• süper bir pazarlama başarısı.

"günde 4 saat spor yapmadıkça iyi sonuçlar alamayabilirsiniz... tam etkisini de kuru çavdar ve su ile beslendiğinizde gösterir. açlık grevine girip güzel sonuçlar elde eden l-carnitine kullanıcıları da mevcut..."

~

tebeşir tozunu hap haline getirip "bunu alıp günde 15 kilometre koşuyosun hacım" diye pazarlamak istiyorum ben de.
  • kendisini zamanında kullanmışlığım mevcut ve faydalarını almıştım.
    (gözle görülür kilo kaybı ve performans artışı.)
    son birkaç aydır spora sarmışken yine şu mereti araştırayım dedim,
    önce burayı okudum, kafam karıştı. ardından bu işlerde çok güvendiğim bir arkadaşıma sordum,
    kendisi aynen şöyle yanıtladı;
    “gereksiz, spordan önce sert bir kahve daha çok yağ yakar, tercihen filtre kahve, (ya da bol kafeinli her şey olur)
    sütsüz iç, şişirmesin”
    bu arkadaş bu işe bilimsel yaklaşan ve biscolata erkeği kıvamında bi herif.

kutsal bilgi kaynağından bulunsun istedim.
  • yapi olarak amino asitlere benzeyen, ancak hiçbir proteinin yapisina girmedigi için gerçek bir amino asit olarak kabul edilmeyen bir amino asittir*.islev bakimindan vitaminlere benzer yönleri bulunan karnitin, besinlerle ile alinabilmesinin yaninda, vücutta da sentez edildiginden, tam anlamiyla bir vitamin olarak kabul edilmemektedir. söz konusu maddenin isim babası latince de et manasına gelen carnis dir*.dogada en yüksek oranlarda kirmizi et de ve kümes hayvanlarinin etlerinde bulunur. genel amacı uzun zincirli yag asitlerini parcalayıp hücre enerji santralleri olan mitokondri'lere tasiyıp bunlarin enerji seklinde kullanilmasini saglamaktir . böylece vücutta istenmeyen yaglarin enerjiye dönüsmesine yardimci olur. c vitamini ve bol su ile beraber alındıgı zaman emilimi ve kullanımı daha kolay ve iyi şekilde olur.
  • bilimsel hicbir kaynaga dayanmadan tamamen kendi tecrubemden diyebilirim ki, allah bunu icat edenden razi olsun.

imza: yaralı şişman
  • bir amme hizmeti yapıyorum; ve

18.10.2007 tarihi itibariyle 83.700 kilo iken, spor yaparak almaya başladığım likit..

18.11.2007 'de bir edit gelip kaç kilo kayba yardım ettiği resmi şekilde tescillenecek.. tarafımdan...

19.11.2007 editi : kifayetsizlik örneği sergiliyerek sporu 2. haftasında bırakıp 81.100 olarak kiloyu sabitledik.. ilacı gerektiği gibi kullanamayıp kamuyu yeterince aydınlatamadığımdan amme hizmetimden istifa ediyorum..

ancak lcartine için şunu söyleyebilirim ki; maçtan önce alındığında maçı soluksuz tamamlamanızı sağlıyor.. bir halı saha maçının 10. dk. sinde kesilen biri olmama rağmen bununla 60 dk + 60 dk olmak üzere toplamda iki maçı rahatlıkla çıkarttığımı şerh düşerim..
  • bilimselliğini bilmem ama bir hafta boyunca her gün 1 saatten fazla koşu-yürüyüş kombinasyonumda kullandım bu mereti, başlangıçta bir şarkı süresince koşamazken haftasonunda hung up boyunca koşabiliyordum. insanın nefesi kesilmiyor, hatta "ulan bi gariplik" var diyorsunuz. psikolojikse de selam ederim çok etkili..
  • kullandıktan sonra tavuk gibi oturmuyorsunuz yerinizde; spor yapıyorsunuz. böyle bi' ayrıntısı var.
  • sağlıklı bir insanda atletik performansı artırdığına dair henüz hiçbir bilimsel kanıta rastlanamamış. vücutta genetik olarak ya da bir hastalığa bağlı olarak karnitin üretimi yapılamadığı zaman kullanımında fayda sağlanabiliyor imiş.

yani sağlıklı bir insana olan katkısı 0 ya da çok az.

ben 3-4 haftadır kullanıyorum, her yerde tavsiye edildiği gibi 30-45 dakka arası koşu bandında yüksek tempoda koşu yapıp, üstüne 30-45 dakka ağırlık çalışıyorum. bende de ilk kullandığım zamanlarda psikolojik bir gaza gelme durumu vardı ama artık pek bir faidesi olduğunu düşünmüyorum. neyse en azından şu 30 kapsülü bitireyim ondan sonra tam bir fikir sahibi olurum.

gelen mesajlar üzerine edit: spor salonunda antreman öncesi yağ ölçümü yaptırdım. antremanlardan önce 1 tane gnc l-carnitine hapı alarak, 1 ay boyunca 9 antremanın her birinde yaklaşık 45 dakika cardio, 45 dakikalık ağırlık çalıştım. 1 ayın sonunda yağ kütlemde %7,4 azalma olurken, kas oranımda %0,74 artış oldu. gerçi bilimsel bir çalışma için aynı şartlarda l-carnitine olmadan antreman yaparak karşılaştırma yapmak lazım.
  • ne zaman içtiğinizin fark etmediği supplement.

sabah aç karna içseniz de bir işe yaramaz, akşam tok karna da, spordan önce de.
  • dün denedim ilk defa. tr-power'ın çileklisinden almıştım. halı saha maçından önce bi tane çiğnedim. yorulmadım dersem yalan olur ama her zamanki performansımın iki kat üstüne çıktım diyebilirim. uzaklardan şut bile çektim. az önce de hayatımın sıçışını yaptım çatır çatır. bağlantı var mıdır bilemiyorum tabii...
    varsa 1 aya kalmaz eririm.* bilgi vermeye devam edeceğim...

edit: kilo verme hızım bir miktar artsa da henüz hissedilir bir fark yok diyebilirim. ancak henüz herşey yeni başladı diye düşünüyorum. ancak şunu da hatırlatayım yemek yeme alışkanlığımda bir değişiklik yapmadım. öküz gibi yiyorum. sıçış konusunda ise şöyle diyeyim, karnitin ile kahveyi aynı anda alırsam, evet, hiç sıçasım yokken bile sıçabiliyorum.

son edit: insan yemek yiyince kilo aldığı sürece benim gibi öküzlerin zayıflaması imkansız. ne carnitin ne cacık hepsi hikaye... kilo veren veriyor kardeşim...
hesabın var mı? giriş yap