• kor renkli ay.
    ay yüzlü erkeklere çok yakışan bir isim.
  • ankara da istanbul yolu üzerindeki mağazasının duvarına kocaman "koray boşalıyor" yazarak beni düşündürmüş çorap çamaşır firması.

(bkz: nasıl yani)
  • ankara'nın don mafyası. marketten simitçiden çok koray var yahu şehirde.
  • geri zekalı ve bıkkınlık veren satıcıların çalıştığı doncu. ulan don almaya gidiyorum, karı nasıl birşey bakmıştınız diye direk yanıma geliyor. yav arkadaş kendi donumu kendim seçmek istiyorum bir git. yok illa gelecek. bir yandan da yorum yapıyor onların kalıpları dar size küçük olur falan.bir gün kaptırıp bu sizde daha iyi durur bir deneyin isterseniz bakalım demesinden korkuyorum. dedim acaba bu satıcıya has bir şey midir? belki başka mağazasında rahat rahat alırım donumu. yok arkadaş yok. hangi mağazasına gitsem donumu bir tane teyzeyle ya da ablayla seçiyorum. sağolsunlar yardımlarını hiç esirgemiyorlar.

bir de değişik bir taktik deniyorlar sanırım. 3 tane mi don aldın, kasaya git hemen bir tanesi atlıyor "ama 5 tane alsaydınız 1 tane bedavası vardı."
    1 tane mi aldın, "beyefendi isterseniz iki tane daha verelim çorap veriyoruz yanına"..ne sokarsam kar modundalar sanırım. bir de arada dj'ler çıkıyor. cibicibicis marka donlar şu an itibariyle 10 tl'ye indi diye anonslar falan. değişik bir yer valla. haa bütün bunlara rağmen donları fena değil. o da bir gerçek.
  • baş kırdistan ve yöresinde kullanılan, sesi bizdeki neye benzeyen üst kesici dişlerin ortasına yerleştirilerek çalınan bir üflemeli çalgı.
  • beyaz yakalıdır. nereden mi biliyorum? sen hiç inşaatta çalışan koray gördün mü?

yaa.
  • sabahları toplasan 10-15 dakika geveze'ye eşlik ediyor; muhabbetini dinlemek pek zevkli oluyor kendisinin. hiç de öyle "sürekli bel altı konuşuyor, seksist, itici ivraannç" denmesin bence -ki demezsiniz biliyorum, benimki de laf işte*- dinliyoruz her sabah mümkün olduğunca. en azından kendisini beklemekle geçen ve yayında kaldığı zamanlar arasında trafiği dert ettirmiyor insana.

bu sabah kendisinde, bay j'nin "analizi" olduğunu söyledi, gül gül öldüm. evet, yıl olmuş 2011 hala böyle esprilere gülen birileri var; hiç pişman değilim. halı saha maçını, sanırım mor püsküllü topuklu, terlikleri ile yaptığını söylediği yayın da güzeldi. kısacası değişik bir karakter.
  • başıma gelen en güzel şey, kalbimin daha hızlı atmasını sağlayan insan... kimsenin beni anlamadığını düşündüğüm zamanlardaki kurtarıcım ve asla vazgeçemeyeceğim varlık.
  • tolga, teoman, çağatay gibi bir dönemin pek rağbet görmüş adı... orhan anlayanlara "hayır koray, cenk koray gibi yani" diyebilecek kadar bu rahmetli sanatçıyla özdeşleşmiş isim.
  • tdk isim sözlüğüne göre " ateşli, canlı, hareketli kimse." ancak türk kültüründe, turuncu ay anlamında kullanılıyor ayın o renginden ilhamla.
hesabın var mı? giriş yap