• lombakın bu sayısında ek olarak, portatif mizah dergisi formatında verilen küçük dergicik içi dolu mizahcık.(bkz: ne dedim ben şimdi)(bkz: sözlükte metin ustundag tribi yaratmak)
  • zamanında kemik kıllanıyor köşesinde "saddam hüseyin'in bir kanalizasyona saklandığından kıllanıyoruz, bakın savaştan sonra hiç yer kazıldı mı" diye geyik yapan, saddam hüseyin harbiden kanalizasyona benzer bir delikten çıkınca da abd'nin vaat ettiği parayı isteyen, bari olmazsa bi' döner ısmarlayın diyen dergidir... muhalif sarıkaya dergisi ile umut sarıkaya 'ya mükkemmel bir yol kazandırmıştır ayrıca...
  • durduk yere aklıma düşen efsane dergi. ciddi ciddi muazzam bir işti kemik,underground bir havası vardı,herkesin bildiği bir dergi değildi.amatörce bir iş gibi dururdu ama değildi,her okur dergide olanı biteni bilirdi belki istemeden,belki isteyerek okurla şahane bi bağ kurardı kemik,çizerleri şimdi o tadı vermiyorlar bana.şimdinin uykusuz ya da penguen'inde sezilen o ergen eline düşmüşlük,olmamışlık tadı yoktu.neyse ki sosyal medyanın tavan yaptığı,derginin her karesinin facebook gruplarında yer aldığı bugünlere gelmeden,bozmadan,tepede bitti kemik.
  • belki de mizah dünyasını kavramama neden olmuş dergidir. nasıl başladığımı bilmesem de nasıl bittiğini çok iyi bildiğim mecmua. bütün sayılarını okuöuşumdur(lombak'ın içinde olanlar hariç). bir daha yapılsa gene okurum lan ben bunu.

düzelti: dördüncü cildi varmış diyorlar ama ben bulamadım. bulan insaniyet namına haber versin yoksa halil abi'nin yanına gitmek zorunda kalacağım.
  • elimde bütün sayıları bulunan efsanevi dergi. 64'te o tadı alıyor gibiydik, o da dördüncü sayıyı göremeden kapandı gitti. uykusuz alpay erdem'le, ersin karabulut'la o açığı biraz kapatıyor sadece*, ama yetmiyor maalesef.
    (bkz: kamil seven adam)
    (bkz: kuku bekçisi)
    (bkz: sarıkaya muhalif mizah dergisi) **
    (bkz: adolf)
    (bkz: dip firuz)
    (bkz: kemir)
    (bkz: sol kroşe)
    (bkz: çocuğunu dürbünle izleyen adam)
    (bkz: gka)
    (bkz: liseli talat)
    (bkz: deli dörtlükleri)

duygulandım be.

2016 editi: (bkz: hortlak)
  • lise yıllarıma damgasını vurmuş efsane dergi. sayko usta , sarıkaya muhalif mizah dergisi, yetkin gülmen'in adolf tiplemesi olsun hala aklımdadır. baştan sona bütün dergi arşivim bir su borusu patlaması sonucu mahvolduğunda en çok kemik'in gidişine üzülmüştüm.

sahaf sahaf dolaştırmaktadır kendisi.
  • tekrar yayınlanması bir çok kişi tarafından dört gözle beklenen, çizerlerine ne oldu diye merak ettiren pek sevgili mizah dergisi.

bazı çizerleri şimdi uykusuz'undur penguen'indir amatörler köşesine karikatür göndermektedir. içi acıtmaktadır. ya da isim benzerliği.
  • ben en çok bu dergide gayet başarılı çizimleri olan caner aydın'ı merak ediyorum. o hariç hemen hemen hepsini hala başka dergilerde görüyoruz ama, bu eleman kayboldu sanki ortalıktan. severdim köşelerini.
  • tee çok eski zamanlarda lombak'ın içinde çıkardı bu ufak dergi, ilk çıkmaya başladığı dönem lisedeydik yemin ederim öss senemize damga vurmuştur her yönüyle. aradan 15 sene geçmiş hala oradan birkaç karikatüre dayanan geyiklerimiz vardır. bu dergiyi hatırlayan herkese selam olsun.
  • 64 sahife olup, a5 boyutundadir. ve fakat andac gursoy yerine daha cok yigit ozgur gormek isterdi su gozler dergide..
hesabın var mı? giriş yap