• ilk ep'lerini dinledim. her şarkı belli bir kalitenin üzerinde olsa da "işte bu!" diyebileceğim bir tane bulamadım. deniz aşırı belki biraz orayı zorluyor o kadar. indie gruplarındaki burnu tıkalı solist sağolsun zaten hepsi birbirine benzemiş. albüm kayıtları öncesi iyice dinlenirse belki ve mandalina yerse daha iyi olabilir sanki.*

epic fair'i kaçırdığım için henüz canlı dinleme fırsatım olmadı sahnede dinledikten sonra fikirlerimi değiştirme hakkımı saklı tutuyorum.
  • alaska şarkısı fransız elektronik müziği ekolünden gelme, vokallerinde ise yerli etkilerle birlikte türkiye’de duyulmamış bir havaya sahipler. henüz cok yeniler ama cok iyiler. yolları açık olsun. gelecek vaadediyorlar.
  • spotify haftalık kesifimde alaska isimli şarkıları ile çıktılar karşıma. reinier zonneveld'in falan şarkısı sandım başta bakmadan. bence baya baya güzel şarkılar yapan bir grup
  • alternatif muzige cok tatli bir yaklasimi olan grup.

tum parcalarinin dinleyeni icine ceken bir ozelligi var. ozellikle boya benim icin cok farkli bir yerde. vokaldeki ses degisimleri, bu ses degisimlerini olumlu etkileyen altyapi ve ezginin cesitli ve derin olmasi bana sarkinin kendisini sevdiriyor.

dinleyiniz, dinletiniz.
  • enstrümanlar çok tatlı, müzikal açıdan tek bir eleştirim yok. fakat daha önce de belirtildiği üzere indie gruplarındaki burnu tıkalı solist bütün şarkıların büyüsünü bozuyor. sıradan, anlaşılmaz, duygusuz ve en önemlisi de itici. vokal sebebiyle ne yazık ki müziğini sevsem de dinleyemiyorum.
  • sabah bir yerde bir şekilde keşfettim. tatlı tonları var ama vokal hiç etmiş grubu sanki. vokalsiz daha güzel.
  • deniz veya ırmaklarda birdenbire derinleşen yer.
  • hayatıma bir anda girip bir anda çıkan bir uzaylı sayesinde öğrenmiş olduğum gecelerimin sesi olan nadide grup iyi ki tanımışım iyi ki önermiş.
  • dünyanın en iyi müzik gruplarıyla aynı kaderi paylaşıyor longaz:

çok az müzikleri var.

kendilerinden müzik dilenecek durumdayım;
    2019'dan sonra bütün sessizliğini koruyor ve bu durum beni kahrediyor.
  • hoş bi grup hoş bi sound. sanırım dreampop yapıyorlar. severek dinliyoruz efendim. umarım beklentileri karşılanıyordur ve bizim ruhumuzu beslemeye devam ederler.

ayrıca o denizaşırı nasıl bişey öyle ya. bi gün canlı dinlemek için can atıyorum. the away days'den sonra yerli bir grubum daha oldu sayenizde.

iyi ki varsınız.
hesabın var mı? giriş yap