• yıldıza ulaşmak ve yahut alcansar isimli nadide dizinin kadın baş karakterinin ismi.
    lorena kızımız kocaman gözlüklü bakımsız yüzüne bakılmayacak narin nazende bir hatun kişiydi ve ünlü pop star eduardo ya aşıktı. bir şekilde yolları kesişmişti ama tabi ünlü yıldız pek pas vermemişti kendisine. sonra bu lorena kızımız serpildi güzelleşti bir afet-i devran oldu ki sormayın gitsin.
    işte bu sebepledir ki lorena kızımız ergenlik çağındaki bütün sivilceli, saçları yağlı, kalçaları ve göbekleri şekillenme arifesinde şekilsizleşmiş kızlarımızın idolü oldu. herbiri(miz) oturup saatlerce lorena gibi kozadan çıkıp güzelleşeceğimiz günlerin hayalini kurduk. bizim eduardomuz muhtemelen sınıfın en yakışıklı çocuğuydu. belki ona ulaşamadık evet ama olsundu, lorena içimizi umutlan doldurmuştu.
  • istanbullu deri çanta ve aksesuar markası.

sade modelleri ve kaliteli dikişleriyle çantalar beni çabucak tavladı, metal ayrıntıları genelde pirinç, o da bir artı.

minik lorena logosu ise çantalara celine filan gibi bir hava vermiş nerdeyse, tuttum bu işi.
  • bugün netflix'te denk geldiğim 28 dakikalık bir belgesel.

meksika'da geçiyor ve lorena isminde yerel halktan bir kız sandaletleriyle birçok uzun mesafe koşusuna katılıyor ve kazanıyor.

--- spoiler ---

bir çift koşu ayakkabısı hediye ettiklerinde şöyle diyor:

bunları giyeceğimi sanmıyorum. bunları giyenler hep benden geri kalıyor
    --- spoiler ---
  • amazon'da ve malum yerlerde yayınlanan belgesel dizi. 25 sene olmuş, vay be. ortaokul yıllarımda, abd'yi sarstığı gibi bizim ülkemizi de etkilemişti bu olay. her yerde penis kesme esprileri uçuyordu. penis kelimesini sık kullanır olmuştuk. (belgeselin 1. bölümünde abd'nin de bu kelimeye yabancı olduğu anlatılıyor.) yeni başladım daha 2.bölümdeyim, mahkeme sonunda ne oldu bilmiyorum ama, lorena kızım, yüzünden şakır şakır riya akıyor, inanmadım sana üzgünüm.
  • bundan tam 25 sene önce gerçekleşen ve abd gündemini uzun süre meşgul eden bir olayı lorena bobbitt’in bakış açısından ele alıyor. john wayne bobbitt ve lorena bobbitt, 1989 yılında evlendiklerinde kimsenin tanımadığı sıradan bir amerikan çiftiydi. evliliklerinin dördüncü yılında çifti bir anda dünya gündemine getiren olay ise, lorena'nın kocasının penisini uyurken kesmesi olmuştu. kendisini aldattığı ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle kocasının penisini kesen ve sonra da camdan aşağıya fırlatan lorena, uzun süre dünya gündemi meşgul etmişti. işte bu sıra dışı olay, 25. yılında dört bölümlük bir belgesele konu olmuş. amerikan yakın tarihine damga vuran skandal bir olayın tüm detaylarına ve bilinmeyenlerine ışık tutan belgeselde, 25 yıldır kapalı kapılar ardında saklanan yeni deliller ortaya dökülmüş. olayın yaşandığı yıllarda basında büyük yer bulmasına rağmen es geçilen pek çok önemli konu da bu belgesel dizisi sayesinde gün ışığına çıkmış .

kesip attığı bıçağı beğendim.
  • çok güzel aksesuar, çanta, kemer ve cüzdan yapan %100 yerli marka.
    http://www.lorena.com.tr/
  • sen nasil bir kadınsın da joris delacroix senin için böyle bir şaheser ortaya çıkarmış dedirten, çok güzel bir kadın ismi olmasinin yaninda çok güzel bir parça da.. link
  • güzel çanta markası. sipariş üzerine üretim yapıyorlar.
  • bir ustura markası lakin pek kaliteli sayılmaz.
hesabın var mı? giriş yap