• atlattığı yangından sonra geçenlerde ilk kez gittim. her ne kadar ali devam etmişse güzel eylemiştir desem bile bir acaba vardı aklımda. acaba kabak'ın bin yıldızlı gökyüzünü izlediğim terası, son nota bükücülerin müzikleri, kedileri, taze damaklara zuhur eden lezzetli yemekleri, odana çekildiğinde akşamları başında esen kabak yellerinden biri eksik midir diyordum. gidip gördüm ki hepsi hem de fazlasıyla oradaydı. yine her zamanki gibi kabak'a en çok yakışan kamptı ilk göz ağrımız. bu kadar kısa sürede toplanması eski halinden daha güçlü bir ruhla devam etmesi hayata dair umut veren büyü gibi bir şey. bir gün yolunuz düşerse bu büyüyü gerçek kılan çok güzel insanların sizin de ruhunuza bir şekilde dokunacağına emin olabilirsiniz.
  • ilk gittiğimde denize yakınlığı ve fiyatlarının uygunluğu sebebiyle tercih ettiğim cennet parçası. daha sonraki zamanlarda ise tekrar gitmemin birçok nedeni oldu. kampta çalışan gönüllüler; yaptıkları işe gerçekten gönül vermiş, çok güzel insanlar. gecenin yarısında ihtiyacım olan bir şey için utana sıkıla kapılarını çaldığımda bile kocaman gülümsemelerini eksik etmediler. sonra işletmecisi ali var. garip bir adam ali geceleri bir nevi notaları büker, müziğinin sesine diğer kamplardan gelirler. gündüzleri de erkut'la birlikte bir şeyleri boyar, çizer, biçer; onların elinden çıkan ağaç evlerden kabak'ın en güzel manzarası görünür. kabak koyu'na en çok yakışan kamp burası olsa gerek en azından benim için.
  • fethiye kabak koyu' nun en güzel manzaralı yerinde bulunan, gayet makul fiyatlarla konaklanılabilen, isteyenin huzura isteyenin eğlenceye doyabileceği mekandır. bu sene çadır alanını da kampa dahil ettiklerinden; fiyatın fazla gelmesi durumunda çadır alanında daha uygun fiyata kalınabilmektedir. ayrıca çadır alanı yukarıya göre çok daha sessizdir. kamp denize yakin bir mesafede yer aliyor ve denize giden patika yolu gorulmeye deger.
    bu tür yerlerde, çalışanlar ile daha fazla diyaloğa girilir, yani otelde kalırken çalışanlarla oturup konuşmazsın ama burda kendiliginden gelisir, muhabbeti guzel ve iyi niyetli insanlar kendileri, dolayisiyla buraya baska bir arti katiyorlar. ayrica mutfak da gayet basarili. cok buyuk bir kamp olmamasi da samimi bir yer olmasina imkan saglamakta.
    bu sene ki yillik iznimin neredeyse tamamini burada gecirdim ve bir tek olumsuzlukla bile karsilasmadan cok guzel bir enerjiyle geri dondum. *
  • bir insanın bağırmadan, çağırmadan içinin yanmasıyla sesinin kısılabileceğini bana göstermiş ikinci ev. çıkan yangın en güzel, huzurlu günlerimin işlendiği ağaçları beraberinde götürdü. gözümü kapattıkça ali'nin orayı bebeği gibi nasıl büyüttüğünü, her ağaç eve elleriyle nasıl ruh verdiğini görüyorum. yıllardır orada emek veren, orayı yuva bilen insanların üzüntülerini düşündükçe kahroluyorum. koca yaşlı lucky, minik kediler, ilk kaldığımız aşk, aşık olduğumuz dubara, bin yıldızlı teras, güvercin evi daha birçok şey için içim yanıyor. ancak biliyorum ki biz hep birlikte kabak koyu'na en çok yakışan yuvanın küllerinden tekrar doğması için elimizden geleni yapacağız, yeni anılara koşacağız. ali ve sevenleri çok güzel gelecek olanların üstesinden.
  • çok sevdiğim arkadaşım ali'nin bungalow kısmını, ailesinin de çadır kısmını işlettiği her sene tatillerimi kabakta geçirmemden mütevellit bu sene de sevdiceğimle kamplarına konuk olduğum, huzur arıyorsanız düşünmeden gidin diyebileceğim tek kamptır. mutfaklarını da kampları gibi açtıkları için kendilerine teşekkürü borç bilirim. her kabak ziyaretlerimde mutfaklara girerim ama en eğlenceli mutfak sohbetlerini bu sene yaşadım. gönüllü çalışan arkadaşlar, dostlar hele hepsi bir birinden kıymetli insanlar. hiç bir işin aksadığını ve gelen hiç kimsenin de yüzünde bir mutsuzluk ifadesi görmediğim harika, huzurlu, eğlenceli kamp alanı ve doğayla iç içe bungalowlarıyla yüksek ihtimal şubatta kafa dinlemeye tekrar gideceğimiz kamptır.
  • kabak koyunda maalesef çıkan yangın sebebiyle neredeyse tamamen kül olmuş harika işletme. yangının kundaklama olduğundan bahsediliyor. yangının mutfaktan başladığı söyleniyor. yangınla ilgili 1 veya 2 kişi gözaltındaymış.

