• künt, iq testlerinden birindeki bir seviyedir.tutuk zekalıyla eş anlamlıdır.dehaya doğru giderken idiottan sonra gelir hatırladığım kadarıyla.
  • ilk konserlerini izledim dün. fikir güzel, cidden güzel abi fikir. ama bir sorun var, tüm grup pes. iki vokal, iki gitar, bir bas ve bir davuldan hiç mi tiz ses çıkmaz? hiç. bu yüzden eserleri birbirinden ayırmak çok güç.

bir de şarkıların trafikleri üzerinde çok daha kafa yormaları lazım, çünkü eserlerin hiç birisi majör veya minor değil, hüzünlü veya eğlenceli değil, hepsi iki vokalin en kalın notadan duyulmayan vokallerini kattıkları bir kanon.

davul ve bas uyumu mükemmeldi, ikisi de son raddede usta idi. grubun tamamını alıp götüren kısım davulun cesur ritmleri ve basın zorluğuna aldırmadan çıkardığı partisyonlarına emanetti.

şimdi elimizde yarı deneysel bir post-rock grubu var, öncelikle değişik oldukları için mutlaka ciddi dinlenmeleri gerekiyor. ancak gözümün önünde parçanın trafiğini bozup minor giden hüzünlü eserin ırzına geçmeniz beni üzüyor gençler. sürreal müzik yapıyorsan amenna, ama diyorsan ki "size güzel vakit geçirteceğiz" o zaman şarkının nota bütünlüğünü görmezden gelmeyin. aranızda konservatuarlılar var bir de, nasıl göz yumuyorlar bu derece pes eserlerin bu derece karaktersiz nota dizilimlerine aklım almıyor. neyse devam etmeniz gerektiğini düşünüyorum, ama dikkat etmeniz gerektiğini de. milletin alternatif ihtiyacı olduğu için şu anda orantısız bir ilgi görmeniz doğal, büyük ev ablukada gibi bir komediyi baştacı edenlerin olduğu bir alternatif scene'imiz var. ona bakmayın bence. çalışın daha iyisi gelecek.

trafiğinizdeki esinlenmeyi görüyorum ve diyorum ki, şu eserin tüm trafiğini hatmedene kadar o yoldan uzak durun, http://grooveshark.com/s/static/glej7 bu eserde düşünenler için büyük ibretler vardır.

paganik müziğin o ritmsel sürrealizminin hasını çin'de yapıyorlar. aramızdan kaçı çin müziği dinleyerek iyi vakit geçiriyor? sıfır. demek ki neymiş, vokal partisyonlarımızı sürreal yapmamalıymışız.

buradaki eleştirilerin tamamının boşa gittiğini biliyorum, senelerce müzik sektörünün kıyısında kalmış biri olarak, söylenen herşeyin duvara söylenmiş gibi algılandığını da biliyorum, ancak ben söylemezsem çatlarım, bu da böyle bir gıcık özellik işte.

başarılar size gençler.
  • sivri olmayan anlamına gelen bir söz olduğu gibi tıpta bir ağrı tipi.
  • 1) kars dolaylarında; beceriksiz, elinden bir iş gelmeyen kişi, bir işten anlamayan. -ne kadar künt bu çocuk.
    2) hamur topağı, ekmek hamuru. -küntleri tandıra doğru getir.
  • soundcloud vesilesiyle tesadüfen tanıştım kendileriyle. (şarkılarını indirme imkanı sunmuşlar ki tanıştığıma daha bi memnun oldum.) dinlediğim 4-5 şarkılarından yola çıkarak koyu kıvamlı bi' grup olduklarını düşünüyorum. vokal olarak bende iki ismi çağrıştırdı, fakat bu tazecik grubun adını başka isimlerle anma gafletine düşmeyeceğim. kendilerini dinleten şarkılar yapmışlar, "bu ne?" deyip geçemiyor insan. arkadaşlarıma dinlettiğimde de güzel dönüşler aldım, henüz albümü çıkmayan bi grup için hoş bi' durum bence. yolları açık olsun.

not: kavimler parlıyor.
  • bayanlı vokalli müzikal projeler furyasından bir başka içler acısı sesler karmaşası. bayat melankolik insanlar grubu.
  • anlayışsız, beceriksiz, elinden iş gelmeyen.

hamur veya çamur topağı.

değirmen çarkı. bu çarkın aralıklı kütüklerden oluşan kısmı.

nallanan öküzün ayaklarına bağlanan tahta.

(bkz: kunt)
  • kendilerinin tumblr adresleri;
    http://demirbulutu.tumblr.com/

eski kulaklar kesilsin. kesik kulaklar eskisin. eksi kulağı kesiklerden kimse kalmasın.
  • keskin ve şiddetli ağrılardan farklı olarak geniş bir alana yayılan, daha çok dolgunluk hissi vererek can yakan bir ağrı türü.
  • eserlerinin acilen ya majör ya minör olması gereken topluluk. konservatuarlılar ve tonal armoni ilişkisi üzerinden melodi karakteri analizi.
hesabın var mı? giriş yap