• bizden önce internette dolaşan insanlar, sağolsunlar önemli yerlerin altını çizmişler.

(bkz: önemli yerlerin altını çizmek)
  • terbiyesiz bir adamdır. birşey istersin ikiletmez, kargo et dersin, tanımadığı adama yaptığı kargonun parasını cebinden verir, "e ben de sana bir şeyler gondereyim bari" dersin, s.ktret der gecer..hakkaten terbiyesiz bir adammış. ben bu gun bunu iyice idrak ettim arkadas...*
  • "nirvana ve greendayin öncüsü olduğu akımdır sidıl akımı" lafının edildiği sinek tv programı.

sidıl akımı mı o ne lan diye birbirimize bakmamıza sebep olmuştur bu laf.
    sidıl. sidıl diye beynimde çınlandı.
    hani bilmemek ayıp diil ama biliyomuş gibi yapmak ayıp. arkadaşlarına yap tamam da tv de yapma canım kardeşim ne güzel insansın sen.bizi geçtim kendine yapma.
    bu program bence ilk mesaj atan üç eskimoya sidıldaki nirvana konserine 2 kişilik davetiye versin.
  • legend of zelda adlı oyundaki genç kahraman. efendi, mülayim, kadirşinas ve zahmetkeşan kişi. zeldanın kurtarıcısı.
  • (bkz: bağlantı)
  • (bkz: ilişim)
  • 100 liraya 200 lira bonusla başladığı zaman mükemmel bir fiyatı var sonsuza kadar kullanırım dediğim marka. şimdi bu scooter işindeki karlar acayip seviyelerde. 1/3 fiyata da gayet karlı olur bu iş, yeter ki cihazlar çok kullanılsın, köşede yatmasın. taksiyle indi bindi seviyesinde 28 lira vereceğim yere bu cihazlar 20 lira civarı yazıyordu ve bir de fiyatı 1/3 gibiydi bonus sayesinde. gel gelelim yeterince tuttuğunu düşünüp 100 liraya 100 lira bonus kampanyası başlattılar. o da fena değildi taksiye 28 lira vereceğime giderim 10 liraya scooter kiralar onunla giderim diye düşünüyordum ve fiyat gene uygundu. bugün öldürücü darbeyi vurmuşlar 100 lira yüklemeye 30 lira bonus geliyor. güle güle link. 28 liraya taksiyle gideceğim bir yere 16 liraya iki teker üstünde gitmem. bu scooter işi hoşuma gitti. şu anda xiaomi mi scooter pro 2'ye bakınıyorum belki de onu alacağım. bu vatandaşlar fiyat konusunun bokunu çıkarıyor. dakikası 2 liraya scooter kiralıyorlar, dakikası 3 tlye tiktak var benzini de dahil. tiktak'ın verdiği araba 450 bin tl, link'in verdiği scooterın değeri 15 bin tl. benzin parasını da cihazları toplayıp bakım yapıp, şarjını dolduran adamlara versinler diyelim. operasyonel maliyeti aynı olan a ve b ürünleri var;

a ürünü 1 lira
    b ürünü 30 lira

a ürünü dakikalık kiralama fiyatı 2x lira (x lira başına 50 kuruşluk bir ürün kiralıyorsun).
    b ürünü dakikalık kiralama fiyatı 3x lira (x lira başına 10 liralık bir ürün kiralıyorsun).

arabaya oranla dakikalık kirası tam 20 kat daha pahalı. bu uygulamalar gerçekten günlük hayatın bir parçası olmak istiyorlarsa fiyatlarını en az 1/3'e indirmeliler. bunu da paketler vasıtasıyla yaparlarsa sizden kullanım garantisi de almış olurlar. örnek vermek gerekirse; aylık 200 dakika kullanım paketi 200 tl, aylık 400 dk kullanım paketi 380 tl, 600 dk kullanım 550 tl, 800 dk kullanım paketi 700 tl ve 1000 dk kullanım pakedi 850 lira gibi paketlerle gelinse eminim en azından aynı parayı vatandaşa daha fazla kullanım sağlatarak kazanırlar.
  • sürekli yolun ortasına bırakılan scooter kiralama markası. her seferinde tekmeyi koyup yıkasım geliyor, umarım yapıcam bir gün.
  • türkiye'de yeni bir paylaşımlı scooter markası. gördüğüm kadarıyla mevcutlardan farkı, kullandıktan sonra bir yere zincirle bağlama gerekliliği olmaması.

ama bizim davar halkımıza böyle serbestlikler fazla olduğu için link scooter'ları kenara değil de yol ortasına bırakıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap