• --- spoiler ---

cici kızlar merhaba
    şaban çıktı meydana
    süslü beyler izleyin
    bu masalı dinleyin

gördüm ki memlekette
    orta direk yan yatmış
    bir de kdv gelmiş
    hepten ayvayı yemiş

senin uyanık baban
    çırparken ordan burdan
    hıyar mı ki ödesin, kdv.

o şık vizonlu anan
    çanak konken oynarken
    verir mi harun bey'e, kdv.

köprüde hissen varsa
    barajdan pay aldınsa
    seni hiç ırgalamaz, kdv.

ortadirek düşünsün
    ömür boyu sürünsün
    umrunda mı senin, kdv.

ey deve oğlu deve
    bir geçersen elime
    selam söyle sülalene, kdv.

boş verin aldırmayın
    kafanızı yormayın
    tempo tutun zıplayın, kdv.
    --- spoiler ---

ilgili video youtube
  • filmin muzikleri $aban havaalanı kapısından gözüktügü anda ba$lar, bugun bile hala dillerde olan hello papa filmin acılı$ $arkısıdır.

sozlerini de yazayim tam olsun

hello papa
    bonjour papa
    oglun geldi
    almanya'dan
    uzat elini
    öpeyim seni yeee
    kucakla beni
    özledim seni yeee

müjde sana
    geldim papa
    oglun $aban
    kurban sana
    uzat elini
    öpeyim seni yeee
    kucakla beni
    özledim seni yeee

bu giri$ parcasından sonra evde $aban ikinci parcasını evde seslendirir bu guzide eser punk'ları co$turur.

cici kızlar merhaba
    $aban çıktı meydana
    süslü beyler izleyin
    bu masalı dinleyin

gördüm ki memlekette
    ortadirek yan yatmış
    bir de kdv gelmiş
    hepten ayvayı yemiş

senin uyanık baban
    çırparken ordan burdan
    hıyar mı ki ödesin
    kdv

o $ık vizonlu anan
    çanak konken oynarken
    verir mi harun beye
    kdv

köprüde hissen varsa
    barajdan pay aldınsa
    seni hiç ırgalamaz
    kdv

ortadirek dü$ünsün
    ömür boyu sürünsün
    umrunda mı senin
    kdv

ey deve oğlu deve
    bir geçersen elime
    selam tüm sülalene
    kdv

bo$verin aldırmayın
    kafanızı yormayın
    tempo tutup zıplayın
    kdv.

$aban'ın 3. performansı disko'da adına düzenlenen gösteride meydana gelir, bu $arkı klasik? gitarla elektro gitar sesi cıkan yegane $arkıdır.

cılgın genclik merhaba
    $aban cıktı ortaya
    selam bütün dünya'ya
    helal her$ey punk'lara

punk'lar her$eyi yapar
    dünya'yı satar savar
    sözümden hic cıkmayın
    ne dersem tekrarlayın

kazıgın ''k'''sı ..k
    devenin ilk harfi ''d''..d
    ver vergi ver ''v''..v
    nerden cıktı bu
    kdv
    kdv
    kdv

$aban'ın son performansı duygusal bir calı$madır, evde tavuk vicdanlıya söyler..

gun dogarken ku$lar öter
    inekler mööö der [möööö]
    ku$lar cikcikler
    kuzular mee ler
    inekler möööö der [mööö]

gel gel yanıma gel gel
    yat yat yanıma yat yat
    gel gel
    yat yat
  • bu filmde görüp görebileceğiniz en akıllara zarar telsiz cihazı bulunmaktadır.bu cihaz bir rulman bunun üzerine yapıştırılmış bir adet mercedes yıldızı ve küçük bir antenden oluşturmaktadır.şaban bunu kolye gibi boynuna takmaktadır.fakat cihazın olağanüstü özelliği sayesinde ne zaman düşmanlar bir plan yapsa bu cihaz arada hiçbir verici cihaz olmamasına karşın bu konuşmaları nası oluyorsa almakta ve şabana dinletmektedir.plan yapma konuşmaları bitince cihaz yine kendsini kapatır ve kolye olur.
  • kemal sunal filmlerini eşşoleşşek ve hıyaroğlu hıyar dan ibaret sanan "entel wannabe" lerin dikkatle izlemesi gereken film. bütün elle tutulur kemal sunal filmleri *** gibi, bu film de bir takım toplumsal olguları kimi zaman alt metinde, kimi zaman ise açık seçik eleştirir. kemal sunalın diğer birçok filminde olduğu gibi başlarda bütün toplum tarafından aptal olarak görülen şaban ın filmin sonunda akıllı olduğu, esas aptal olanın ise toplum olduğunu bize gösteren film. vergi kaçıran zengin kesimin eleştirisinin yapıldığı, absürd bir biçimde "kdv şarkısı"nın söylendiği bölümdeki şarkı sözleri de dikkatle dinlenmelidir.

