• leicesterdan yenice bir rock grubu. tarzlari black rebel motorcycle club - franz ferdinand karisimi gibi, hatta biraz da primal scream. reason is treason adli hit parcalari politik klibiyle ilgi cekmekte. processed beats ve beneficial herbs ise benim sahsen begendigim sarkilari. henüz club foot isimli bir epleri var sadece.
  • ben yapsam ancak bu kadar güzel olur diyebileceğim eserlere sahip fevkalade grup. yanlış anlamayın müzik olayında zirve niteliği taşıyan birisiyim. notaysa nota, solfejse solfej! vudstak'tan beri düzenli rock da dinlerim.

şimdi hafif salaş, böyle ucundan led zep triplerindeki şarkılara elektronik aksam, dijital gösterge ne bileyim fiber şpoyler takma gibi arayışları zamanında grup u2 çok zorladı (özellikle actung baby'de), fazla kurcalayınca da sonunda kırdı. bu ibnelerin açtığı kapıdan da ne kadar vestkost'lu amerigan ergeni varsa ellerinde tuzla koştu geldi. önde apaçi bir solist ağlak sesiyle kafamızı zikerken arkada turntable'da viji vuju avuç patlatan 8-10 kişilik mtv bebelerini hatırlayınız. hatta biz de meleket olarak bu akıma gönül vermiş gencolarımızı 10 sene rötarlı da olsa yetiştirmeyi başardık. bu açıdan mesela manga'yı çağımızın ibrahim müteferrika'sına benzetmek yanlış olmaz.

neyse bu kasabian işte özellikle velociraptor'da gereksiz elektron kullanımından kaçarak şahane bir dozaj tutturabilmiş bi grubumuz. son 40 küsur senenin müzikal birikimden fütursuzca faydalanmışlar, hepsini de tadında bırakmışlar. "biz bu kadar grammy'i götümüze mi sokacağız?" dercesine objektiflere poz verdirten albümlerinde de bazı şarkıları dinlerken iniesta - xavi - iniesta - messi - gol! dedirten anlar yaşamıştım şahsen ki mahmut tuncer ve bakkal amcanın ölümsüz düeti "helva yapsana"dan beri müzik dinlerken şaşırırmamış insanım.

la fee verte dışında ahlaka mügayir bi durumları da yok, çoluk çocuk ailecek dinleyebilir, "burda tam olarak ne dio bubacığım?" diye merakla soran yavrunuza şarkı sözlerini gönül raadlığıyla tercüme edebilirsiniz (arada bi kaç fak fuk falan çıkıyor tabi ama o da olsun amk evladınızı o kadar da steril yetiştirmeyiverin siz de kuzum).
  • muziklerini bu kadar severek yaptiklarini hissettiren az grup var. simdi bakiyosun guntekin, adamlar goodbye kiss gibi bir sarkiyi yaziyor, yetmiyor once nova acoustic icin tekrar studyoya giriyor, bunu spotify'a itelemek yerine spotify sessions konsepti altinda sarkiyi daha farkli yorumla tekrar soyluyor, bakiyorsun gidiyor milano'da ufak bir meydanda ucretsiz konser veriyor, konserden sonra bikac hayraniyla tellerin arkasindan tekrar bi sarki patlatiyor. caliskanliginiza enerjinize ictenliginize kurban. (lan groupie entirisi yazdim resmen asfdjdfhgflkjsdf)
  • on numara grupmuş bu kasabian. çok geç kalmışım tanışmaya. gün itibariyle son albümleri olan velociraptor'ı dinledim ilk olarak. şimdilerde, eskileri de dinlemeye başladım. giderek kanım ısınıyor arkadaşlara ve soundlarına. isveç'ten, finlandiya'dan koparıp taaa ingiltere'lere sürüklemeye çalışıyorlar beni. ilginçtir, saçları uçuşturan hafif bir rüzgar eserken, bir convertible'la gün batımına doğru yol alma isteği doğuruyor içimde. öyle bir atmosferde güzel soundtrack olabilir parçaları. ingilizler biliyor bu işi.

istanbul sokaklarında let's roll just like we used to söylediğini ya da ıslıkla çaldığını duyduğunuz birileri olursa, onlardan biri ben olabilirim.
  • sonunda canlı olarak izlediğim grup. iki yıldır en çok görmeyi izlediğim gruptu.
    inanılmaz bir performansa imza attılar. evet son album biraz club-disco olmuştu. ama rock öğelerini
    de katıyorlar. zaten aralara onları tanıdığımız good-bye kiss gibi re-wiredgibi şarkıları da koyunca
    gerçekten uzun süre unutamayacağım bir konser izlemiş oldum. bu arada konserin tam ortasında
    sürrealist bir ışık showu ile değişik bir show yaptı solist. konserin en inanılmaz dakikalarıydı. bu bağlamda
    heineken music hall'ü de anmak gerekiyor sanırım. yolunuz amsterdam'a düştüğünde konser programına bakabilirsiniz.

son olarak evet konser son albumun havasında dans ederek ve öndeki arkadaşların çılgınca zıplamasıyla geçti. coşkuyu metroya kadar taşıdı çoğu izleyici fire şarkısının nakaratıyla. 2015'de rock n coke'a bekliyoruz bakalım.
  • son verdikleri röportajda, yeni çıkacak albüm sikip atacak demiş grup.

in serge we trust
  • konserlerinde şarkılarını en az stüdyo kayıtlarındaki kadar güzel çalan, back vocal olayını da mükemmel kullanan grup.
    http://www.youtube.com/watch?v=psaa6ailuni

back vocal için;
    (bkz: cutt off)
    (bkz: fire)
    (bkz: club foot)
    (bkz: lost souls forever)
  • kendi adlarını taşıyan ilk lp lerini 6 eylül 2004 te çıkarmış enfes britrock grubu.
    stone roses bayrağını çok iyi taşıyorlar ve hatta bence olaya bir sürü artılar getirerek yapmışlar bunu bu albümde.
    90larda çok ilerinin müziğini yapmış emf in tadı da tatlı tatlı geliyor. baştan sona dinlenilir.
    şarkı listesi :
    kasabian/ kasabian
    1. club foot
    2. processed beats ..... favorim 1 ( 2004 ün en iyi 10 rock parçası listesine aday bence)
    3. reason is treason
    4. id
    5. orange (interlude)
    6. lsf (lost souls forever) ....favorim 2
    7. running battle
    8. test transmission
    9. pinch roller (interlude)
    10. cutt off
    11. butcher blues
    12. ovary stripe
    13. u boat
  • bundan onlarca sene sonra '00's best rock songs' tarzı bir listede isimlerini defalarca kez göreceğimizden emin olduğum, ingiltere kökenli müzik grubu.
hesabın var mı? giriş yap