• 4 yıl önce glee dizisine yeni başladığım sıralar ''geleceğin divası'' olarak gördüğüm, şimdi ise ''bundan bir bok olmaz artık'' dediğim şarkıcı. albümüyle de fena çuvallamıştır bu arada. cory monteith'in ölümünden sonra hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam etmesi garip. tamam karalar bağlamasın ama insanda biraz özel hayatı gizlemek için bir çaba olur. bari ölüm yıldönümünde bir başkasıyla öpüşerek görüntülenme yani.

şu yeteneğe çok yazık etmiş.
  • iclal aydin'in kayip kizi veya karde$i. antipatiklik katsayisi bile benzer oranda seyrediyor.

(bkz: #21578301)
  • don't rain on my parade söylerken çılgın atmaktadır. yetenek denen şey bu işte.
  • kendisini "bir yerden çıkaracağım ama nereden" hissiyle glee'de izlerken, bkm mutfak'taki büşra pekin'e benzediğini fark ettiğim yetenekli oyuncudur. inanılmaz ama gerçek.
  • neden bu kadar itici bulduğumu çözemediğim oyuncu. dizideki karakteri diyecekseniz diziyi izlemiyorum, sadece şarkılı kısımlara denk gelirsem izliyorum. sesi çok hoş ama kendisi inanılmaz itici geliyor, makyajını mi kötü yapıyorlar, nedir anlamadım.
  • kesin kötülenecek ama ben bu kızın sesini çok teknik buluyorum. bu da dinlerken rahatsız edici geliyor. bakınız kötü değil, çok teknik, yani çok kusursuz. bu rahatsız edici oluyor zaman zaman.
  • türk olsa instagramini kociş, hamiş, yüzük emojileri künfeyekün sözleri ile dolduracakmış gibi. sürekli bir ben evleniyorum, düğün gelin lafları, yüzük emojileri, yüzüğünü gösterme çabası, dünyadaki tek hamile kendisiymiş gibi sürekli karnını çekmeler falan sanki bana hollywood yıldızı değil de mahallenin kalburüstü esnafının oğlunu tavlamış okuma amacı yalnızca zengin koca bulmak olan kübranur. tam fecaat.

bununla birlikte tam bir sosyal kelebek, her işte başarılı actor singer kimliklerinin yanında ny times best selling author (bence kocişinin karişi bebişinin annişi ibarelerini de eklemeli) en iyi koca onda, en iyi arkadaşlar onda (oynadığı her dizisinden bir best friendi var) en iyi gay best onda (jonathan groff kendini kurtar tez vakit) en güzeli o en seksisi o yazarken bile şiştim instagramındaki ego patlamasından.

yeteneğine laf edeni allah çarpar o bir gerçek. ama gerçek hayattaki karakteri de aynı glee'de canlandırdığı korkunçlu narsist kişilik bozuklukluğundan muzdarip rachel berry ile aynı. hatta daha da kötü sanırım. zira önce ırkçılık iddialarıyla gündeme geldi. sonrasında da kendisi ile çalışan/kendisini tanıyan bir çok kişinin attığı tweetlerden anlaşıldığı üzere, rolü az olan oyunculara mobbing yapıp kovdurmakla tehdit etmek, korkunç bir insan olarak değerlendirilmek, kamera arkasında çalışanları "hamamböceği" olarak isimlendirmek ve set esnasında kendisinden uzakta durmalarını istemek, dizideki konuk oyuncuları cast oyuncularıyla aynı masaya oturtmamak, kaba davranmak, birlikte çalışması nahoş olarak değerlendirilmek (ki heather morris kibarlık etmiş bence), broadwaydeki yedek oyunculara kabus gibi davranmak ve onları oraya ait değilmiş gibi hissettirmek, insanlara insanlık dışı davranıp onları setten kaçırmak gibi gerçekten korkunç hikayeler anlatıldı hakkında. ( https://www.insider.com/…cial-microagression-2020-6)

kendi aralarında inanılmaz sevgi pıtırcığı olan iyi ve kötü hep birbirlerinin yanında olan glee castının hiçbiri bunları inkar edip kadının arkasında durmadığı gibi özellikle siyahi oyuncular amber riley (mercedes jones) alex newell (unique) ve heather morris (britanny s. pierce) ile naya rivera (santana lopez) çok net olmasa bile bu iddiaların doğru olabileceği izlenimi verdiler açıklamalarıyla.

