• 2016 ocak ayında vizyona girecek olan bu filmin ilk fragmanı yayınlanmıştır; buradan izleyebilirsiniz. kadro korunmuş durumda (dustin hoffman'ın sesi biraz değişik mi?). yine kendine özgü komedisini izleyicisine sunacağına eminim.

--- spoiler ---

fragmanda toplu face palm ile yarmıştır tabi. fakat benim asıl beklediğim şey, tam o arkalarını döndükleri anda arkaplanda anlamazdın'ın çalmaya başlaması ve "anlamazdıın anlamağğğzzdııığğğğnnnn!!!" diye dönüp koşarak birbirlerine sarılmalarıydı.

keşke çağan ırmak'tan biraz ders alsalar.
    --- spoiler ---
  • po ile aramda özel bir bağ var... (bkz: ekşi itiraf)

"o an"ı kollayıp tam zamanında karşıma çıkıyor ilginç bir şekilde..
    hayatımın en büyük vurgunlarından birini yediğim bir vakit ellerim cebimde sokakta yürürken bir sinemanın önünden geçiyordum ve bu serinin ikinci filmine girmeye karar vermiştim. hani koyversem deli gibi ağlayıp aynı zamanda öfkeden ateş saçmayı başarabilecekken bambaşka duygulara sürüklenip farklı diyarlarda soluğu almıştım...

ve şimdi yeniden...

--- spoiler ---

kimim ben?

--- spoiler ---
  • seriyi seviyorum, çok emek verilen kaliteli animasyonlar hepsi. üçüncüde de bozmamış olması daha da sevindirdi beni.

--- spoiler ---

soundtrack* çok çok iyi yine, kötü karakterin* theme müziğini ıslıkla çalıyorum günlerdir. yeşim kılıçları yere vura vura oogway'in tapınağına gelişi gibi giriyorum mutfağa. ilk filmden sonra da oogway ascends'i yıllarca dinleyip duygulanmıştım.

spoiler edit:

yalnız bu benim isim babam çok tşklı adam çıktı ha. yakışmış.

https://www.youtube.com/watch?v=f1vgu237abu

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

"yalnızca daha önceden nasıl yapıldığını bildiğin şeyi yaparsan, bugün olduğundan daha fazlası olmayacaksın".
    --- spoiler ---
  • komedi unsuru diğer filmlere göre daha az olmasına rağmen, kendisinden beklenebilecek düzeyde devam filmi olabilme olgusunu yitirmeden gelebilmiş filmdir.

--- spoiler ---

-usta ougway'i yeniden görmek güzeldi sanki.

-bir de kai denen düşman kişisinin zincirli palaları silah olarak kullanışı, god of war'dan kratos'u anımsattı istemsizce.

po'nun kayıp panda köyü olayı hikayeye sevimlilik katmış.

--- spoiler ---
  • kung fu panda 2 deki yetersizligi, kat be kat duzelterek, muhtesem bi is ortaya koymuslar.

arkadas, bu nasil guzel, nasil sahane bi sanat yonetimidir. efektler, gorseller, muzikler, herseyiyle 10 numara bi animasyon yapmislar, nerdeyse serinin ilk filminden daha guzeldi dedirtti bana..

muthis. harkulade..
  • olm su oogway ne gamsiz ne kafasi rahat adam öyle ya. kesin marijuana falan kullaniyor. ben de ulasmak istiyorum o kafaya. dertsiz tasasiz hayat, ne güzel amk.

genel olarak begendim. zaten ben malak malak oturan panda'yi da bir saat falan oturup izleyebilirim. o yüzden her türlü gideri var ama bir kac yerde fena güldürdü.
  • --- spoiler ---

2. filme göre daha iyi olan filmdir. senaryosu yine zayıf fakat bu sefer kafa yoran aksiyon sahneleri daha az olmuş. yeni eklenen karakterler güzeldi. seslendirmeler çok başarılı.
    pandaların mekanında yaşamak istiyorum. ne güzel yapmışlar.

--- spoiler ---
  • esprileri ve animasyon teknikleri mükemmel olan film.

özellikle tılsımlı anlarda aralara sokuşturdukları espriler harika.
  • bence kısa bir film olmuş. 80 dakika (geri kalan dakikalarda cast akıyor falan.) bu film için oldukça kısa kalmış. hikaye çok hızlı ilerliyor; bu kadar tematik bir potansiyeli olan bir filmin biraz daha yayılması, daha yavaş ilerlemesi gerekirdi bence. çok çabuk akıyor kendisi...
hesabın var mı? giriş yap