• - marlboro filtresi neden avrupada sarı amerikada beyazdır?
    - keith richards hangi kıtada olduğunu anlasın diye
  • bir roportajinda "i never had a problem with drugs, only with cops ..." diyerek yarmis kisi...
  • "if there is a nuclear war, two things will live, keith and bugs." - bill hicks
  • eşi benzeri görülmemiş bir karizmaya sahip şahsiyet. o kadar karşı konulmaz bir cazibesi vardır ki mick jagger, verdiği bir röportajda 1970'lerin başında özellikle dikkat çekmek için kılıktan kılığa girdiğini, parlak ceketler, ışıltılı pantalonlarla süslenip püslendiğini ancak yine de bulunduğu barın kapısından keith richards, üzerinden dökülen paçavralar ve ağzında sigarasıyla girdiği an içerideki tüm başların ona döndüğünü ve bu durumun kendisini delirttiğini itiraf etmiştir.
  • eşi patti hansen efsaneyle ilişkisini söyle anlatmış:

"onu ilk gördüğümde kesinlikle bir arkadaşa ihtiyacı olduğunu düşünmüştüm. tanıştıktan sadece iki hafta sonra ona evimin anahtarlarını verdim ve bunun cinsellikle herhangi bir alakası yoktu çünkü keith'in çılgın kalabalıktan uzakta kalabileceği gizli bir yere ihtiyacı olduğunu biliyordum. aramızda olan şey ilk görüşte aşk değildi ama şu an öyleymiş gibi geliyor. 1979'u 80'e bağlayan o yeni yıl gecesinde de onu göreceğime dair içimde kuvvetli bir his vardı. evime vardığımda kendisini merdivenlere oturmuş beni beklerken buldum. o geceden beri de hiçbir yılbaşını ayrı geçirmedik."

35 yıl demek bu. uzun ömürler diliyoruz.
  • robin williams live on broadway şovundaki, keith richards hakkındaki enfes bölüm:

i know there's a cure for bio-terrorism or whatever it is and it lies within keith richards, i know that. he is the only man on the planet who can go: "anthrax? all right*... doesn't go with my e. coli, but fuck...!" keith is the only man who can make the osbournes look fucking amish. i've seen him going to a drug dealer who said: "i'm out, man!, i have nothing left." supposedly he goes to switzerland and changes his blood. not like one pike, but like a fucking chevrolette, all of it. i just wanna know who get's his blood? some old swiss man going: "we've gotta go on tour, bitch! we gotta pay for mixed babies." we may all be dead and gone, keith will still be there with five cockroaches. he'll be going, "i smoked your uncle, did you know that?"
  • bahsi gecen satisfaction performansinda, sahneye atlayan seyirciye kendisini savunmak icin gitarla karsi koymaya calismistir. cunku o performanstan bir zaman once (1969 amerika turnesi, san fransisco yanindaki altamont speedway de verdikleri bedava bir konser) hell s angels cetesinden bir eleman bir genci oldurmu$tu (bi aralar cesitli sebeplerden dolayi stones' un guvenligini bu cete sagliyordu) ve ortalik cok gergindi (o konserde 3 kisi daha cesitli sebeplerle ölmüştür..) ve paranoya had safhadaydi. inanin bana.. new york da gezemiyorduk..

ek olarak soylemeliyim ki şu ölümler olmasa altamont bolgesine geleceğin ikinci woodstock event i olarak bakılıyordu bir çok insan tarafından..
  • konserlerde şarkı sonlarında gitar parçalayan yeni yetmelere gönderme yaparcasına gitarını öperek seyirciyi selamlayan, yaşına rağmen en pozitif enerjiyi yayabilme özelliğine sahip, konser boyunca sigarası hiç sönmeyen* tapılası şahsiyet.
  • insanlarin yasam tarzlarina yediklerine ictiklerine bakarak omurlerini tahmin eden saglik uzmanlari, yani gerontolojistler keith richards'in 1996 senesinde olmesi gerektigini soylemisler.

http://www.ananova.com/…/story/sm_874409.html?menu=
  • "mick kimseye guvenmek istemez. bense, guvenilmez biri oldugunu kanitlayana kadar karsimdakine guvenirim. belki aramizdaki en buyuk fark budur."
hesabın var mı? giriş yap