• 11 yıl önce orada olduğumuz için hafızalarımızda hüzün ve mutluluğun bir arada harmanlandığı konser.

allah'tan katatonia zamanla geriye gitmedi de hala geldiklerinde çok büyük değer görüyorlar fanları tarafından.

yine de 2001 yılı ayrı bir güzeldi.
  • 8-9 haziran 2001 itibariyle istanbulda, yeni mekan sold outda olacak olan etkinlik.
    tek konserin bileti 15 milyon, ikisine de gidecem diyorsaniz az sayida basilan ozel biletlerden alabilirsiniz 25 milyona ki, bu ozel bilete bir adet de bira dahil.
  • ilk gun hayal kirikligina ugrami$ olsamda , ikinci gunu beni mest etmi$ , ruhumu teslim etmeme sebep olmu$ konser.. (bkz: hayallerin gercek olmasi)
  • grubun kotu ses duzenine kurban gittigi, seyirciyle gerekli elektrigi yakalayamadigi, ama bunlara ragmen gitmekten hic pisman olmadigim konser. discouraged ones tan caldiklari hersey nefisti. tipler de hala pis pis sac sakal uzatan turk metalcisine ders niteligindeydi (bkz: efendi tipli metal gruplari)
  • on gruplardan ilkinin bateristlerinin askerde olu$u yuzunden caresizce drum machine kullanmaya cali$masi, becerememelerine ragmen seyircinin "canin sagolsun" tavirlari,
    katatonianin ulkenin en boktan birasini ictiklerinin farkinda olmadan ellerindeki venus $i$elerini seyirciye dogru kaldirip "$errife törkiy" demesi, "we have shirts you know, you can buy it.." repligi akabinde guruha sallanan bir t shirt (ve onu kapamayi$im), boktan ses duzeni yuzunden cogu zaman zar zor duyulan vokal ikinci gunun kayda degerleri.
    "this is the last chance for you to show us that you're the best audiance we've ever played for..."
  • gitmezsem olecegim olay.
  • eger bir konserden bekledigimiz, grubu live izlemekse,bu konser gayet guzeldi,elemanlarin gercekten profesyonel ve ba$arili oldugunu gorduk-yeni davulcu supermi$,en gaz oydu-.amma velakin biraz elektriklenme biraz etkile$im olsun istiyosak ceset gibi ot gibi katatonia elamanlari cok kotu bir konser verdiler.az ama oz seyircinin tum cabasina ragmen hicbir hareket yoktu adamlarda,misal vokalistin tek yaptigi gozlerini kapatip tepkisiz ve etkisiz $arkisini soylemek,aralarda thank you,this one is hede hodo anonsunu yapmaktı.bir de sonunda you are the best ve it is very hot here cumlelerini kurabildi,dumur oldum.kuzey insaninin mizacina vermek lazim sanirim bunu,adamlarin gotu kalkmi$ demeye dilim varmiyor,cok seviyorum.

ses duzeni aksakligi defaulttur ulkemizde,olmasaydi eksiklik hissederdik,sagolsunlar.

bir de alt grup olan affliction super bir grupmu$,sevdik hep beraber.

biste calinan endtime gunun surprizi olduysa da,konserden once "bak calcaklar kesin bu $arkiyi" diye insanlarla iddiaya giren ben icin gayet normal ve ho$tu.(bkz: iki nokta parantez)
  • ayni zamanda grubun neden live album cikarmadigini bize gosteren konser.
  • gereksiz iki parçayla başlayan; efsanevi endtime ile son bulan ve strained,i am nothing,teargas,chrome gibi şaheserleri bünyesinde barındıran etkinlik.jonas abimizin sesi endtime dışında hiç duyulmadı..(bkz: saglik olsun)
hesabın var mı? giriş yap