• gerçekten üzülüyorum.

bakın arkadaşlar lescon dediğimiz firma gerçekten kaliteli spor ürünleri üreten, forma tasarımında çoğu benim diyen büyük firmaları aşmış, ve bildiğimiz yerli bir girişim. ama işte genel itibariyle ülkecek içinde bulunduğumuz vizyonsuzluk bu güzelim firmayı da eline avuçlarına almış bırakmıyor!

siteleri var şu şekilde; http://www.lescon.com.tr/

online alışveriş sitesi şu şekilde; http://www.lesconstore.com/

ama yetmiyor. sponsoru olduğu herhangi hiçbir takımın formaları yahut ürünleri bulunmuyor, bunu bırak kendi koleksiyonlarının bile çoğusu yok online alışveriş sitesinde. satış noktaları diye verdiği linkler ise genelde mahalle arasında ayakkabı satan dükkanlar ve lescon markalı bir iki ürün serpiştirmişler mağazalarına.

yahu arkadaşım bak sen özellikle -ciddi anlamda- güzel formalar tasarlıyorsun, ikinci ligde olsun süper ligde olsun sponsorlukların olmuş, hala da var.. ayakkabı desen türkiye' de ilk halı saha ayakkabı üreten firmaymışsın, yani neden daha ciddi olamıyorsun bilmiyorum ki.. ne bir yerde reklamını gördük, ne bir indirim sitesinde ürünlerini indirimli satıyormuşcasına bir çaba, ne de tüm ürünlerini göğsünü gere gere sergilediğin bir mağaza. en sn starcity' de yine bazı ürünlerin olduğu yine de güzelbir mağaza vardı, o da kapanmış.

arkadaşım bak ben yerli malı ürün kullanmayı seven, formalara karşı özel ilgisi olan, genellikle spor giyim tercih eden bir kişiyim. yani tam senin müşteri kitlenim baştan aşağı. ama senin ürünlerini bulamadığım için adidas, nike, puma tercih etmek zorunda kalıyorum. yav biraz girişken olsana, ben kasımpaşaspor' un 90. yılı için ürettiğin formayı almak istiyorum yok! manisapor' un bu yıl ürettiğin formalarını almak istiyorum yok! karabükspor için ürettiğin formalar var vefakat mağazada yok sadece karium satıyor internet üzerinden bedeninden emin olamıyoruz vs vs... internet üzerinden forma tasarlayıp iş yapan onlarca kalitesi tasarımcı firma var, senin madem bu imkanın var neden bunu insanlara sunmuyorsun? yapsana halı saha turnuvaları için kendi formanı tasarla tarzı bir sistem. sana diyorum lescon, ulaşsana arakadaşım hedef kitleye!

hem bir kere sen neden türk milli takımına sponsor olmuyorsun? yani nike' ın şu anki formalarından ne kadar kötü olabilir ki. ya da nesi farklı olabilir ki allah aşkına.

eyyorlamam bu kadar lescon. umarım kendine gelirsin. zira rekabetçi piyasada bu kafayla işin zor.
  • çocukluğumun efsane ayakkabı markası. bilmezdik bi öylenike total 90 falan. en kral halı saha ayakkabısı bizim için lescondu. ilk bir arkadaş almıştı; sonra onu gören tüm mahelle çocukları aldırdı bu ayakkabıdan. yeni bir modeli vardı ve zor bulunuyordu, büyük sükse yaptırırdı mahallede bu model.
  • hırsız ayakkabısıdır.

gece sokakta kovalayanız var mı bilmiyorum. adamı yakalayamadım ama düşman ayağa bakar mantalitesi ile ayakkabıdaki logoyu yakaladım.

messi gibi koştu ibne.
  • sessiz sedasız bir spor giyim markası. ucuz ama dayanıklı kramponlarıyla halı sahaların bir numarası cancisim.
  • üstteki yorumlardan birinde sanırsın adidas, nike, puma diye ironik bir gönderme yapılmış. bu başlığa gelip bu entry'i yazmama neden olan şey ise idarelik halı saha ayakkabısı ararken aynen bu sırada; adidas, nike, puma mağazalarını dolaşıp mağazalardaki tüm halı saha tipi modelleri denedikten sonra lescon'un electra modelini tercih etmem. denediğim ürünler içerisinde (ki hepsinin modellerini ayrı ayrı bulup yazabilirim buraya) sağlamlık hissi, ayağa oturma ve denge açısından içime en çok sinen lescon'un ürünü oldu.

uzun lafın kısası açıkçası bir türk markasının böyle rekabetçi bir ürün çıkarabilmesi çok iyi olmuş. bence doğru yoldalar, umarım bu çizgiyi bozmadan markayı daha da ileri götürürler.

edit: bir yazar arkadaş firmanın yıllardır iyi kalite halı saha ayakkabısı ürettiğini belirterek mesaj kutumu yeşillendirmiş. geç de olsa böyle olduğunu bilmek hiç bilmemekten daha iyi. bundan sonra daha çok takibimdesin lescon.
  • çok büyük sempatim var kaliteli bi bir türk markası olmasından dolayı gurur duyuyorum üniversiteden beri kaç çift ayakkabısını kullandım hiç utandırmadı hem rahat hem çok dayanıklıydılar uzun süre kullandım. şimdi de water proof botlarını denedim alacağım gibi görünüyor.
  • hayatımda gördüğüm belki de en sağlam ve rahat ayakkabıları üretmiş firma, ya da bana öylesi geldi bilmiyorum. 2 sene evvel, aydın taraflarında bir outlet mağazasından 24 liraya eşimle beraber birer spor ayakkabısından aldık bunun. böyle outdoor tarzı bir spor ayakkabı. yav arkadaş nasıl bir ayakkabıysa, bir sürü seçenek arasından evden çıkarken elim hep bu ayakkabıya gidiyor, tatile mi çıkıyorum, yurt dışına seyahate mi gidiyorum, iş gezisi mi var, havaya bakmadan direk çantaya bunu atıyorum, biliyorum her ortamda yüzümü kara çıkarmaz. rahatlığını tasvir edemiyorum zaten. yemediği kar, çamur, yağmu kalmadı ayakkabının. en az 10 kez çamaşır makinesinde yıkanmıştır en ufak deformasyon yok. makineden çıkart, git mağaza vitrinine koy sıfır diye satarsın. hayır dedim bana özgü mü, yok arkadaş eşimin ayakkabısı da aynı durumda. 24 lira lan, 24. üzerine aldığım adidas'lar perte çıktı, adam tüm haşmetiyle duruyor ayakkabılıkta. neredeyse bağımsızlığını ilan edecek pezevenk. size söyleyeyim, hanımla bizi gömer bu ayakkabılar.
  • basketbol ayakkabısıyla yaklaşık 100 kadar maça çıkmama rağmen ilk gün sağlamlığında duruyor. bazı ünlü firmaların hayalkırıklığı yaratan spor ayakkabılarından sonra giydiğim lescon'dan bu kadarını beklemiyordum.
  • ayakkabıları pek şahane olan marka. ürünlerini kim tasarlıyorsa tebrik etmek lazım. güzel iş çıkarıyorlar.
  • 30 yaş üstü erkek devlet memuru, gayri resmi spor ayakkabı sponsorudur.
hesabın var mı? giriş yap