• güvenip de köpeğinizi bıraktığınız yerlerdir. yalnız çok dikkatli olmakta fayda var zira ne biçim numaralar dönebiliyor buralarda.

https://www.facebook.com/…a/posts/10155285083060873

"gökhan tercan iletisidr:
    28 temmuz 2017'den beri çalıştığım petopia resort'un durumu:
    büyükçekmece'de petopia resort adında bir köpek otelinde işe başladım. sahibi rima nur yola adında bir kadın. bu kadın aynı zamanda he'art adında bir derneğin kurucusu.
    bu otelde 1'i kadın 2'si erkek 3 kaçak özbek personel çalışıyor. 1 veteriner teknikeri, 1 eğitmen ve bir kadın daha çalışıyor. otel dışarıdan güzel görünüyor ama binanın içi berbat durumda. müşteriler köpeklerini oraya pansiyona ya da eğitime getirdiğinde, odalardan biri hemen titizlikle hazırlanıyor, minderler, halılar koyuluyor ve insanlar köpeklerini bırakıp gittiklerinde koydukları her şeyi tekrar depoya geri koyuyorlar ve hayvanlar fayansların üzerinde yatırıyorlar. tüm köpekler pislik içinde bir ortamda kalıyorlar. bir alman kurdu, bir kafkas çoban köpeği, bir sibirya kurdu ve kör bir pitbull'u karanlık tek ve minicik tuvaletlerde tutuyorlar ve o hayvanlar hep orada sinekli pis karanlık tuvaletlerde kalıyorlar. sürekli çıkmak isteyip ağlıyorlar. köpekler kışın soğuk zeminde ishal oluyorlar, öksürüyorlar ve sahipleri bunun nedenini sorduğunda ise mama değiştirdik o yüzden oldu deniliyor.
    veteriner teknikeri kafasına göre köpeklere antibiyotikler veriyor, iğne yapıyor, ilaç veriyor, eğitmen ağzında sigarayla pis bir banyoda köpek yıkıyor, personel sigortasız çalışıyor. gelelim konunun en önemli kısmına...
    hayvanlar üzerinden para kazanma
    rima nur yola'nın he'art of rescue adlı derneği hollanda'da kurulmuş bir dernek. sürekli olarak esenyurt barınağından sakat veya durumu kötü hayvanları alıyor, acınası videolar ve fotoğraflar çekip bu derneğin web sitesinde ve youtube hesabından paylaşıyor. yabancılardan bu hayvanlar için bağış yapmalarını istiyor. bu sayede yurt dışındaki hayvanseverlerden çok yüklü paralar topluyor. gününü gün ediyor. bu arada küçücük odalara 20 köpek tıkıştırıyor, altlarında ne bir minder ne de herhangi başka bir şey olmadan hem de. para topladığı halde köpekleri tedavi ettirmiyor . ne yürüteç ne protez yaptırmıyor. hayvanlar yerlerde sürünüyor. kendi çabamla bu köpeğe ücretsiz protez bacak ve araba yapacak birini buldum. nur rima yola'ya bundan bahsettiğimde m kesinlikle kabul etmedi çünkü hayvanın o şekilde yerlerde sürünmesi insanlara duygu sömürüsü yapmak için kullandığı bir durum ne yazık ki. bu bahsettiklerimi resimler ve videolarla belgeledim. bunların hepsini ben bizzat çektim, gördüm ve yaşadım."

(bkz: rima nur yola)
  • istediği kadar lüks, donanımlı, süper bilmemne olsun, hayat memat meselesi derecesinde çok çok mecbur kalmadığım sürece köpeğimi asla bırakmayacağım yerler. çünkü türkiye'de yaşıyoruz ve dünyanın parasını da ödesen, kimse senin köpeğine iyi bakmaz, iyi muamele etmez, korumaz, dikkat etmez, kimseye bu konuda güvenilmez.
    milyonlarca lira ödenen doktorlar, hastaneler, yaşlı bakım evleri vs gibi yerler bile, insanlara dahi gerektiği kadar değer vermezken, özen göstermezken, köpek otellerinden, veterinerlerden iyi bir sonuç beklemek çocukça bir düşünce olur bu ülkede.
    özellikle son yıllarda, ekonomik mücadelenin hayvani zor oluşuyla ve insanların artan tüketim hırslarıyla birlikte istisnasız, hangi hizmet için nereye, kime gitsen "ver parayı, hadi şimdi stir git" modu açık. işin hallolmadı mı, sorun mu var? cevap "bize ne, denedik, elimizden geleni yaptık" (hiç bir şey yapmadı, umursamadı)
    türkiye'de insanlar artık böyle çalışıyor.
  • köpek otelleri, gün içerisinde bir kafese tıkılıp günde iki kere çiş-kakaya çıkartılan, köpeklerde psikolojik sorunlar üreten mahpushaneler olmaktan arındırılmalıdır.
  • bunların en iyilerinden biri vonbakaçhan köpek otelidir. köpek eğitimi ve yetiştiriciliğinde bayağı deneyimli oldukları ve kadroları da aynı şekilde uzman olduğu için gerekli güven ortamını rahat şekilde oluştururlar. çayırın çimenin içinde köpeğiniz sizden daha iyi bir tatil yapar. tabii bu çayırlık çimenlik alan oldukça şehir dışındadır, sağolsunlar servis hizmeti de veriyorlar, yoksa zor.
    "köpekleri falan seviyorum, bahçeli de evim var, o zaman köpek oteli açayım" kafasındaki yerlerden uzuk durmak gerek.

