• baris manco'nun bu efsane sarkisi, 1970'lerde tum muzisyenlerin basinda demokles kilici gorevi goren trt denetleme kuruluna gonderildi, ama sozlerinin cok mustehcen oldugu gerekcesiyle reddedildi. ama inat eden baris, bu defa enstrumantal versiyonun yolladi kurula. bu defa da, "gitar cok mustehcen caliniyor" gerekcesiyle reddedildi. tam trt isi bir karar dogrusu..
  • "4. murat zamanında içki ve tütüne konulan yasak, tam anlamıyla uygulanmaz ve birçok evde içki alemlerine gizli gizli devam edilir. kolluk kuvvetleri'nin evlere yaptığı baskın duyulur. bir evde sarhoşun biri, içkinin verdiği rahatlıkla "lambayı söndürün" anlamında "lambaya püf de.." der. (aslında o zamanki lambaların gaz lambası olduğunu düşünürsek kulağa pek mantıksız gelmiyor.bş)

fakat arkadaşı, aldığı alkolün etkisiyle "püf" diyemez de "oh" der. bir diğeri onu ikaz eder: "oh deme püf deee..". bu sırada lamba söndürülür. fakat perde açıktır. bir başkası evde bulunan kızlardan birine perdeyi çekmesini söyler. "perdeyi çek kııız" emrine uyan kız, perdeyi biraz fazla çeker ve hemen uyarılır: "açma da ört kııız!". derken kolluk kuvvetleri eve baskın yapar. önce "kol basıyor" derler, sonra da "kol sarıyooor.." "

kaynak hulusi tunca.
  • kurban ın gayet güzel bir şekilde coverlayıp yeni albümlerine dahil ettikleri güzel bir barış manço şarkısı.
  • baris manco'nun erotik parcasi.
  • 'klibinde kemal sunal ı oynatsalar ne güzel olur' dedigimiz. sonradan dank edince 'eski filmlerden görüntüler koysalar da olurdu' ya döndügümüz güzel sarkı. (bkz: alışamamak)
  • kasik havasi uzerine oturtulmus, erotik cagrisimli, funky bir baris manco eseri.
  • sarkinin asli baris manconun olmadigi gibi orijinal sozleri cok daha erotiktir. buyuk olasilikla piyasaya cikabilmesi icin sozleri degistirip bu soft haline getirmistir.
  • kurban coverının funky bölümü çok sağlam olmuş. tehlikeli performans..
  • lambaya püf de hoh deme püf de
    perdeyi ört kız çekme de ört kız
    lambaya püf de hoh deme püf de
    perdeyi ört kız açma da ört kız

kol sarıyor kol basıyor
    gız ben yanıyor ben yanıyorum sana gız
    lambaya püf de hoh deme püf de
    perdeyi ört kız çekme de ört kız

sözlerine sahip barış manço şarkısı

ayrıca kurban'ın çok iyi cover'ı ( bu şarkıda kerem tüzün'ü izlemek gerek)
  • japon kardeşlerimizin seslendirdiği versiyon için tıklayın
hesabın var mı? giriş yap