• seyirciyle kurduğu iletişim ve mütevaziliğiyle her dinlediğimde daha çok takdir ettiğim müzisyen olup, bronx ta hücumkedi ile çalarken kendini birden aşağıdaki diyaloğun içinde buluvermiş kişidir:

seyirci*: kerem, kereeem (o sırada kerem bakar)...rock for me!
    kerem: what?
    seyirci*: rock for me!..
    kerem: oww how are you from?
    seyirci*: what?
    kerem: how are you from?
    seyirci*: i am from from
    seyirci2: i am from from also..
    kerem: (istediği cevabı alamamanın verdiği duyguyla içten içe kızar tahminim)yok yok i am from fine diycektin.
  • bogazicindekı kurban konseri sonrasi ...

-meraba abicim ya bisi sorcam
    -buyur abicim
    -ya sen bass dersi veriomusun yada bana bass dersi verirmisin
    -abicim ben ders vermiorum zaten okadar iyi diilim. akademik bir eğtim alman daha dogru olur
    yada benim gbi burnunun dikine gitceksin ama bunu tavsiye etmem (: (bkz: mutevazi olma gercek sanarlar)
  • gitarı* her elime aldığımda, alete bok atma sebebim..

-gör de utan.. milletin gitarı nasıl sesler çıkarıyo, yorulmuyo durmuyo, sen koca gün yat elektrik ye.. çıkardığın ses de pompom.. bu mu senin olayın??
  • baz gitarın yerli ve milli amirlerindendir.

https://www.youtube.com/watch?v=_jmj-i8ocvo
  • odtü bahar senligi 2006'da demir demirkan'la sahneye çıkıp basını osurtmuş, seyirciyi coşturmuş bir adam.
    ilk kez odtü'de şahit olabildim canlı performansına. albümlerden falan zaten hastaydım yeteneğine ama arkadaşım bir insan nasıl bu kadar yarmış, aşmış olur enstrumanı konusunda. slapler havada uçuşurken yaptığı mükemmel geri vokaller, sahnenin en hareketli ve en baskın elemanı olması, arada seyirciyle sohbet etmesi, kameralarını uzatanların ellerinden makineyi alıp kendi fotoğrafını çekip geri vermesi ile kısaca sahne performansı ve seyirciyle diyaloğu had safhada olan bir adammış.
    eminim konser boyunca demir'den çok kerem'i izlemiştir çoğu kişi. hatta ben vokal yaptığı sırada da demir'i değil kerem'i dinledim, hasta oldum, "ben de ben de!" dedim, "niye daha önce bu adamı canlı seyretmedim ki?" diye kızdım kendime.
    şahsi kanaatimce türkiye'nin flea'sı** olan bu adamın önünde saygıyla eğiliyor ve entrymi noktalıyorum.*
  • gördüğüm en iyi düğün orkestrasında bas gitar çalıp gözlerimizden boncuk boncuk yaşların akmasına yol vermiştir. ne de iyi olmuştur.

dünyanın en iyi düğün orkestrası için (bkz: nekropsi)
  • (kerem tüzün)
    kurban'ın basisti. arkadaşım diye söylemiyorum, çok sağlam çalar. bas gitar öğrenmek isteyenlerin izleyip feyzalması gereken bir müzisyendir.
  • kendi tabiriyle gencken bass gitara cok yogunlastigi ve bilincsiz olarak surekli caldigi icin su an eli sakat olan adam. doktorlar demis ameliyat yapariz ama kesin iyilesebilir misin bilmiyoruz.
  • benim gitarda çaldığımdan daha kompleks akorları , bas ile, hem de daha net çalan, bi yandan back vokal yapıp bi yandan basta anormal ataklar yapabilen, ton ve genel ses düzeni konusunda uzman, sahnede izlemeye kesinlikle doyulamayan süper ötesi varlık.
  • çaldığı bazı isimler ; kurban, the climb, nekropsi, demir demirkan, direc-t , hücum kedi
hesabın var mı? giriş yap