• bir vakit once silginin uzerine falan yazmaya calistiginiz ufak notlarin zaman geçip te birgun kendi dersiniz için hazırlandığını sınavdan once farkettiğinizde gulmemek için kendinizi zor tuttuğunuz illegal bilgi kullanımı.
    neticesinde telefonların toplandığı, potansiyellerin yerlerinin değiştirilmesi ile sızlananların ağlamaları duymazdan gelindiği klasik sahneler yaşanır. illegal olma nedeni ise çekemeyenlerin hakkının yenmesi olan yeri gizli bilgi.
  • pek sevgili hocam sayin erkan ture'nin kopya konusunda yakla$imi beni cok etkilemi$tir. kopya kelimesi cok masum kacmaktadir der kendisi. oysa amerikalilar bu i$lemi "cheating" ve "plagiarism" olarak adlandirilir, hirsizlik, sahtekarlik ve dolandiricilik gorur diye de ekler. sinavda sahtekarlik yaparken vicdaniniz asla rahat olmamalidir.
  • össye girdiğim zamanlar da ezberlemek için yazdığım fizik formüllerini annemin görmesiyle "al yanına unutursan bakarsın" demesi olsa gerek.
  • (bkz: kopya çekme yolları)
    bir de bu kopyaları ufak ufak kağıtlara yazan ve hoca bulup da ne bunlar diyince "çalışma kağıdıydı onlar hocam" diyenler vardır ki bizi güldürürler...
  • kopya diyemeyen hocalar genelde dili donmez kopye der, insani deli eder...
  • 90 soruyu 8 punto ile ufacik hale getirip print aldiktan sonra az sonra ki sinavda bana yardimci olucak 5 cm ye 2 cm lik kagit parcalarina verilen ad. gelecek nesillere kalsin cocuklar ugrasmasin diye bantlamaktada fayda var.
    (bkz: ben giderim adim kalir)
  • çekerken yakalanıldığında "ne alakası var hocam" lafıyla örtbas edilmeye çalışılan heyecanlar silsilesi...
hesabın var mı? giriş yap