• kalitesiz aktroll.
    (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • koyunun en güzel hali, pembe dudakli yumusak tüylü süper hayvan. nasil öldürülebildigine akil sir erdiremedigim, biberondan süt içen, kokmasa ve büyümese evimde beslemek istedigim yaratik.
  • kuzu yenmez sevilir.

(bkz: kuzucuklarim)
  • yumuşacık, hop hop zıplayan, dünyanın en sempatik hayvanı...genetik bilmi koyunların büyümesini engellemeli, kuzu sadece koyun yavrusu olarak diil, apayrı bi tür olarak da varlığını sürdürebilmeli.
  • (bkz: ak troll)
  • (bkz: gerici)
  • (bkz: #61066583)
    kendisine özel mesaj yollanamadığı için hatırlatmayı nick altından yapmak durumunda kaldım.
    bahsettiği mükemmel sistematik dizayn, allah yapısı değil kul yapısıdır. zira, kur'an-ı kerim'in şu anki hali hz. osman zamanında kabul edilmiştir. islam hakkında çok az bilgisi olanlar bile, kur'an-ı kerim'in iniş sırasına göre ilk ayetinin ikra olduğunu bilir.
    bu hatırlatmanın kendisinin ufkunu yarı yarıya düşürmeyeceğini umuyorum.
  • çok sevimsiz bir hitap. biraz ikiyüzlülük katılmış gibi.
    çocukken bir kuzum vardı yarısı siyah yarısı beyazdı rengi.
    bir insan bir kuzuya bağlanır mı? bağlanır. bağlandım belki saçmasalak bir tipe dönüşeceğim o günden belliydi. kaç yaşımda olduğumu hiç bilmem. ama beş yaşı geçmemiştim iyi biliyorum. nereden biliyorsun derseniz doğuda o zaman dağlarda rahat rahat gezebiliyorduk. 90' lı yılların duvar takvimlerini görmemiştim.
    ama o zaman başlamıştı dünyadan kopmuşluğum. kopacağım belliydi. ben biliyordum. dünya biliyordu.
    bu da böyle denilen çocuklardan varya. işte o zaman demeye başlamışlardı.
    hiç bir zaman anlamayacaktım ne doğayı. ne insanı.
    işte kuzuya bunun kuzusu diyorlardı.
    sonra bir gün kuzu öldü dediler. kestik dediler. ne olmuşsa olmuş işte. hatırlamadığıma göre beyin bunu silmiş herhalde.
    baskılamış belki de.
    birgün açığa çıkar belki bu da.
    ama öldü.
    sonra ağladığımı hatırlıyorum. ölemez falan gibi laflar neyse ne.
    çocukluk işte. ama etini yememiştim. dünyanın benden istediği ölmüş kuzuyu yemekti yemedim.
    ne kaldı derseniz işte hafızada bir nokta.
    bilinçaltına atılmış ölüm fikri ve ölümü redddetme ve alışamama.
    bazen insandan çok hayatımızın bir parçası olabiliyorlar. en az anne baba kadar üzerimizde sinermiş, renkleri şekilleri.
    artık korkuyorum kuzulardan. masum görüntülerinin insanı harcayabileceklerini biliyorum.
    bütün masum görüntülerin bir hançer gibi saplanacağını biliyorum.
    işte böyle.
    çocukluk sadece belki.
  • 2 kadeh raki icince "nerde lan o .mina koduumunun kurdu" diye kirlarda ahkâm kesen hayvan.
  • pek tehlikesiz bilinen bu memeli hayvan worms'da harikalar yaratır
hesabın var mı? giriş yap