• internet sitesinde saçma sapan bir puan/promosyon sistemi var.

1 kutu öğütülmüş kahveden yaklaşık 250 puan kazanıyorsunuz. yorum yaparak vs.'de puan kazanabiliyorsunuz; ancak puanları kullanabilmeniz için sadece alışverişlerden minimum 10.000 puan kazanmış olmanız gerekiyor.

10.000 puan ile 10 liralık hediye çeki alabiliyorsunuz
    puanlar 360 gün süreyle geçerli, sonra siliniyor.

yani 1 yıl içinde 40 kutu kahve alırsanız (yaklaşık 1200 liralık), 10 lira hediye çeki kazanıyorsunuz.
    %0.8 (binde sekiz. evet binde)'lik bir indirime denk geliyor.

bir de şu var; bunların hepsini yerine getirdin, 1 yılda 40 kutu kahve aldın, 10.000 puan kazandın, ve puanları 10 liralık hediye çekine dönüştürdün.

bir sonraki alışverişte bu %0.8'lik dev indirimden faydalanabilmen için alışverişin en az 100 liralık olması gerekiyor.

vurmayın eşek öldü.
  • cillop gibi zippomu unuttugum,ertesi gun gidip istedigimde unutulan cakmak bulmadiklarini soyleyen,guvenlik kameralarina bakma talebimi takiben cakmagimi getirip teslim eden mekan.
  • moda'ya da starbucks ve nero'nun yanına çok lazımmış gibi bir tane açılmıştır.
  • süreyyaplajı sahildeki subesinin önünden geçerken küçük yeğenin tuvaleti gelince içeri koşturup kullanabilir miyiz dedigimde yalnızca müşteriler kullanabilir diyerek bize çıkışı gösterdiler. küçük çocuk ama falan dedigimde ''kurum politikamiz'' dedi elemen. len ben böyle politikasi olan kurumdan su bile içmem.
  • tuzla şubesi çok bozdu.
  • diğer kahve zincirlerine göre buradaki mekanlarda saatteki kesişme ve avlanma seviyesi çok çok daha düşük. bu güzel bir artı

kahvelerde sandviçlerde oldukça lezzetli, çünkü italyan bebeyimm

haftada 2 kereden kalhvaltıda 3 peynirli bagel yiyemezsem elim ayağım titriyor, aşırı lezzetli buluyorum

edit; kesişme ve avlanma derken insanların birbirini süzmesi, flört gibi bir anlam kullanmak istedim :)
  • gözlemlediğim kadarıyla nerede açıldıysa istisnasız hepsi battı. bizim millet fazla iddialı olanı sevmez. adı "best coffee shop" olunca herhalde insanın "hadi lan oradan. bu mu en iyi cafeymiş" diyesi geliyor.
    iç mekanları fazla aydınlık ve mado'fan falan hallice olup da fiyatları tuzlu olunca tutmadı.

buna rağmen lavazza kahvesi fena değildir. hatta şimdiye kadar içtiğim en lezzetli kahve mısır iskenderiye hilton'daydı. garsondan da özellikle rica etmiştim bu french press'te getirdiğiniz kahve hangi çekirdek, nere orijinli diye. meğer bildiğin lavazza'nın paketli kahvesiymiş.
  • 60 olan franchise sayısını bu sene içinde 100'e tamamlamayı amaçlayan kahve zinciri.
  • filtre kahvesi şok'un lezz cafe isimli dandik kahve markasından yapılmış gibi duran hazır kahveye benziyor. çok sikimsonik ve pahalı, en azından armada şubesi böyle. daha önce böyle bir filtre kahve içmedim şaka gibi.
hesabın var mı? giriş yap