacak olursam; istanbul diye bindiği uçakların yere inemediğine falan inanmam gerekecek.

şaka bir yana, fenerbahçe'ye gelmesini tabii ki de isterim. böyle bir transfer fenerbahçe'nin avrupa kupalarına ne kadar ciddi baktığını gösterir. ancak dediğim gibi pek geleceğini düşünmüyorum.
  • inter'e geldikten sonra "sonunda ibrahimoviç'le oynayacağım" gibi bir şeyler demiş.ancak ibrahimoviç'in barcelona'ya gitmesiyle gerçekleşmeyecek lucio'nun dileği.ne diyelim, bahtsızmışsın be lucio!

http://www.transfermarketweb.com/…=read&idsel=39595
hesabın var mı? giriş yap