• çantayı omuzdan çapraz olarak geçirerek takmak, pantolonu, paçasını kıvırarak giymek ve benzerleri gibi, tamamen kullananın rahatına ya da keyfine göre tercih edebileceği, anormal olarak algılanmaması gereken bir meseledir. hatta efendim, mesele bile değildir. elbette herkese yakışmaması normaldir. başka bir çok giyim eşyası, giyim tarzı, saç rengi, saç modeli ya da bunların kullanılış şekillerinin bazılarına yakışıp bazılarına yakışmamasının normal olduğu kadar normaldir. pantolonu çizmenin içine sokanları modaya uyma kaygısında birer tiki olarak algılamak örneğinde görüldüğü üzere, giyimdeki bazı küçük ayrıntılardan insanın maddi durumu, sosyal statüsü ve hatta kişiliği ile ilgili önyargılı davranmak ve doğruluğundan emin olmadan böyle önermeler yapmak, her uzun saçlı erkeği metalci, her dekolte giyen kadını çok rahat ve cüretkar, her kravat takanı üst düzey yönetici, her sakallıyı dedesi sanmaktan farksızdır.
  • cizme denen meret, islevi geregi diger ayakkabi turlerinden farklilik arzeder. aciklayalim: cizmenin neredeyse dizlere kadar uzun yapilmasinin nedeni, yagmurlu, camurlu havalarda ayaklarin su almasini, kiyafetlerin kirlenmesini onlemek icindir.

eger kis aylarinda cizme giyiyorsak, ki hepimiz giyiyoruz; islanmamak, camur olmamak gibi gayeler guttugumuz aciktir. ama cizmemizin uzerine giydigimiz pantolonu taaaa bileklerimize kadar salarsak ne olur? camura batariz. pacalarimiz suya bastigimizda islanir, camurlanir.

bunu engellemek icin yolda yururken suya basmamaya, camurlu yerlerden gecmemeye calisiriz. ya da pantolonumuzun pacalarini icine sokusturur, o kadar para verdigimiz cizmelerimizin asli gorevlerini yerine getirmesini saglariz.

bu baglamda kot pantolonunu cizmenin icine sokmak fiilini gerceklestiren kiz dogru davranmakta. ha, ben erkegim, ben de yapiyorum bunu; amele diyorlar. ama kimsenin tatar ramazan'a laf ettigini gormedim. yemiyor tabi...
  • sujemiz kısa boylu ise çizmeler vücudun yarısına kadar gelir ve bir çizmeli kedi tandansı yakalanır.
  • uzun boylu ince bacaklı bayanlarda gene bi nebze kabul gören bir sitil. benim takıldığım nokta kotun cinsi. strech diye tabir edilen kotları anlıyorum ama normal kotlara bunu uygulayanlar var onları hiç anlayamıyorum. hele de kotun dizleri çıkmışsa çok kötü. öeeehhh!
  • uzun bacaklara sahip birinin kot pantolonunu şık bir çizmenin içine sokarak giymesinden bahsediyorsak harika olabilir, ancak kısa ve kalın bacaklı birinin giymesi halinde atını kaybetmiş seyis gibi ortalarda dolaşması komik olan eylemdir.
  • (bkz: cicek abbas)
  • ya şimdi her moda ekolüne de bok atmamak lazım.

yakışana yakışan tarzdır!!! (yakışmasa da, sevenin, beğenenin tercihine kalmıştır..)

(bkz: ben de diyememek)
  • (bkz: mal beyanı)
  • kilolu olup da yapilmasi durumunda insanı lolipop durumuna sokabilecek moda.
hesabın var mı? giriş yap