etrafındaki komşu campinglerden de 4 adet bungalowun yandığı söyleniyor.

allah yardımcıları olsun..
  • kabakta müziğin kalbi burada atar.
  • kabak koyu'nu gören güzel bir yere konuşlanmış. bir tarafında mavi deniz manzarası diğer yanında ise kabak'ın arkasına dizilmiş yeşil tepeler. her ikisini de böyle gören başka bir kamp var mıdır bilmiyorum. aynı zamanda sahile de yakın sayılır. bu yönüyle iyi.

ama hizmeti, üzülerek belirtmek gerekirse, oldukça kötü. kabak'ın konumundan ve bungalov ortamından bekleyeceğimiz asgari hizmet düzeyini gözeterek söylüyorum. yoksa beklentimiz asla klimalı-havuzlu bir otelinkine eş değil, hiç olmadı. ama en azından bir serçe parmağı kalınlığında akan suyun yarısının da bozuk duş başlığı nedeniyle sağa sola sıçramasını önlemiş olsaydınız keşke. ya da o bungolavların çamur bağlamış yüzeyini temizlemiş olsaydınız. yemeklerin vejeteryanlara dönük olduğunu da söyleseydiniz önceden...neyse.
  • ilk kez 2 sene önce 3-5 günlüğüne diye gidip 13 gün kalarak asla dönmek istemediğim kabak koyu'nun bence en güzel yerine konuşlanmış olan, sevgi dolu ve güzel insanların bir araya geldiği kamp. ister gönüllü çalışanı olun ister misafiri, yüzler farklı olsada hep gülümseyen gözlerle dolu insanları, denize yakınlığı, manzarası, leziz yemekleri ve makul fiyatlarıyla da kalbimi çalan mekan. denize girmek istemezseniz mutfağa girip akşam yemeği hazırlıklarına yardım ederek, etrafa resim yaparak ya da işletmeci ali ile müzik yaparak da çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. hele ki yaz sezonu başlamadan gidildiğinde serin geceleri şömine ateşinin dibine toplanıp ısıtan, üzerinize gerçek yıldızlardan yapılmış yorganı örterken ali ve arkadaşlarının güzeller güzeli müziğiyle içinizi sımsıcak yapan yer.

her sıkıldığımda ah keşke kaçsam da biraz huzur dolup dönsem bari cehenneme diye iç geçiriyorum, şimdi de canım çekti. çok güzel, çok.
  • kabak koyunda kalınacak en huzurlu kamptır... yamaçta makûl bir yükseklikte olmasından sebep, gündüz denize, gece çevrede eğlenceli sesler gelen herhangi bir kampa ulaşmak da kolaydır. fakat hiçbir yere çıkmadan kamp sınırları içinde saatler, günler, haftalar geçiresi gelir insanın...
hesabın var mı? giriş yap