vonbakaçhan köpek oteli
  • evcil hayvan sahiplerinin bir süreligine sehir disina cikma zorunlulugu yasadigi dönemlerde basvurduklari bir adrestir.
    ese, dosta, arkadasa yük olmasin diye köpeklerini birakmak zorunda kaldiklari bir mekandir. 2 metrekarelik kafesler yerine suit oda tabir edilen maksimum 6 metrekareye kadar odalar genelde tercih nedenidir.

gittiginiz zaman size öyle güzel bir tablo cizerler ki, köpeginize neredeyse sizin kadar iyi bakacaklarini zannedersiniz. odalar piril piril, hersey eksiksiz görünmektedir. söylediklerine göre sabah yürüyüsleri, mama saatleri, aksam kosulari asla ve asla aksatilmayacaktir. zaten deneyimli bir veteriner konrolünde olacagi icin gözünüzün arkanizda kalmasi icin hic bir neden yoktur. özlemek disinda... hatta henüz siz ordayken tüm görevliler dört gözle sizin köpeginizi bekliyormus gibi davranip muhtesem bir sevgi gösterisiyle icinizi rahatlatirlar.

ancak 1 hafta sonunda döndügünüzde köpeginizin taninmayacak hale geldigini iciniz parcalanarak görebilirsiniz. gözler kizarmis, les gibi kokmus üstüne üstlük bir de bagirsaklarini bozmus olabilir. yapilan aciklama ise "cok duygusal bir hayvan, sizi özledi bu hale geldi"den baska bir sey olmayacaktir. (bkz: parasiyla rezil olmak)
  • geçen hafta,acil bir iş seyahati için bizim yavruyu bırakacağımız bir yer ararken dino dog club adında bir çiftliğe ulaştık. yerleri şile’de. servisiniz var gelelim alalım dediler ama ben merak ederim, kendim bıraktım. yeni olmalarına rağmen ciddi ve profesyonel yaklaşıyorlar. sahiplerinden birisinin mühendis diğerinin tecrübeli bir eğitmen olması sanıyorum etken. :)
    toplamda 5 dönüm araziler var,eğitim ve gezi alanları vs.
    köpekler yarısı açık yarısı kapalı kennelarda kalıyor be kennelar doğalgaz ısıtmalı falan.
    kamera sistemli odalarının olduğundan bahsettiler. titiz müşteriler için.
    dönüşte sağ olsunlar servis ile yavrumu getirdiler evime.
    eğitim için en kısa zamanda uğramak gerek.
    http://instagram.com/dinodogclub
  • istanbul beykoz görele köyünde güvenilir bir tane var. temiz, nezih ve geniş bahçeli, hekimleri de oldukça ilgili.

luxe pet hotel
  • görünen o ki sadece sipariş üzerine reklam amaçlı yazılan entryler mevcut. bir de samimiyet havası katmaya çalışıyorlar. kim bilir kaç insanı yanıltıp olmamış deneyim üzerine siparişle yazılan entrylerle mağduriyet yarattınız.

her neyse zaten kategorik olarak türkiyede böyle bir sektörün layıkıyla yürütülmesini beklemek saçmalık. köpeğimi bu para hırsına bürünmüş aşağılıklara asla teslim etmem. özellikle sipariş ile entry girilenlere.

yani bu başlığa girererek ne bilgi elde ettim derseniz, eğer gün olur da mecbur kalırsam hangi otellere götürmeyeceğimin bilgisini almış oldum.
  • beykoz 'da yeşillikler içinde ev huzuru ve havuz keyfi sunan fizyopet köpek oteli kesinlikle önerilir.
  • 2,5 sene sonunda ilk defa yanımdan uzakta kalacak.
    gerçekten nasıl hissedeceği ile ilgili hiçbir fikrim yok.
    2,5 saattir oğlum, benim hanemin ve kontrolümün dışında ve 2,5 yıldır ilk defa...
    kendi başının çaresine bakacağına eminim. yaşamayı sever ve nerede nasıl davranması gerektiğini bilir.
    fakat endişem , rutinlerinin yerine getirilip getirilmeyeceği. güvenliği ve sağlığı.
    huzursuz olmasına sebep olabilecek en küçük bir şeye bile tahammülüm yok.
    benim için şu an katlanılamaz olan şey ise, 2,5 sttir ev bomboş , anlamsız, terk edilmiş gibi.
    içimde bir boşluk oldu. durup durup ağlıyorum. bu kadar zor olacağını hayal etmemiştim.
hesabın var mı? giriş yap