• 22 yaşında ve mvp ödülü aldı. ben 23 yaşındayım ve hayattaki tek başarım t.c. kimlik numaramı ezbere bilmek... neyse daha fazla konuşamıycam gözüme bi'şey kaçtı.
  • kanada başbakanının kendisine "siz sadece rakibi değil bu milletin makus talihini yendiniz" şeklinde telgraf atması gereken yıldız basketçi
  • kendisiyle lebron james'i kıyaslayanın aklından şüphe edilir. aynen çöp vs. diyenler gibi...

kawhi mükemmel bir oyuncu, bir süperstar ama onu bireysel olarak kevin durant ve james harden ile karşılaştırabilirsiniz.

hepsi çok şanslı oyunculardır çünkü mükemmel takımlara draft oldular. özellikle kawhi, spurs'ün çok çok iyi olduğu bir dönemde, popovich gibi tarihe adını yazmış bir koçun elinde büyüdü, tim duncan, tony parker, manu ginobili gibi veteranların yanında alıştı lige.

lebron gibi yıllarca çile mi çekti boktan yönetilen bir organizasyonda...

üstüne spurs'ü yüz üstü bırakıp lebron'suz doğuda zaten kendi başına doğu yarı finali gören toronto'ya gitti. sakatlıklardan yarım kalmış warriors'ı yenerek yüzük aldı.

oradan clippers'a geçti, paul george'u da kendi getirdi takımına. daha düne kadar nba şampiyonluğunun en büyük favorisiydi kurdurduğu takım. şimdi kimse yan çizmesin.

kawhi'nin kalitesine diyecek bir şey yok, ben de severim sevmesine ama spurs'ten ayrılışı ve tüm clippers hikayesiyle tüm eleştirileri hakediyor.

son olarak kawhi, durant, harden, curry, giannis vb. gibi oyuncular çok büyük oyuncular olsalar da lebron ile aynı ligde değiller, hiç de olmadılar.
  • matt bonner'a sormuşlar tim duncan ile kawhi karşılıklı bakışma oyunu oynasalar kim daha önce gülüp oyunu kaybeder diye. o da ;

"muhtemelen tim duncan kaybeder. kawhi daha genç, timmy ondan önce ölür"

şu tipe bak amk
  • kendisi hakkinda sunu da belirtelim, 6-7 sene once babasi kursunlanarak oldurulmus, failler ise bulunamamistir. kawhi leonard babasinin olumunun ertesi gunu, takimi(lise veya universite) ile maca cikmis fakat takimi maci kaybederken, kawhi annesinin kollarinda gozyaslarina bogulmustur. yillar sonra ise babalar gununde final mvp'yi aldi, aglasam sesimi duyar misiniz?
  • 2 sene önce zaza isimli gsw tetikçisi kawhi'ı bilerek sakatlayarak 25 sayıyla önde olan spurs'ün maçı kaybetmesine sonra da seriyi 4-0 vermesine neden olmuştu.

kawhi, bugün için hazırlandı ve başka bir forma altında intikamını sike sike alıyor.

milletin gözüne parmak sokan, inen adamın altına ayak sokan, ve dize doğru düşmeye çalışan götverenler bundan sonra yüzük değil playoff bile göremezler inşallah!
  • adama sürekli "gül lan biraz artık, şampiyon oldunuz mvp oldun" temalı sözler söyleniyor, kawhi reisin ağızından çıkan en pozitif söylem "everything is surreal" oluyor.

insan biraz neşelenir, iki oynar "koyduk mu?" falan yapar nasıl 22 yaşında bu herif anlamadım. hakkaten milletin tim duncan reincarnated dediği kadar var. gör bak bizi emir preldzic malı bu akşam fenerbahçe şampiyon olursa sikko tbl liginde bakırköy'den kadıköy'e halay çeke çeke gidiyor mu gitmiyor mu.

ayrıca ıslıklama falan olmamıştır, nasıl olsun herif mvp ödülü almış kendi seyircisi önünde. "yuuh kawhi neden 20 sayı attın da 50 atmadın yuuh" mu dicekler.
  • her gün tim duncan, parker ve ginobili gibi adamlarla aynı ortamda buluna buluna ruhu 35 yaşına girmiş resmen. ulan ben 23 yaşında olucam gidip böyle hareketler yapacam var ya swag yolo diye dolaşırdım bu çocuk buz dolabı gibi.

seviyorum seni kara oğlan, umarım mvp olursun.
  • babası mark leonard 4 yıl önce gözleri önünde araba yıkarken öldürülmüştür. buna karşın ertesi gün maça çıkıp 17 sayı atmıştır. maçtan sonra da annesine sarılarak ağlamıştır. seçildiği sıraya kıyasla nba'de başarılı olacağını düşünüyorum. ilk iki maç itibariyle ise ribaundlar dışında etkili gözükmedi. yine de 2.01 boyundaki kısa forvet bir oyuncunun nba'deki ilk iki maçında 6 ve 8 ribaund çekmesi çok etkileyici.
hesabın var mı? giriş yap