• madonna nın harika geyik şarkısı.
    ayrıca reservoir dogs filminin ilk sahnesindeki tartışmanın konusu.
  • bu vakit olmus hala sozleri yazilmamis bunun e be dostlar herseyi ben mi yapicam bu sozlukte eeeh bea..hemen yazayim da tam olsun...

i made it through the wilderness
    somehow i made it through
    didn’t know how lost i was
    until i found you

i was beat incomplete
    i’d been had, i was sad and blue
    but you made me feel
    yeah, you made me feel
    shiny and new

chorus:

like a virgin
    touched for the very first time
    like a virgin
    when your heart beats (after first time, "with your heartbeat")
    next to mine

gonna give you all my love, boy
    my fear is fading fast
    been saving it all for you
    ’cause only love can last

you’re so fine and you’re mine(burda araya girmek istiyorum işte sarkinin tam bu noktasinda rezervuar kopeklerinde bahsedilen gorus dogmustur)
    make me strong, yeah you make me bold
    oh your love thawed out
    yeah, your love thawed out
    what was scared and cold

(nakarat)

oooh, oooh, oooh

you’re so fine and you’re mine
    i’ll be yours ’till the end of time
    ’cause you made me feel
    yeah, you made me feel
    i’ve nothing to hide

(nakarat)

like a virgin, ooh, ooh
    like a virgin
    feels so good inside
    when you hold me, and your heart beats, and you love me

oh, oh, oh, oh, oh, oh, oh, oh, oh
    ooh, baby
    can’t you hear my heart beat
    for the very first time?
  • reservoir dogs filminin ilk sahnesinde quentin tarantino'nun bahsettigi sarki. tarantino ilk once bir monolog olarak, yeni oyunculari denemek icin yazmistir bu kismi, sonra bir sekilde diyaloga cevrilerek filme girmistir. madonna, bu sahneden etkilenmis, sonra da erotica albumunu imzalayarak tarantino'ya vermistir. albume de soyle yazmis: "to quentin. it's not about dick, it's about love. madonna."

reservoir dogs'da gecen konusma:

mr. pink : let me tell ya what "like a virgin"'s about. it's about some cooze who's a regular fuck machine. i mean all the time, morning, day, night, afternoon, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick.

mr. blue: how many dicks was that?

mr. white: a lot.

mr. pink: then one day she meets a john holmes motherfucker, and it's like, whoa baby. this mother fucker's like charles bronson in "the great escape." he's diggin tunnels. now she's gettin this serious dick action, she's feelin
    something she ain't felt since forever. pain.

joe: chew? toby chew? no.

mr. pink: it hurts. it hurts her. it shouldn't hurt. her pussy should be bubble-yum by now. but when this cat fucks her, it hurts. it hurts like the first time. the pain is reminding a fuck machine what it was like to be a virgin.
    hence, "like a virgin."
  • 1984 mtv video music awards yani ilk mtv video music awards'un açılışıdır bu parça. aynı 2004 mtv video music awards'daki gibi pasta üstünde başlar şarkı, transparan gelinlikte madonna ve siyahlar içindeki damadıyla birlikte.. sonra damat gider madonna yerde tepişir; bir mastürbasyon yapması eksiktir. içinde fazlasıyla erotik bir jartiyerle tepinirken her tarafı gözükür, daha ilk kez düzenlenen bi törenin niyetini çook önceden ortaya koymaktadır sanki. madonna, durun ben size daha neler yapıcam der gibidir. izleyiciler "oha oha oha" modundadır..
  • bir belgeselden öğrendiğime göre (bir quasi seksenli olarak o kadar net hatırlayamıyorum o günleri ve hep belgesellere başvuruyorum hatırlamak için) bu şarkının klibi, tayt üstüne kabarık tül etek giyme, röfleli saçları kelebek tokayla tutturmak ve de yumruk kadar plastik küpe takma modalarının tetikleyicilerinden ya da öncüllerinden biriymiş. (hiçbir sosyal olgu tek bir nedenle açıklanmaz) (bkz: esin kuntay) madonna da "keşke bana ne giymemi gerektiğini söyleyen adam gibi birileri olsaymış yanımda" diye serzenişte bulunmuş. madonna'nın yaşadığına benzer bir sendromu da jason donovanla birlikte gerçekleştirdiği top of the pops performansını izleyen kylie minogue yaşıyormuş. paçaları dar kot pantalon üstüne kilim desenli yelek giyen cici kız imajlı kylie, günümüz kyliesinden fersah fersah uzak çünkü. konuyu dağıtmayacak olsam, aynı sendromdan muzdarip hülya avşara da değinirdim ama derli toplu gözükmemekten çekiniyorum.
  • moulin rougeda satinein dukle olan yemege gelmemesi uzerine harold zidlerin kafasina masa ortusu gecirerek bir grup erkek hizmetkarla soyledigi sarki. mukemmel bir coverdi, ne diyim.
  • ing. bir bakireyi çok sevdim o beni hiç sevmiyor.
  • madonna'nin 80lerdeki gercek patlama sarkisidir. album ve sarki o yillar icin neredeyse sok edici bir basari yakalamistir. ayni donem icinde like a virgin'in basarisini gecen sadece michael jackson'in thriller albumu vardir.*
  • madonna'nın bu şarkıyı söylerkenki sesiyle frozen ve sonrası dönemlerindeki sesi karşılaştırıldığında inanılmaz gelen bir şarkı. (bkz: revolution) (bkz: evolution) (bkz: şarap gibi kadın)
  • like a surgeon
    cut for the very first time
    (bkz: igrenc espri)(bkz: oeh)(bkz: sanirim kusucam)(bkz: ayakkabilarima kusma)(bkz: lutfen)
hesabın var mı? giriş yap