• ben bu programın gece tekrarını izliyorum..kötü bir program değil ama hayatımda kendini bu kadar öven 3 insanı daha önce bir arada görmemiştim..örneklemek gerekirse;

seren serengil: ben uyanınca çok güzel oluyorum..herkes öyle söylüyor..aslında ben makyaj yapma taraftarı değilim ama o zaman da hasta mısın diyorlar (ahahahah kendi tezini çürüttü hatun, neyse)

bonbon funda: benim bir kitabım var, sen okudun mu seren ? oku bak, tam bir başucu kitabıdır, şahane..isterseniz size bir bölüm okuyayım.. (açtı okudu, sonra da kendini övmeye devam etti pes)

sema denker: benim bir kocam var, orhan..çok yakışıklı..orhan çok yakışıklıdır..yakışıklı ve ünlü adamla olmak sabır işi, telefonlarına her gün yüzlerce mesaj geliyo..sette kadınlar asılıyo..ama orhan çok yakışıklıdır.. (ahahahah bu abla zaten kocasını övmekten, kendisini övmeye fırsat bulamıyo..iki laftan birisi orhan)

tanım: özgüven patlaması yaşayan program..
  • birkaç gündür hasta yatarken izlediğim program. saran bi muhabbetleri var. ona buna yalakalık yapmıyorlar. birinin "çok iyi sanatçı ben çok seviyorum" dediğine "yok ben sevmiyorum onu bilmiyorum" diye burun kıvırıyor. çok doğal bi sohbet dönüyor kafa dağıtmak kadın muhabbeti dinlemek isteyenler için başarılı. seren serengil gıcık gelirdi normalde, ama izledikten sonra daha doğal bi havası olduğunu farkettim. entel ruhumu kenara attırıp bana magazin izlettikleri için kendilerine teşekkür ederim.
  • "doğruluğunu iddia ettiğim argümanı savunacak ne bilgim ne de kapasitem var ama ben yine de haklıyım, siz orospu çocuğusunuz" minvalindeki fikir öne sürülmeden önce kullanılan kalıp.
  • annemin yanında internete girerken öyle bir eşiğe geldi ki program, kafamı kaldırıp dikkat kesildim, ohalara koştum resmen. günlük magazin dedikodularından yaptıkları kısım değil, ama geçmişten yaptıkları dedikodular çogacayip. şunu anladım ki sema çelebi çoooooook tehlikeli bir kadın, aslında diğerleri de, ama televizyon dünyasında bu vasıfsızlıklarına rağmen neden var olabildiklerini gayet net anladım, an itibarıyla enrico macias'ın karısının enrico macias ile ajda pekkan'ı otelde bastığından gayet çekirdek çitler rahatlıkta bahsetti!!! o 3 kadın ciddi ciddi magazin ortamının şantaj prensesleri gibi dolaşıyorlar sanırım ortamlarda, benim anladığım o naçizane, eh ekmek parası tabii ne diyecezzzz!!
  • az önce seren serengil' in, bülent ersoy' un izmir' de süper lüks villasına yaptıracağı teleferik için; 'herhalde sevgililerini kaçırmamak için yaptırıyor' diyerek yardırmış programın adı.
  • cine5'te şuan canlı yayınlanan programın adı. üç kadın guncel haberleri yorumluyor bunlardan biri de seren serengil ve sürekli saçmalıyor. yaşça büyük olanın hadiselere yaklaşımı takdire şayan sanıyorum aralarına yanlışlıkla düşmüş.

bir de serengil kilolu olmanın dezavantajlarını sayarken alaturka bir görüntü oluyor dedi onu da geçtim emniyette pasaport için sıra beklemeyip torpille iş kotaranları eleştirirlerken bu yine normal karşılayıp savundu diğeri niye abd konsolosluğunda paşa paşa bekliyorsun dediğinde imalı bir şekilde ama orası abd konsolosluğu dedi. küreğim nerede benim hanginiz aldıysa söylesin.
  • bu isimde bir gülben ergen şarkısı olduğunu da birinin söylemesi gerekiyordu.
  • bir tartışma esnasında geçerse, tartışmanın sonuca ulaşamayacağını gösterir cümle kalıbıdır.

- sen böyle diyorsun abi ama bak diğer başka bir kaynak belirli prensiplere dayanarak şöyle sonuçlara varmış?
    - kim ne derse desin abi bana göre en adam gibi adam budur kardeşim.
    - oldu o zaman.

böyle bir şeyler de var:
    (bkz: o değil de)
    (bkz: tartışmayı piç etme yöntemleri)
  • duyduğum zaman tartışmadan koşarak uzaklaşmak istediğim tümce.

"ben konuşmaktan ve ikna olmaktan korkuyorum. bir şeye körü körüne inanmışım, karşımda takla atsan fikrimi değiştiremezsin" anlamına gelir.
  • 3 adet istanbul hanımefendisinin, kadınlık ve namus dersi verdiği program.. feyzalmayan kaybeder..
hesabın var mı? giriş yap