• pozitif şeyleri düşünürseniz pozitif şeyleri çekersiniz.negatif şeyleri düşünürseniz negatif şeyleri çekersiniz.evrenin iyi/kötü kavramı eşittir arasında bir fark göremez.evrene verdiğiniz enerjiyi geri alırsınız.bu bir kanundur.

evren istediğiniz şeyi size verir.ben özgüvensizim diye dolanırsanız size daha fazla özgüvensizlik verir.'ben özgüvensiz değilim''diye düşünmeyin mesela evren ''değilim''i anlamaz özgüvensiz kelimesini anlar ve size daha çok özgüvensizlik verir.
    ''ben özgüvenliyim''deyin.şimdi oturup iki cümle arasındaki bakış açısını düşünün.etrafımızdaki insanlar,yaşam biçimimiz aslında bilinçaltımızdakilerin kendi dünyamıza yansımış hali.

araştırmadım ama bildiğim ariana grande ve billie eilish bu kanunun farkında ve kendileri için kullanmıştır.ariana'nın 7rings şarkısı direk bunu anlatıyor mesela.billie de bir röportajında bahsetmişti.

evren ihtiyacınız olan şeyi vermez,istediğiniz şeyi verir.ihtiyaç olunan şey o şeyin yoksunluğundan gelen bir duygudur,bilinçaltınızda o şeyi yoksun olarak gördüğünüz için evren daha çok o şeyin yoksunluğunu verir.

kişisel tecrübelerimi eklemek gerekiyse ilk duyduğumda palavra olduğunu düşünmüştüm saçma gelmişti ama yıllar geçti farklı bir şekilde görmeye başladım ve kendim de test ettim ve bir çok şeyi gerçekleştirdim hayatımda.

mesela milyoner olmak istiyorsunuz bunu hayatınıza çekebilmek için milyoner olduğunuzu hayal etmeniz,milyoner olduğunuzu bilmeniz lazım.kendini ikna etme değil adınız kadar bilmeniz lazım ve bu konuyu çok düşünmemeniz lazım bu şekilde milyoner olabilirsiniz.peki bunu yapabilmeniz imkansıza yakın görünüyor çünkü ciddi bir şekilde beyninizi yeniden programlamanız lazım.ama imkansız değil tabii ki.

bunun dışında istediğiniz işe sahip olmak vb. gibi olaylar kolay manifeste edebileceğiniz şeyler.

hayatımda istediğim şeyleri nasıl elde edebilirim peki?neville goodard bu olayın öncüsüdür.insanlar genelde onun yöntemlerini takip ediyor manifeste etmek için.

manifeste etmek o istediğiniz şeyi kendi dünyanızda var etmek demektir.

1.ne istediğinizi seçin

2.istediğiniz şey çoktan olmuş gibi hayal kurun olabildiğince gerçekçi bir şekilde,''nasıl oldu''diye düşünmeyin nasıl ''hissettiriyor'' olarak kurun hayallerinizi.nasıl olacağını evrene bırakın.

3.istediğiniz konuya ilişkin bütün düşünceleri evrene salın.yani ''istediğim şey oldu'' diye düşünerek bir daha istediğiniz şeyin konusunu açmayın kafanızda rahat olun evrene bırakın çünkü evren çoktan istediğiniz şeyi size verdi.

manifeste etmek çoğu insan için kolay değil aslında çünkü herkes kendini limitliyor.mesela 2.adımı yaptınız bitti 3. adım en önemli kısım.o duyguları serbest bırakmak.eğer sürekli düşünürseniz aslında kendinizi ''ikna'' etmeye çalışırsınız.ikna yoksunluk duygusundan geldiği için başarısız olursunuz.

sevgiliniz sizi terk etti aşk acısı çekiyorsunuz onu geri istiyorsunuz mesela neden istiyorsunuz ona ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz çünkü.siz ne zaman yeni sevgili yapıp onu unutursanız şıp telefonunuza eski sevgilinizden mesaj geliyor.bunun gibi düşünün ne zaman bırakırsanız düşünmeyi o zaman alırsınız istediğinizi.