ayrıca (bkz: punky şaban ve katma değer boys)
  • kemal sunal'ın o günlerin güncel olaylarına güzel göndermeler yaptıgı harika film.
    ba$rollerinde kemal sunal, dincer cekmez, reha yurdakul, eray özbal, sevda aktolga, filiz ersürer gibi isimler oynar.

depo $efi olan kadir bey'in malları calınıp sucsuz yere hapise dü$ünce turkiye'ye dönen $aban'ın olayları cözmesini anlatır film. ama anlatır -ki ne anlatır..

$aban'ın gelecegini duyan mahallelinin $aban gelmeden önce onu anlattıgı sahneler süperdir, berber'de ''türk i$cileri dövülürken $aban abi yeti$mi$, allah seni inandırsın tam 15 alman'ı dövmü$'', lahmacun ustası ve garson arasında ''dünya karete $ampiyonuna bi hareket cekmi$, 150 kiloluk almanı tutmu$ fırlatmı$'' gibi. cocukların parkta $aban'ı birbirlerine anlattıkları sahnede o dönem icindeki futboldaki basiretsizligimizde vurgulanmı$tır.
    -olm serdar abim gözleriyle görmü$ cok iyi futbolcu, alman takımına tek ba$ına 6 gol atmı$.
    -atma lan o zaman niye gazeteler yazmami$?
    -olm almanlar gazeteleri yasaklamı$ yazdırmamı$
    -biz de ingiltere'den 8 gol yedik ke$ke biz de yasaklasaydık.

$aban kendisine ''000'' kod adı vermi$tir, kdv ile ilk olarak bakkaldan sigara alırken kar$ıla$ır. filmde kullandıgı kısatmalardan ''fgk'' [fıstık gibi kız] 80 dönemi gencliginin kullandıgı kısaltmalarındandır.
    filmin süper sahnelerinden biri babasının rakı icerken $aban'a a söyledigi hıyar aleyhisselam lafına $aban'ın aleyküm selam yanıtıdır.

filmin en önemli özelliklerinden biri kendisine has özel bir soundtrack'ı olması. film boyu $aban söyledigi 4 $arkıyla izleyenleri kendinden gecirir.
  • şarkının bir yerinde de

kazığın alası ka
    devenin baş harfi de
    ver vergi ver ve
    nerden çıktı kdv

diyordu. hala aklımda. o telsiziyle aynı zamanda ses kaydı da yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • stv - kanal 7 versiyonlarında aşağıdaki diyalog yoktur...:

- şaban bey hangi partiye oy vereceksiniz ? (gazeteci soruyor)

- seks partisine.

ekleme: müslüman şirinler geyiği gibi bir şey değil bu, gerçekten de o kısmı sansürlüyorlar, kesiyorlardı.
  • adamlar 30 yıl önce film yapıp kdv'yi eleştirmişler. kdv ne mk? altı üstü %18. şimdi %100'ü geçen oranlarda ötv siki çıkardılar, gün geçtikçe de büyüyor o sik. ama eleştirmek yasak, götünü kesiyorlar gık deyip muhalefet edenin. maalesef 30 yılda geldiğimiz nokta bu, sözde özgürleşiyoruz.
  • dinçer çekmez babanın film sonlarında "aerobik yaparken" ellerini sallama hareketi hepimizi bitirir. çok seviyorum bu adamı ben yahu.
  • kanal 7'nin ötv zammı ertesi dalga geçer gibi şu an gösterdiği film.
    çok komik film.

--- spoiler ---

şaban'ın namı kulaktan kulağa yayılırken, kaydıraktan kayan çocuklar aralarında konuşur:

-çok iyi futbolcuymuş, alman milli takımına altı tane gol atmış.
    -hadi be, o zaman neden gazeteler yazmadı.
    -almanlar yasaklamışlar gazetelere yazılmasını.
    -biz ingiltere'den sekiz gol yedik, keşke biz de yasaklasaydık...

--- spoiler ---

(bkz: ahahahah)
hesabın var mı? giriş yap