• fethullah gülen cemaatinin artık resmen sahiplendiği abant platformu'nun dönem başkanı. bir de, cemaatin özel yetkili mahkemelerinin tutukladığı akademisyenlerin serbest kalması için çalışan git türkiye'nin kurucusu.

hem nalına, hem mıhına. bedel sıfır. oh ohhh.
  • ben bu adamları güreşe doymayan mağlup pehlivanlar olarak görüyorum. gecelerini gündüzlerini asortik teorilere harcadılar. alengirli laflarla tarih analizi ve sosyolojik değerlendirme yapıp kendilerini büyük kuramcı zannettiler. kitaplarında belirli bir ün kazanmış siyaset bilimcileri, sosyologları, felsefecileri tartıştılar. nihayetinde cumhuriyet gazetesinin manşeti kazandı. yani o meşhur tehlikenin farkında mısınız sloganı tüm bu pehlivanları tuş etti. elimize geçen milyonlarca göçmen, işsizlik, çevre katliamları, farklı düşüncelere karşı baskı, otokrasi ve partili oligarşisi... hayat tarzı gettolarının olduğu yerlerde ise "chp zihniyeti" yönetimde. bu adamlar ise tam bir fiyasko olduklarını bildiği için atatürkçülüğe saldırmak suretiyle "biz yenilmedik, söylediklerimizle otokrasinin değirmenine su taşımadık" diyorlar. o parlak zekalarını tekrar sergileyip, "bir dakika ya, erdoğan ile kemalizm aynı, hatta ben bu konuya diyaletikten gireyim" falan diyorlar. hepsine acıyorum. keşke onlar da biraz kendilerine acısa.
  • geçen gün burç fm'de kendisini dinledim. "avrupa birliği de üye ülkeler üzerinde vesayet uyguluyor ancak bu iyi bir vesayet", "almanya'da da anayasa mahkemesi türü bir organ düzenin muhafazası için görev yapıyor ancak onlar demokrasiyi koruyor", "demokrasiyi cumhuriyetin seçkinlerinin sekteye uğratma tehlikesi var ancak benzer islami bir tehlikeden söz etmek için sebep yok" gibi müthiş tutarlı demeçleriyle dikkat çekti. ey "güç" nelere kadirsin... türkiye'deki anti-demokratik uygulamaları birilerine yamanmadan veya başka yerlerdeki çarpıklıkları görmezden gelmeden dile getirmek çok mu zor?
  • aynı anda 10 üniversitede birden ders verme hırsındaki, bankamatik profu. akp'ye ilk dönemde verdiği destek, abant platformunda cemaate hizmetle de hafızalara yer etmiş paragöz akademlik.
  • iktidar insanı hakikaten bozuyor dedirten akademik insan... muhalif kalmak bu kadar zor mu? zor zamanlar insanların gerçek renklerini ortaya koyuyor.
  • 2 sene önce aldığım orta çağ tarihi derslerini veren akademisyen. derste hareket edenden kalemle oynayandan yere bir şey düşüren kişileri sevmezdi. kendisi ise kalemi ve gözlüğüyle oynamadan duramazdı. öğrencilere kitaplarını satıp sonra kitaplarla alakası olmayan konulardan proje verirdi. ayrıca notumu hale daha öğrenemediğim tek dersim de bu adamdan aldığım derstir.
  • sene 2010 olmuş, hala abant'ta demokrasicilik oynuyor. belki abant platformu başlangıçta enteresan bir fikirdi; cemaat açısından başarılı bir projeydi. ama 22. kez yapılmış ve artık zaman'dan başka gazetede doğru dürüst haber bile olmuyor. sonuç bildirgesi öyle yanlı ki, eski mit müsteşarı 'biraz da hükumetin yapması gerekenler söylenmeli' diye itiraz ediyor. levent köker'in bazı emekli askeri hakimlerin saçma övgülerini dinlemekten başka yapacak bir işi yok anlaşılan.
  • önceden tespit olunduğu üzre, şu videoda arkadan geçerken tam bir hitchcock cameosu icra eden hocamızdır. hem levent hoca hitchcock'u andırıyor hem de video ilerledikçe geriliyorsunuz.
  • (bkz: #17989202)
  • kitabından 60 sayfalık bir bölümün çalınması sonucunda açtığı davada türkiye'de ilk kez bir profesörün ünvanın elinden alınmasına sebep olan yüce şahsiyet.
hesabın var mı? giriş yap