• futbolcusu ahmet çalık'i dun cok elim bir kazada kaybeden super lig kulubumuz..

usulen yaptigimiz bu tanimi bir kenara koyduktan sonra, buradan herhangi bir kulup yetkilisine fikir verme imkanim var midir bilmem ama yine de nacizane bir oneride bulunmak istiyorum... kuluplerin forma tercihleri sezon basinda tff'ye bildirildiginden oturu bu sezon icin mumkun olmayabilir belki ama en azindan onumuzdeki sezonda konyaspor'un river plate tarzi, diyagonal seritli bir forma ile sahaya cikmasinin cok anlamli olacagini dusunuyorum...

tabii oncesinde bu seridin "emniyet kemerini" simgeledigini soylemeleri kosuluyla...

ahmet calik'i maalesef emniyet kemerini takma ihmali yuzunden yitirmis durumdayiz... konyaspor beyaz uzerine diyagonal yesil seritli bir forma ile sahaya cikar ve yesil seridin emniyet kemeri anlamina geldigini vurgularsa, baska ahmet calik trajedilerinin yasanmamasi icin bu formayla sezon boyunca sahaya cikacagini aciklarsa, bu kamuoyunda muhakkak bir farkindalik yaratir...

bu farkindalik da tek bir canin bile kurtulmasina vesile olsa cok buyuk bir is basarilmis olur...

edit: fikrimi konyaspor kulubu'ne de bir sekilde iletmem gerektigini soyleyen arkadaslar oldu... az evvel metnin ilgili kismini biraz duzeltip bir e-mail attim, herhangi bir donus olursa buraya not dusecegim...

edit2: onerinin twitter'da yayilmasi gerektigini belirten arkadaslar da oldu... soyle bir tweet attim ben de, dileyen rt yaparak yayilmasina katkida bulunabilir...
  • transfer komitesi muhtemelen geceleri rakija * ve sigara içip gizli gizli crvena jabuka, bijelo dugme filan dinleyen ve yugoslavya'yı anarak gözyaşlarını içine akıtan isimlerden oluşuyor. yıllardır uyguladıkları transfer politikasının başka bir izahı olamaz. anicic ve skubic ayrılınca hop hemen pavicic ve muric'i getirmişler hırvatistan'dan.

tabii şakayı bir kenara bırakırsak yaptıkları iş bence takdiri hak ediyor. kulağa tembel gibi gelse de şahane gözlemcilik örneği. maden gibi işledikleri bir bölge buldular, yıllardır güzel şeyler çıkarıyorlar oradan. bunun bir adım ötesi zaten 17-18 yaşındaki bebeleri bulup 8-10 milyona satmak ama konya'da şu an için o geliştirici potansiyelinin olduğunu düşünmüyorum, o yüzden hemen verim alabilecekleri oyunculara yöneliyorlar ki bu da hedefleri doğrultusunda yine makul bir hamle. ucuza mal edip direkt katkı alıyorlar neticede.

bate eşleşmesi ölçü olmaz ama yine de taş gibi takım olduklarını düşünüyorum, geçen yılın üstüne koyarlarsa ciddi ciddi şampiyonluk adayı olabilirler. dilerim türk futbolunun zehirli ortamında saçmasapan sorunların içine düşmezler de ilhan palut'la sakin sakin ilerlemeye devam ederler.
  • altay'ın önünü keserek, seneye üç kupa'yı birden almalarını önlemiş takımdır.
  • hürriyet'in haberine göre

"süper lig’e yükselen konyaspor’da futbolcular şampiyonluk kupasını, geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan norveçli arkadaşları branimir poljac’a götürecekler."

ziya doğan ve öğrencilerinin şahsında tüm konyaspor camiasını bu muhteşem fikirleri ve davranışları için tek tek tebrik ediyorum.
    "spor sadece skor değildir."
    bunu bize ve tüm spor camiasına hatırlattığınız için sağ olun, var olun!.