naya'nın ölümünü ise gerçekten bir adet sikimsonik bir story ile geçiştirdi. bütün cast oyuncuları, yeniler, eskiler, 1 bölüm de olsa yer alan dünyaca konuk oyuncular (örn. ricky martin) her biri üzüntülerini tek cümle de olsa bir post ile paylaşarak 33 yaşında gencecik yaşta son derece trajik bir şekilde ölmüş olan bu kadını anarken (glee cast'ın her biri en az 2-3 postla gerçekten çok samimi bir şekilde içlerini dökerek andılar naya'yı) bu arkadaşımız 6 sene bir fiil ekranı paylaştığı ve birlikte birçok sahnesi olan rol arkadaşını rıp dahi demeye lütfetmeden bir story ile anmayı tercih etti. o da allah bilir tepki alacak diye. neden çünkü o bir hamiş, insanlara davranış biçimi ortaya çıktığı için üzülüyor bebişi de zarar görüyor.

cory öldükten sonra ilk ölüm yıl dönümünde başka bir adamla öpüşüp mutluluk pozları vermesine zaten değinmiyorum bile girersem çıkamam. (burda bir parantez açmak isterim ki tepkim sevgilisinin olmasına değil, evleneceği adamın birinci ölüm yıl dönümünde başka bir adamla paparazzilere mutluluk pozları vermesine.biraz saygı mı gösterseydi acaba?)

bu kadar yazıyorum bu saatte çünkü glee'yi aşırı seviyorum guilty pleasure dizim falan değil çevremde bir fiil anlatarak bayıla bayıla izliyorum şarkılarını dinliyorum, quarterback bölümünde böğüre böğüre ağlıyorum. naya'nın ölümüyle birlikte tekrar başladım hatta. cast'ın her birini, 4. sezondaki gereksiz ekibi bile çok seviyorum ama bu kıza hep bi gıcıklığım vardı. önce rachel karakterinden dolayı düşündüm ama rachel'dan daha korkunç bir insan olduğunun ortaya çıkmasıyla gıcıklığımın sebebini bulup huzura erdim. korkunç ve bok gibi kişiliğin zengin kocişin ve doğacak bebişin ile girmiş olduğun fanusta sağlıklı huzurlu ve uzun bir yaşam diliyorum sana lea michele.

edit:doğurmuş ve doğurur doğurmaz yukarıdaki önerimi dinleyip bio'suna mama kelimesini eklemiş, mama kolyesini post olarak göndermiş ve anayım ben anaaa triplerine girmiştir. dünya üzerinde doğurma yeteneğine sahip tek dişi sen olduğun için paylaşımların çok normal kübranurcum.

ayı gibi sesin olsa da, heryerinden yetenek fışkırsa da 6 sezon bir dizide başrol oynasan da ruhun kezbansa kezbansın. kezbanlığın türklere özgü olmadığını bize gösterdiğin için tişikkirlir lea ana. facepalmlara gelesin inşallah.
  • sağlam bir sestir kendileri.

glee'de söylediği birçok soloyu kendi sesine bağlar ve sizi orjinalini dinleyemez hale getirir. ama kendisinin bundan sonraki projelerine çok dikkat etmesi gerekiyor. her seferinde sesi güzel hatunu oynamak bir yerden sonra insanları bayma noktasına getirir. rol aldığı her dizi ya da sinema filmi projesinde şarkı söylememesi tek temennim. gitsin soundtrackte söylesin ya da en fazla bir şarkıyı. broadway'deki kariyerini sağlamlaştırması ile tek dileğimdir.

cory monteith'in ölüm yıldönümünde başka bir erkekle öpüşme hadisesine gelirsek eğer bu konuda en fazla yorum yapabilirim. evet çok tatlı bir çiftti ve birbirlerine çok yakışıyorlardı ancak olaya kızın açısından bakalım bir de. benim de uyuşturucudan kurtulduğunu zannettiğim nişanlım düğünümüze iki hafta gibi bir süre kalmışken aşırı dozdan bir otel odasında ölü olarak bulunmuş olsaydı; çok üzülürdüm evet ama en çok hissettiğim duygu da aldatılmışlık olurdu.
  • 2 hafta sonra evleneceği adamı kaybetmiş oyuncu. allah kimseye yaşatmasın.

edit: imla.
  • amerika'da süregelen protestoları desteklemek amacıyla attığı twit'in ardından, glee setinde beraber çalıştığı siyahilere ciddi sıkıntı yaşattığı ortaya çıkan ve aldığı tepkilere karşı özür dilemek zorunda kalan şahıs.

bbc haberi
    daha detaylı haber
hesabın var mı? giriş yap