• akp zihniyetinin iktidara yürümesinin ve orada kalmasının nedeni olan zihniyetin bir temsilcisi.
  • tipik bir cumhuriyet aydını,2.dünya enteli.

her haltı biz biliriz kafası.bizim gibi düşünmez ve de yaşamazsan cahilsin. üstelik de cani..

kendi et yemiyor ya..eti kimse yememeli bu durumda..çünkü en iyisini leman sam bilir.

leman sam kafasında değilsen vahşisin işte..

doğada karnını doyurmak için bu otçulları avlayan kedigillere de ışidçi diyor mudur acaba?

ya da bu otçullar anormal derecede çoğalıp tarlaya falan destursuz daldığında ben salatalık yemesem de olur yeter ki siz yaşayın der mi?
  • millet olarak bi dozaj sorunumuz var. vurmayi sevmiyoruz, dogrudan öldürüyoruz. yani kurban kesimi esnasinda yasanan rezilligi anlat, kina, dogrusunu soyle de, pat diye azili bir terorist grubu ile cahil vatandasi bir tutmak ile neyi amacliyorsun ki simdi ayarsiz. vatandas cahil ama bunlarda pek alim degil.
  • kendimi bildim bileli et yemem, yiyemem, lezzet bulmam, kursağımdan geçmez. şimdi ben böyle biriyken çıkıp besin zincirine bok atıp ucuz kahramanlık yapmıyorum. dirençsizimdir, zayıfımdır belki et tüketmemem yüzden. keşke yiyebilseydim derim hep. özelliklede gelişimin mihengi olan çocukluk döneminde. maalesef geçmiş.

işin kurban kısmına gelirsek; küçükbaş ve büyükbaş hayvanların tümü dünyada nihai olarak kesilmek ve tüketilmek amacıyla beslenip yetiştiriliyor. burger king'de bir obezin patates kızartması ve litrelik kolası ile birlikte tüketilmek ya da başka bir şekilde. mevzu cana kıymaksa inancım, kapitalizm uğruna, zenginlik ticaret uğruna kesilen milyonlarca canlının yanında kurban bayramlarında kesilen ve garibanlar, fakirler, eş, dost, akraba gözetilerek edilen kurbanlar bu işin en masum ve nezih ve insaflı olanı.

leman hanım vejeteryan olmasının yanında hayatında bir tek olsun deri kıyafet giymemişse ve kapitalizm uğruna kesilen milyonlarca hayvan için tüm dünyadaki muhataplarını işid teröristleriyle bir tutabiliyorsa söylediklerini ciddiye alırım. aksi takdirde basit ve zavallı bir islam düşmanıdır ve nefret saçmaktadır sadece.
  • vejetaryen kişileri kaz ciğeri yer sanan cahilleri tanımamıza yol aşmış, yol gösterici kadın.
  • hayvanseverlik alaninda brigitte bardot seviyesine ulasmis. yalniz bu seviyeye yukselerek degil, alcalarak ulasiliyor.
  • 7.4 yetmedimi'den pratikte hiçbir farkı yoktur son tweetinin. ilgi arzusu olarak da ben saksı değilime çok benziyor.

hani avcıyı öldüren fil olayına hepimiz sevindik de o bireysel bir olay. depremde hayvan öldürdün, öldürmedin, ya da neye göre öldürdün diye bakmadan bina enkazında kalabilirsin. sonunda ölebilirsin ya da sakat kalabilirsin.

yazık, çok güzel şarkıları vardı. eskiden böyle şeylerle gündeme gelmezdi. erken bunama sebebi ne olabilir, merak ettim. akp hepimizin kimyasını bozdu da, bu kadar da değil.
  • hayvanları sevmeye o kadar odaklanmışki insanları sevmeyi unutmuş olan sanatçı.
  • konserinde, yanınıza eşek bağlasalar aşık olabilirsiniz. aman ha eğer konserine giderseniz yanınızdakine dikkat...
  • yaklaşı 5 yıl önce,
    'hamam böceklerini patates püresiyle besledim. ben çok titiz biriyim, mutfağıma giriyorlardı. girmesinler diye de bahçede patates püresi verdim. ama baktım ki mutfağımdalar hala.
    'e arkadaşlar hadi gidin artık' dedim ve ertesi gün bir tane bile hamam böceği kalmadı mutfağımda. bir çoğu buna inanmaz. ben yazlığımdayken 6 ay fahrettin adını koyduğum bir fareyle konuştum.' demiş olan kadın.

kaynak
hesabın var mı? giriş yap