en kolay örneklerden biri de ''keşke başka şey dileseydim'' dediğimiz anlar.bir şeyi isteriz ama üzerinde fazla durmayız ve evren bize onu verir.redditten law of attraction falan takip etmenizi öneririm orada çok daha geniş bilgiler var.farklı bir sürü metodlar da var aslında ama uzun bir yazı oldu değinmeyeceğim.
  • artık inandigimdir.

ne zaman arkadasimla olumlu yönde para, bolluk konuşsak misal : "5 milyon doların olsa naparsın?", " zengin oldun ilk ne alırsın?" vs.gibi ertesi günler cebimize bir sekilde para giriyor. 3 4 defa oldu ve bu kadari tesadüf değildir diye düşünüyorum.

bakalım bu yöntemle köşeyi dönebilecek miyiz? dönersek editlerim.
  • bizde farkındalık yaratan çok istediğimiz veya hiç istemediğimiz olaylar başımıza geldikçe, farkındalık yaratmayan olaylar ise farkındalık açısından geriye itildikçe oluşan "neden hep benim başıma geliyor" veya "ne kadar şanslıyım" algısını tersten açıklayarak yaratılan yasa. yani sonuç sebep gibi gösterilip insanların kafası bulandırılıyor.
    buna en basit örnek murphy yasalarıdır. ne zaman okusak "aa bu benim de başıma geldi, bak şu da evet evet hakkaten doğru bunlar" moduna gireriz. aslında farkında değilizdir ki murphy yasaları sadece statükoyu bozan olayları algıladığımız için oluşan bir yanılsamadır.
    daha somut örnek vermek gerekirse, şerit değiştirdiğinizde geçtiğiniz şeridin tıkanması kuralına bakarsak, 100 denemede belki 10 kere tıkanmıştır ancak biz kalan 90 denemeyi beklediğimiz sonucu verdiği için dikkate almayız. kalan 10 deneme sanki bütün başımıza gelen deneyimmiş gibi algılarız.
    aynı mantık bu secret'çıların 100 farklı durum düşünüp 10 tanesi gerçekleşince hemen ben yaptım oldu moduna girmelerine sebep oluyor. gerçekleşmeyen düşünceler hemen istatistikten çıkarılıyor.
    aslında bu kadar kolay bir açıklaması olan zihinsel yanılsamanın insanları bu kadar etkilemesine şaşmamak lazım. malum insan istediğine inanır istediğini görmezden gelir. klasik dogmatik davranışı.
  • evrenin en basit yasalarıyla örneğin termodinamikle ters düşen bir hurafe. başka hayal kırıklıklarının başlangıç noktası.

http://en.wikiquote.org/wiki/thermodynamics
  • gautama buddha'nın "siz düşüncelerinizin sonucusunuz" sözüne dayanan new age düşünce tarzı.
  • ne çekersen onu biçersin.
  • konu ile ilgili videolar izlemek isteyenler için link bırakıyorum.
    law of attraction
  • 1900'lü yılların başından bugünlere kadar gelmiş 21. yüzyılda tüm dünyanın ilgisini çekmiş bir yeni çağ inanışıdır. the secret ile dünya çapında ilgi çekmeye başlamış esther ve jerry hicks tarafından yazılan kitaplarla da açıklamaları en geniş haliyle bulunabilen, hayhouse radio 'dan da diğer yeniçağ kavramları ile birlikte hakkında bilgiler edinilebilen bir doğa yasasıdır.
  • 2004 yapımı pierce brosnan ve julianne moore'un oynadığı film.
    aşık olmak istiyorsunuz seyredince. cnbce sundu entry tarihindeki gece. gülümseyerek, iyi sonla biteceğini bilerek ve o sona ulaşması için hadi haddddii hadi ama denilen, bitince üzüldüğüm film. ahım şahım değil ama zaman geçirtgeç.
  • the secret adlı filmde anlatılan, evrenin çekim yasası...
    evren sihirli lambanın cini gibi çalışır...
    ne dilersen onu elde edersin...
    yalnızca istediğin şey ile hizalanman gerekir.

yani şöyle olmuyor :
    "çok param olsun istiyorum ! paranın da gözü kör olsun aslında !"
    hizayı bozdun hocam... gözlerine kurban ol sen onun önce, de gelsin !

(bkz: whatisthesecret)

http://www.whatisthesecret.tv/

edit : imla
hesabın var mı? giriş yap