inşallah tüm futbol ve spor camiası bu bilinç seviyesinde işler yapmaya başlar bir gün.

bugüne kadar antipatik bulduğum konyaspor artık benim için değerli ve özel bir kulüptür.
    yolunuz açık olsun, başarılar.
  • nedense karşıyaka süper lige çıkmadı diye suçlu ilan edilecek takım.
    yıllardır bir şey yapamamış takımmış. hak etmemişler. şöyleymiş böyleymiş.
    konyaspor da her anadolu takımı gibi yer yer farklı şeyler yapsa da klasik bir anadolu takımıdır işte. karşıyaka çıksaydı ne yapacaktı? iki yıl içinde şampiyonlar liginde mi oynayacaktı?
    konyaspor çıkmıştır süper lige. bu kulübün ve oyuncuların başarısıdır. bunu takdir etmek gerekir.

sonuçta büyük bir şehrin takımıdır.
  • lichtenstein takımından kendi evinde 4 gol yiyen anadolu kartalı, sikik türk futbol liginde maç başına 1.16 gol atıp hiç yemeden lider durumda. ve inanıyorum ki bu ülkede herkes bunu başarılı bir performans olarak değerlendiriyor. işin en acıklısı da bu zaten.

edit: lüksemburg ekibi yazmıştım, @rwthaachenli uyardı sağolsun..
  • ilginctir, 2003-2004'te geri dondugu 1.ligden gecen sene dusmesine ragmen karsiyaka taraftarlarinca asansor takimlikla suclaniyor. o karsiyaka ki:

90-91 kume dustu
    92-93 1. lig
    93-94 kume dustu
    94-95 1. lig
    95-96 kume dustu

evet, 1.ligde asansor takim istemiyoruz! demiyorum tabii, karsiyaka, bolu ve samsun da gelse, hatta gerilerden sabotic gelse keske, sert vurusunu kaleci radaca parmaklarinin ucuyla cikarsa, dakika ve skor almak icin malatya inonu stadyumuna baglansak.
  • fenerbahçe maçı hazırlıklarına iki takım halinde oynadıkları ve oldukça sert geçen amerikan futbolu ile başlamışlar. şimdiden herkese geçmiş olsun
    http://www.konyaspor.org.tr/…haber.asp?haberid=6929
  • deplasman fatihi, cift basli selcuklu kartali. bugunku gaziantep belediye galibiyetiyle son 6 deplasmaninda 5. galibiyetini almis oldular ve 2. siraya yerlestiler. transfer yasagi nedeniyle, ligden dusen kadrodan kacip gitmeyen 7-8 cengavere a2 takiminin piril piril genclerini ekleyerek imkansizliklar icinde kartallar gibi mucadele ediyorlar. super lige cikmayi basaramasalar bile gurur duyulasi, destansi bir sahlanis yaptiklari. basta guzel insan osman ozdemir olmak uzere hepsinin alinlarindan teker teker opuyorum.
    (bkz: mariusz pawelek)
    (bkz: marcin robak)
    (bkz: alvaro perez mejia)
    (bkz: mahamadou kere)
    (bkz: erdinc yavuz)
    (bkz: gokhan emreciksin)
    (bkz: ertugrul arslan)
    (bkz: ali dere)
    (bkz: recep aydin)
    (bkz: selim ay)
    (bkz: mehmet abdullah coban)
    (bkz: muhammet yurukuslu)
    (bkz: serkan sahin)
    (bkz: tolga unlu)
    (bkz: serbay yagiz)
    (bkz: ercument kafkasyali)
    (bkz: abdulkerim bardakci)
    (bkz: rifat erdem)
    (bkz: can parlayan)
    (bkz: feyyaz belen)
    (bkz: ali kires)
    (bkz: abdulkerim kilic)
  • üçlü averajla üçün biri bu takıma kalmıştır.
hesabın var mı? giriş yap